Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyhogy ennyire hiányzik az...

Hogyhogy ennyire hiányzik az empátia az emberekből?

Figyelt kérdés

Itt van egy szerintem nagyon szomorú hír a kommentszekcióval együtt:

[link]

[link]


Már az furcsa, hogy a (pillanatnyilag) 800 likeoló közül 300 viccesnek találta, de nézzük a kommenteket:

- "Remélem most azon gondolkozik, hogy miből vesz majd egy új Mazdát."

- "Azért bízzunk benne, hogy mélyen elgondolkodott, tanult a hibájából, és a következőnél, már nem lesz ilyen ügyetlen! 😂"

- "Én inkább a mazdát és annak tulaját sajnálom."

- "Hát ha az enyém lett volna a kocsi; nem biztos hogy megússza,,!"

- "Még a halálnak sem kellett 😃"


Igen, tudom, hogy a cikk lehet kamu, valamint könnyű így elbagatellizálni a témát, hogy nem a mi szerettünk vagy gyermekünk kísérelt meg öngyilkosságot - de akkor is, miért rúgunk bele így az áldozatba, ha már eleve sz_r neki? Miért nem tudunk megállni egy fél percre és beleképzelni magunkat a helyzetbe, ahogy mi állunk ott az épület tetején, vagy valamelyik szerettünk? Miért nem úgy állunk hozzá a témához, hogy az illetőnek valami nagyon komoly lelki baja van, segítsük őt valahogy?


És tudom, hogy nagyon könnyen ki lehet bújni a kérdéseim alól és elterelni másra a témát; sok oldalon keresztül vitatkozni arról, hogy helyes-e az öngyilkosság vagy sem; vagy épp folytatni az áldozathibáztatást, de kérlek, koncentráljunk a kérdésekre!


2020. szept. 5. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
rengeteg ember igy vezeti le a feszultseget, mert mondjuk ot is ugyanigy megalaztak/megfelemlitettek meg kicsi koraban a szulei, vagy hozza kozel allok mikor neki lett volna szuksege tamogatasra, es azt hiszi igy kell kezelni az ilyen helyzeteket. nem normalis gondolkodasmod, az biztos
2020. szept. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tisztasor, hogy ugy altalaban van egy rakas erzeketlen szociopata, ostobak primitivek bunkok, trollok, fiatalok. Ugyanakkor viszont tul sok a hir, lehetetlen minden masodpercben egyutterezni sajnalkozni, mert abba beleorulnenk.

8 milliard ember napi torteneseit kapjuk az arcunkba folyamatosan. Szo szerint nincs olyan masodperc egy napban, amikor ne tortenne valami extrem szornyuseg robbanas, gyilkosag, eroszak, rablas, baleset, sulyos betegseg, foldrenges, aradas, vihar.

Ez tul sok ezert meg a normalis emberek is leszarjak atugorjak esetleg cinikusan gunyolodnak, hogy valahogy vedekezenek. Szoval a reakciok egy resze a tulterheltseg miatt van, mert felesleges nem rank tartozo hirek ezreit kapjuk. Ha magyaroszagon egy nap nem tortenik peldaul szadista gyilkosag, akkor sincs semmi baj, mert a hirszerkesztok benyomnak egyet Kinabol, Oroszorszagbol, Afrikabol, barhonnan, vagy csak siman kitalalnak egyet. Lenyeg hogy a buta tomegek megkapjak a napi hoborgesuket valami tavoli szornyusegen.

Ennyi hir hatasara, meg a normalis emberek is erzeketlenne valhatnak.

2020. szept. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert amíg nem velem történik baj, addig le van f*a a másik gondolkodás megy. De ha velem, akkor megy ám a kártérítési per, mert nekem csak jogom van...

Tehát népünk egy undok, kibírhatatlan, fordított (nem)gondolkodás megy, amit a politika mégjobban ki is emel, tehát hergel.

2020. szept. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!