Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertáltakat miért...

Az introvertáltakat miért kényszerítik állandóan extrovertált megnyilvánulásokra?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy az introvertált embereket belekényszerítik az összes olyan élethelyzetbe, amik az extrovertáltaknak állnak jól. Már óvodában megfigyeltem ezt a jelenséget. Sosem engedtek elvonulni, nyugodtan ellenni. Állandóan csoportos játékokon kellett részt venni a többi gyerekkel. Mindig azok voltak a kiskedvencek akik állandóan nyüzsögtek, pörögtek, provokálták magukat. Engem meg gyerekpszichológusokhoz küldtek, csak mert nem akartam együtt játszani a sok idegesítő erőszakos hülyegyerekkel.

Aztán jön az iskola ami még rosszabb. Szóbeli felelések, az érettségin, egyetemi vizsgákon sokkal nagyobb nagyobb hangsúlyt fektetnek a szóbeli vizsgákra. Egyetemen prezentációkat kell tartani akár az egész szak előtt. Az extrovertáltak persze lubickolnak ebbe a szerepbe, mert imádnak szerepelni, és dumálni akár a semmiről is. Egy introvertált számára ez viszont kész emberkínzás. És emiatt a hülyeség miatt lesznek gyengébbek az eredményeik, pedig sokkal intelligensebbek, és műveltebbek mint az extrovertáltak.

Aztán az munkahelyen is. Már csak ahhoz, hogy bekerülj, állásinterjún kell részt venni, és beszélgetni a leendő főnökkel. Emiatt a helyzet miatt egy introvertált álláskereső már megint hátrányból indul, pedig sokkal jobb, és megbízhatóbb munkaerő mint egy extrovertált. Aztán utána is csapatépítőkön, céges bulikon részt venni. Ha nem teszed, akkor kinéznek. Visszataszító ez az egész helyzet.

Elvileg demokratikus társadalomban élünk. Akkor miért kell az introvertáltak életét minden téren nehezíteni? Miért nem lehet a dolgokat különválasztani, és mindenki csinálja úgy a dolgait ahogy neki tetszik, és amihez kedve van?



2020. jún. 19. 17:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
61%
Te nem szimplán introvertált vagy, hanem vagy nagyon elkeseredett, vagy orvosi eset.
2020. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
45%

"Miért nem lehet a dolgokat különválasztani, és mindenki csinálja úgy a dolgait ahogy neki tetszik, és amihez kedve van?"

Fel kéne nőni.

2020. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Ajánlom az alábbi TED-videót, szerintem tetszeni fog, és talán utána nem érzed magad egyedül a problémáddal: [link]
2020. jún. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%

Figyu, nem véletlenül próbálják már az óvodában bevonni a felrevonulo kicsiket a közösségi életbe... Baj lenne, ha hagynák ott a fenébe a sarokban őket.


Viszont ha te ilyen elkeseredett vagy, akkor tanulj valami olyan szakmát, amit egyedül is tudsz csinálni, mások társasága nélkül.

2020. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy nem is értem az egész hisztit, az idei év eddig abszolút "remete-paradise" volt. (engem mondjuk introvertáltként is megviselt, az ugyanis nem azt jelenti, hogy kerülnék mindenkit, és nem is azt, hogy ne tudnék kezelni teljesen hétköznapi emberi helyzeteket)
2020. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Neked szociális fóbiád van vagy szorongsz, nem introvertált vagy.


Az elvonulásos részt megértem, az tényleg introvertált dolog és nem jó, hogy nem engedik.


De azért egy szóbelire így háklizni... Az életet nem élheted a kis barlangocskádban. Ez inkább a szociális készségek tekintetében fogyatékos esete. Egy introvertált azért elvan a csekély társasággal és nem egy kész pánik az emberekkel érintkezős, ügyintézős, szóban felelős napja, hanem csak valami, amit nem csinál feltöltōdés céljából.


Egy introvertált nem félénk. Te az vagy.

2020. jún. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

#4 ilyen mondatok után, mint pl. ez (a kérdéskiírásból idéztem):

"És emiatt a hülyeség miatt lesznek gyengébbek az eredményeik, pedig sokkal intelligensebbek, és műveltebbek mint az extrovertáltak."

Szóval ilyenek után szerintem felesleges bármit is mondanunk. Egy defektes emberrel van dolgunk.

2020. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%

Eléggé leegyszerűsíted ezt az egészet és durva sztereotípiáid vannak. Sikerült leírnod azt hogy az introvertáltak műveltebbek, inteligensebbek és megbízhatóbb munkaerő. Ezt komolyan gondolod? Ahogy szerinted a társadalom megnehezíti az introvertáltak dolgát, te ugyanúgy lenézed a másik oldalt.


Teljesen normális élethelyzeteket írtál le, ebben semmi szívatás vagy kínzás nincs. Valaki jobb ezekben, valaki kevésbé. Ezt az introvertáltságon kívül ezer más dolog befolyásolhatja.

2020. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%

Ez azért elég nagy marhaság. Eleve nem vagy kényszerítve erre az egészre. Választhatsz olyan pályát is ahol nem kell emberekkel foglalkoznod, vagy interjúkra sem járnod. Pl csinálhatsz valamit magánvállalkozóként.

Másrészt semmiből nem következik, hogy egy introvertált ember bármivel is intelligensebb vagy jobb munkaerő egy extrovertáltnál.

Harmadrészt tetszik, nem tetszik, az élet nem fog az elvárásaidhoz igazodni. Van, aki introvertált, van, akinek nem jó a memóriája, van, aki önbizalomhiányos, van, akinek koncentrációs zavarai vannak, van, akinek nem jó az állóképessége, stb. Ezerszámra lehetne sorolni. De a megoldás nem az hogy akkor elvárod hogy te a semmire kapd meg ugyanazt az eredményt. Hanem neked a saját hiányosságaiddal kell megküzdened, másnak a sajátjával, ha el akarod érni ugyanazt mint mások.

Negyedrészt a leírásod alapján te nem szimplán introvertált vagy, ez már inkább egy komolyabb szociális fóbia vagy hasonló. Érdemes lenne ezzel szakemberhez fordulnod.

2020. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Én még annyit tennék hozzá, hogy az extravertált, pörgős gyereknek is nagyon nehéz megtanulni 45 percekig a helyén ülni, nem beledumálni az órába, nem belevágni a tanár szavába, mert közel se kiskedvenc az ilyen gyerek. Feketepont, beírás, aztán ha végképp nem bírja megtanulni fegyelmezni magát, mehet ő is ugyanúgy a pszichológushoz, meg ADHD, meg satöbbi. Másik, hogy az extravertáltak agya alapvetően kevésbé áll rá arra, hogy egy dologra, hosszan összpontosítsanak, és az, hogy ne terelődjenek el külső / szociális ingerek hatására, komoly önfegyelmet igényel részükről, iskolai időszak, tanulás, illetve később munkahelyi feladatoknál is. Az lesz sikeres, az lesz eredményes, aki be tud illeszkedni, de azt akarni kell és tenni kell érte, mindenkinek.
2020. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!