Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mitől lehet az...

Szerintetek mitől lehet az hogy valaki félénk, nehezen barátkozik, hogyan lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
28 éves férfiként rettenetes így élni, pedig tanult két diplomás ember vagyok, és csúnyának sem mondanám magam, de egyszerűen nem tudok új emberekkel kommunikálni, mindenki nyomja a szöveget, laza, vidám, én meg általában csak állok, szótlanul hallgatok. Nem tudok ilyen hétköznapi témákról beszélgetni, főleg nem idegenekkel, vagy olyanokkal akiket nem annyira ismerek. Ellenben ha komoly téma van akkor hozzá tudok szólni és szívesen beszélek, barátaim is vannak, igaz kevés de ők nagyon jó barátok. Párkapcsolatban éek meg munkám is van, szóval egyáltalán nem mondanám, hogy szerencsétlen lennék, de mégis nagyon zavar ez, hogy nem tudok én is laza, hétköznapi beszélgetéseket folytatni, nem tudom sokszor kezelni az embereket, hogyan szóljak hozzájuk, hogyan viselkedjek, hogyan barátkozzak. Most lett épp új munkahelyem, és kicsit nehezen megy a beilleszkedés, ezért a kérdés.

2020. szept. 6. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanilyen vagyok, kb az első suliváltásom óta, előtte nyitott és barátkozós voltam. 16/L
2020. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam hasonló cipőben. Az egyetlen megoldás a gyakorlás. A mai napig nem vagyok profi, és valószínű sosem leszek, de legalább már kuka sem vagyok. Eleinte biztos te is sokat fogsz bénázni, kellemetlennek érzed majd, de nem baj. Értelmes ember vagy, ha elkezdenek beszélgetni arról, hogy jaj képzeld ma sem szedték össze a kutyapiszkot a házam elől... hozzá tudsz annyit szólni, hogy ez mennyire bosszantó, és hogy ez azért elég alap lenne. Nyilván ez egy hülye példa direkt, de a bármit mondjanak, arra lehet valamit reagálni. Kezd kisebb társaságokban. Legjobb ha csak egy emberrel indítasz. A lehető legtöbb esélyt használd ki a csevegésre, akkor is ha bénának érzed magad. Az is segíthet,ha csak odaköszönt valakinek és mondasz neki valami kedveset. Szia, de jó ez a felsőd! És tovább mész. De ilyenkor nyilván a másik ember elmosolyodik, megköszöni, vagyis egy rövid, lényegtelen, de pozitív kapcsolatod volt egy "idegennel". És ez pozitív megerősítéseket ad, hogy megy ez neked.

Sok sikert! Gyakorolj sokat!

2020. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!