Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tanulókhoz és szellemi munkát...

Tanulókhoz és szellemi munkát végzőkhöz szól a kérdésem: mit tesztek azért, hogyképesek legyetek fejben a maximumot nyújtani nap, mint nap?

Figyelt kérdés
Gondolok itt étkezésre, mozgásra, pihenésre, szórakozásra és a nap beosztására, kinek hogy a legjobb. Bármi ehhez kapcsolódó választ szívesen olvasok!

2020. szept. 4. 17:32
 1/2 savanyújóska ***** válasza:
100%

Nekem az elegendő alvás segít a legtöbbet, kicsit rossz bevallani, de ebből a szempontból teljesen Átlag Aladár vagyok, napi 8 órával pont elvagyok, feltéve ha 01:00 előtt fekszem (amúgy is, de az hosszú távon már nem annyira jó), ezen kívül meg kell találni meddig bírsz koncentrálni, és nem akkor szünetet tartani, amikor végleg elfáradtál, mert akkor az utolsó 40%-ban már bőven nem a maximumot nyújtottad. Nekem ez munka közben 60/10 (percben, munka/szünet), tanulásnál, vagy komolyabb feladatnál 90-120/15-20, de az már elég sokat kivesz.


Illetve ha nap/hét elején összeszeded, hogy mit akarsz elérni, és e mentén haladsz, kisebb részekre feldarabolva, az szintén sokat segít.

2020. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Eleve elfogadtam, hogy nem tudom *minden* nap a maximumot nyújtani. Mindig lesznek olyan napok, amikor nem megy annyira jól a tanulás, elterelődik a figyelmem, közbejön valami, amivel foglalkoznom kell, stb. Az a lényeg, hogy igyekszem úgy beosztani az időm, hogy néhány ilyen "lazább" nap beleférjen. Elsősorban tanulásról írok, orvosira járok, túl vagyok már egy pár durva féléven és vizsgaidőszakon.

Először is megtanultam, hogy mikor és hogyan tudok hatékonyan tanulni. Személy szerint nem szeretek x percenként szüneteket tartani, hanem nekiülök és csinálom, ameddig bírom (általában 2-3 órát egyhuzamban). Reggel egyébként is korán kelek, mindig ugyanabban az időben, aztán kávézok, enni ezután csak kb egy fél óra múlva szoktam. Azt a fél órát töltöm a szokásos reggeli rutinnal (ágyazás, öltözködés, kis rendrakás, a maradék időben netezés vagy tévézés). Aztán reggelizek és nekiülök a tanulásnak. Dél körül szoktam kb egy órát pihenni (ebéddel+kávéval egybekötve), aztán kb 5-6-ig megint folyamatosan tanulok. Esténként szeretek elmenni egy hosszú sétára vagy futásra (kb egy óra), aztán zuhanyzás, vacsora, ha még nincs késő, akkor olvasás/netezés és alvás.

Ha egy nap valamiért nem megy jól a tanulás, akkor nem erőlködök vele, hanem inkább elengedem, csak olvasgatok a témába vágó dolgokat és pihenek, hogy másnap legyen elég energiám bepótolni a lemaradást.

Pihenni leginkább akkor szoktam, miután levizsgáztam valamiből. Ha a következő vizsgáig sok időm van, akkor esetleg a következő nap is. Ilyenkor általában egész nap fekszek, sorozatokat nézek.

2020. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!