Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért nem...

Egyes emberek miért nem akarják magukat jó színben feltüntetni? Mi állhat a hátterében? Miért alacsonyítják le a tudásukat?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezt kifejtenéd bővebben? Mire gondolsz pontosan?
2020. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez mentalitas kerdese. Elnyomtak az egot, elfogadtak onmagukat, nem erdekli oket masok velemenye,nem fenyezik magukat. Ha most arra gondolsz, hogy ez biztos valami defekt es onertekelesi problema, pont hogy nem. Ez lenne a normalis.
2020. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert nálunk azt tanítják, hogy a valódi tudást felvállalni álszerénység és önteltség. Inkább tiltakozz, hogy "dehogyis, én tiszta hülye vagyok". Ezt mindig szívesebben hallják, mint az ellenkezőjét.

Ugyanis is hülyéhez képest szinte bárki tud fejlődni.

2020. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez minden kiemelkedő tudású emberre igaz kivétel nélkül, ugyanis sok közepes és alacsony tudású között háttérben maradni nem gyávaság hanem bölcsesség.
2020. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem is értem ezeket a válaszokat. Hogyan értitek? Az emberek, pl. munkálta is nem a jót akarja hallgatni?

És ha az "önfényezés" mögött tudás is áll, amit a személy bizonyítani is tud? Akkor az is önteltség?

2020. aug. 31. 16:51
 6/10 A kérdező kommentje:
*munkáltató
2020. aug. 31. 16:51
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

#5

Csak az szorul külső megerősítésre aki nem biztos benne, hogy jó az, amit csinál.

Akinek a tapasztalatai igazolják őt azt nem is érdekli, hogy kívülállók felszínes megítélese milyen.

2020. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Én is ilyen vagyok, és azért mondom ezeket mert így is gondolom.

Ha valamihez értek, azt elismerem, pl egészen jól tudok angolul de nem vagyok profi. Van olyan ismerősöm akinek hasonló az angol tudása mint nekem, és ő folyton azt mondja mindenkinek, hogy profi angolos.

A munkahelyemen a munkámat is el tudom látni amennyire kell, de nem vagyok magabiztos a döntéseimben, és ezt is felvállalom.

Pl szólok a kollegának, hogy ha valami zűrösebb meló lesz nem szeretnék egyedül lenni. És akkor mondja, h mindent tudok már rég, nincs szükségem segítségre, ne legyek bizonytalan stb. De ez van :/

2020. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert a pöckük tele van a szívességkérőkkel, a nyalizókkal, az érdekemberekkel...
2020. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az önfényezéstől nem lesz több senki, mint amennyi valójában, - ellenben nagyon sokat árthat magának az önfényező úgy, hogy nem is tud esetleg erről. Az embereket ítélje meg a külvilág, - a nagy számok törvénye alapján már egy kisebb embercsoport is képes helyesen megítélni egy ember személyiségét, ill. képességeit. A szerepjátékok irányultsága, motivációja hamar a felszínre szokott kerülni. Igaznak vélem, hogy az igaz barátot válsághelyzetekben ismered fel! Ezzel párhuzamban: a jó képességeket is elsősorban a szükség hozza felszínre. -Míg a mézes-mázos nyali-gépek folyamatosan üzemelnek amikor nincs helyzet, ezek tűnnek el elsőként a színpadról, amikor ki kell állni a gátra.
2020. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!