Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Becsületesnek tartod magad?

Becsületesnek tartod magad?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, van-e olyan, aki anonym kérdésnél bevallja-e, hogy ő nem becsületes.

2020. szept. 4. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, meglehetősen becsületes vagyok
Nem igazán, mert szerintem nem érdemes becsületesnek lenni
Többé-kevésbé becsületesnek tartom magam
49 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez igazából nálam hangulatfüggő.

Korántsem vagyok szent, gyakran előfordul, hogy a saját érdekeimet előrébb helyezem másokénál. De az esetek többségében igyekszem becsületesen, előzékenyen élni és másokra is tekintettel lenni.

De vannak kilengéseim, ahogy szerintem mindenkinek.

2020. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Teljes mertekben.

Nekem semmi sem er meg annyit, hogy almatlanul forgolodjak ejszakankent, vagy azt varjam mikor is kapom vissza az ellenszolgaltatast az Istentol/Karmatol/sorstol/nevezd aminek akarod.

2020. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen,nagyon
2020. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen annak
2020. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és mindig rafaztam
2020. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. Nem tartom magam annak

Igazából nem eget rengető dolgok miatt, de néha úgy érzem, hogy nem vagyok tisztességes.

Nem ilyen ember szerettem volna lenni.

És néha úgy érzem, hogy hirtelen felindulásból hagyok megtörténni/vagy megteszek dolgokat és utólag saját magam előtt mosakszom hogy nem olyan nagy baj ez. Ugyanakkor mégis bánt.

Sokat küzdök a lelkiismeretemmel.

És nagyon érdekes látni a környezetemben hogy a nálam sokkal tisztességtelenebb emberek meg feszítenek, hogy na ők aztán igen...

2020. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de előnyöm még nem származott belőle sehol!
2020. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A becsületesség nem is arra való, hogy jól járjál általa, akkor már inkább ellenkezőleg.

Igyekszem az lenni egyébként, többnyire szerintem sikerül, de nyilván én is hibáztam már, minden bizonnyal fogok is.

2020. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem. Sztem sokszor nagyon rossz annak lenni. Sokszor van például, hogy elkövetek valami hibát, akármiben, akárhogy, de félreértenek. Ilyenkor inkább hazudok, minthogy bevalljam, mert ha bevallom, hallgathatom az ezer ember indokolatlan üvöltését, panaszkodását, szidását a hibámról, amiről TUDOK, és javítani akarok rajta.


Nagyon soknak nagyon érdemes hazudni, nem beavatni a valódi érzéseimbe és abba, mi történik. Nem rossznak érzem ezt, hanem egy ésszerű eszköznek. Én tudom mi a jó, szerintem sokkal jobban is tudom mint az átlag, és tudom, hogy a hazugságaimmal nem ártok, és mindenkinek jó általánosságban az, ha hazudok.

2020. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki becsületes az fél.

Én is

2020. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!