Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mernétek gyereket vállalni 30...

Mernétek gyereket vállalni 30 évesen havi 270 ezerből ebben az országban?

Figyelt kérdés
Ebből havonta lejon 60ezer az alberletre, plusz 20ezer a rezsire, ami fix koltsegunk. Tehát 190ezerbol élünk, úgy hogy mindketten dolgozunk. Megtakaritasunk ebből a fizetésből nem igen van,mert nincs miből félre tenni a hó végén altalaban.

2020. szept. 6. 11:26
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
29%
Ha van szülői segítség, főleg ha mindkét oldalon akkor sima ügy, főleg ha nem idősek. De legyen meg a minimum 1 év munkaviszonyod!
2020. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
62%
Megkérdezhetem, hogy a lakhatásra költött pénz után maradó 190ezret felélitek minden hónapban ? Mert ha jól értem, csak kajára költötök már abból. Én tudnék ebből bőven félretenni.
2020. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
41%
Ez nagyon kevés. Jelentősen többet keresünk a párommal fejenként is, mint ti ketten, saját ingatlanunk is van, de még így sem merünk gyereket vállalni, mert lemondással járna számunkra.
2020. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
63%
13, nem kötekedni akarok, ne érts félre, dehát minden gyerekvállalás lemondással jár. Anyagilag érted ezt vagy emberileg ? Utóbbi nehézség a gazdagabb párokat is "sújtja". :) Szerintem aki megérik rá, azt ne tántoritsa el semmi. Nyilván nem a 6gyereket a putriba vállaló felelőtlen emberekre gondolok.
2020. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
26%

Mindkét értelemben. Gyermeket csak úgy vállalok majd, ha maximálisan, mindent meg tudok adni neki.

Ha a legkevésbé sem gond, hogy "anya, idén is indul a szokásos London- Párizs buszos út, 360 000+ költő, mehetek?" (a "legkevésbé sem gond" nem azt jelenti, hogy kigazdálkodjuk, hanem azt, hogy gyakorlatilag észre sem vegyem), ha nem kell ráznom a fejem, amikor 14 évesen robogót, 17 évesen autót szeretne. Ugyanis egy élete van, az legyen a legjobb!

Ha fesztiválozni akar, ne kelljen néznie, hogy a többiek mennek, ő meg nem...

De ez sokaknak antipatikus, maradjunk az oktatásnál: ha nem veszik fel egyetemi kollégiumba, ne legyen gond venni neki egy lakást ott (albérletre egy fillért sem tudnék lelkileg kiszórni), ha külföldön akar tanulni, tánogathassam, vagy drága kurzusra szándékozik menni, megtehessem...

2020. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
69%

biztod hogy nem


nekem a feleségem keres ennyit, mint ti ketten, én ennek a másfélszeresét, de még így se vagyunk benne biztosak

2020. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem sok múlik azon, hoy hány év munkaviszonyotok és mennyi megtakaritásotok van. Egyébként vidéken rengeteg eladásra kinált ingatlan van néhány millióért, nem feltétlen csak rossz közbiztonságú világvégi helyeken.
2020. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
86%
13,ez kicsit OFF,de a válaszodról jut eszembe:van egy ismerős pár,elég idősen vállaltak gyereket(az apuka nyugdij környékén jár,nagypapa korban, az anyuka jóval fiatalabb, de bőven 30 fölött szült,a gyerekek általános iskolás és középiskolás korúak).Hihetetlen jómódban élnek többszáz nm-es házban,autókkal,nyaralóval,családi bölcsődéjük,vállalkozősuk van, sok lábon állnak,egy évig éltek egy egzotikus országban kiküldetésen. Ők is mindent meg akartak és megadnak a gyerekeknek.Ennek az lett a következménye(a nagyobb fiún látszik meg), hogy a gyerek még 16 évesen ballagott a noylcadikból, bukdácsol az iskolában, nem csinál semmit, el van lustulva, az anyuka előre retteg, hogy hogy fogja végigjárni a középiskolát a kialakult hozzáállásával. Gonodlom, nem igy képzelték, hnaem úgy, hogy a gyerekek majd szorgalmasak lesznek, különórákra járnak, művelt diplomás, jól kereső értelmiségiek lesznek. A gazdaság sok gyerekre olyan hatással van, hogy jobban lecsúszik, mint egy mélyszegénységből induló gyerek. én annak idején elitgimnáziumba jártam, az átlagtól jóval több jómódú gyerek volt, köztük is volt több, akin meglátszott a gazdagság, nagyon trehányan állltak hozzá az iskolához. Ez csak azért jutott eszembe, mert a ,mai túlzott komnumerizmust belénk sújkoló világban én semmiképp sem szeretném ,ha a gyerekem természetesnem venné a 360ezer ft-os luxuskirándulást kamaszkorban vagy a 6-8milliós autót ballagási ajánnéknak, pusztán mert leérettségizett.
2020. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
84%
Jav.: konzumerizmust
2020. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Igen, en is ismerek olyan családot, ahol mindent megadtak a gyerekeknek, saját lakás, autó stb és a két gyerek csak züllött végig, persze vannak kivetelek, ezt csak azért irtam hogy nem lehet altalanositani. Es azért legyünk őszinték hogy a mai világban saját lakást egy egyetemistanak venni igen kevesen tudnak. Ha ebből indulna ki mindenki, akkor aligha szuletne gyerek.
2020. szept. 6. 12:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!