Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik voltak életedben a nagy...

Mik voltak életedben a nagy megvilágosodás pillanatai?

Figyelt kérdés

Nem vallási értelemben! Hanem azok a felismerések, amitől szinte leültél.

Szóval éltél 20-30-akárhány évig, volt egy elképzelésed, és egyszer csak azt mondtad, hogy bázzzz, rájöttem, hogy ez nem így van. Lehet jó és rossz is, minden érdekel. Köszönöm ha megosztod velem.



2020. szept. 6. 06:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy soha nem növünk fel. Azt hittem, suliban van csak kibeszélés, sértődés, egyéb. Nem, felnőtt férfiak és nők, apák és anyák is csinálják ezt.


Ehhez valamennyire hozzájön az, hogy senki nem tudja, mit csinál. Akármiről van szó, az emberek többsége csak eljátssza, hogy tudja, mi van.

2020. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%
Amikor 60 éves fejjel azt olvastam egy orvosi szaklapban, hogy én, a földkerekség legnagyszerűbb teremtménye csupán gazdateste vagyok annak a 800 billió bacinak, ami a beleimben él, és meghatározza jószerivel minden életfolyamatomat. A gondolkodásomat, a hangulatomat is.
2020. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még valami: ha az én életemben van valami nagy dolog, az idegeneknek nem számít. Ez igaz lehet arra, hogy megszületett a gyerekem, vagy meghalt az anyukám - idegeneket nem érdekel. Hiába vagyok a legboldogabb, vagy épp a legszomorúbb, ez nem érdekel mást.


A másik, sokáig szociális fóbiám volt, főleg telefonon. Féltem, hogy hülyeséget mondok, hülyeséget kérdezek, kinevetnek, ha nem értek valamit. Rájöttem, hogy mindig van nálam hülyébb, és nem szégyen kérdezni, és ha be is égek, annak csak az én életemben lesz nagy jelentősége, máséban nem.

2020. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen utolsó, ehhez én is csatlakozom. Ez nekem is fontos állomás volt, rájönni, hogy igazan mindenki magával van elfoglalva, senkit se nagyon érdekel a másik nyűgje, öröme.

A gratulaciok/reszvetemek inkább csak az udvariasság részei, aztán 4 p múlva már nem is téma másnak az a nagy dolog, ami nekem életem fordulata.

Persze a szűk csaladi/baráti kört érdekli mondjuk egy esküvő, születés, vagy halál, de az ismerősöket igazából hidegen hagyja.

2020. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Azért nem érdekel más dolga,mert van elég ügyem bajom nekem is.Én értem hogy valaki valami rosszon átesik, de a saját démonaiddal neked kell megküzdeni.

Volt olyan ismerősöm ,aki vett egy új autót ,és én azt mondtam rá ,nagyon szép még király.De ettől többet nem tudok rá mondani, pedig olyan volt a gazdája, mind ha sokkal többet kellene mondanom.Nem tudom mit várt tőlem...

Egyszerűen mindenki éli az életét.Ez van.:)

Mindenki örülhet vagy szomoekodhat ásókon, de az élet nem állhat le.

2020. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Engem az érdekel amikor a rákos betegek meggyógyulnak és ezen tényezőket vizsgálják, azon amiket tanulok ezekből a történetekből, úgy törekszem élni az életemet


Lényegében az, hogy a külső valóság az csak egy tükör és a belső érzéseidet kapod vissza a világból, tehát a legjobb a külső valóságot békén hagyni már amennyire az állati énünk ezt el tudja viselni, és így állatból leszünk tudatos lények

2022. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!