Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mernétek gyereket vállalni 30...

Mernétek gyereket vállalni 30 évesen havi 270 ezerből ebben az országban?

Figyelt kérdés
Ebből havonta lejon 60ezer az alberletre, plusz 20ezer a rezsire, ami fix koltsegunk. Tehát 190ezerbol élünk, úgy hogy mindketten dolgozunk. Megtakaritasunk ebből a fizetésből nem igen van,mert nincs miből félre tenni a hó végén altalaban.

2020. szept. 6. 11:26
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
75%

#29: Tényleg reális szerinted arra alapozni, hogy nulla megtakarítás mellett majd csak lesz valamiből pénz, hogy jusson a gyerekre is, és majd csak nem kerül megszorult helyzetbe a család. Mert mindenki kis pénzből egy életre szóló szerencsével van felvértezve? Ez minden csak nem felelős gyermekvállalás.


#30: Ajánlom figyelmedbe a Focus pár héttel ezelőtti riportját (tudom bulvár szint). Elég jól összeszedték, de szerintem alábecsülték így is. Egy gyerek felnevelése jelenértéken kb. 25 millió Ft. Még ha 21 évre osztod is le, kijön a havi átlag 100.000 Ft, úgy, hogy a gyerek makk egészséges, nincs krónikus betegsége, nincs szüksége semmi speciálisra. A 190.000-ből hol lesz ez meg?

2020. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
0%
Azt irttam, hogy nincs információnk arról, hogy van-e és mennyi mgtakaritásuk. Nem kell mindenbe belekötni és kisarkitani a vita kedvéért. Olyat seho lnem irtam, hogy "reális nulla megtakaritással, majd csak lesz valamiből alapon gyereket vállalni"
2020. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
90%

Van információnk róla:

"Megtakaritasunk ebből a fizetésből nem igen van,mert nincs miből félre tenni a hó végén altalaban."

De pont azt írtad, hogy erre így lehet gyereket vállalni.

2020. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
0%
NEM, nem ezt irtam és megkérlek, hogy ne érezd magad feljogositva arra, hogy eldöntsd ,hogy én mit gondolok, vagy mi miért és milyen hangsúllyal irok, mert nem őriztünk együtt disznót. Természetesen nem támogatom a felelőtlen gyerekvállalást, de 2 mondatból elég nehéz következtetéseket levonni valakinek az anyagi helyzetéről, egyébként számomra életszerűtlen, hogy 30 éves dolgozó emberként nulla forintja legyen valakinek a bnakszámláján, mert amit te mondasz, az arra hajaz. Lehet, hogy van nekik , lehet, hogy lennének más lehetőségeik. Ne biráld felül más véleményét.
2020. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
74%
Leírta a kérdező, én idéztem újra. Ha ez neked kevés, akkor tényleg nincs mit tenni...
2020. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
22%

#31 nem a fókuszra alapozom a tudásomat:D de abba bele van számolva a rezsi, a lakhatás, amit amúgy is fizetnek, gyerek ide vagy oda.plusz zsír új ruhák, új babakocsi, stb.amin remekül lehet spórolni.

Elég jól tudom,mennyibe kerül egy gyerek, ráadásul a fővárosban. Nem sokan tehetik meg, hogy havi százat kiadjanak gyerekenként, persze el lehet költeni azt a pénzt, nem mondom. De aki akar, az tud spórolni, vannak rá eszközök. Nem mondom hogy nagy lábon, de meg lehet oldani, ahogy meg is oldják nagyon sokan.

2020. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

#36: Abszolut egyetértek, a Focus bulvár kategória számomra (nem is vagyok rendszeres nézője, csak a reklámban láttam, ezért online visszanéztem ezt a riportot). Mindenesetre elhelyezni valahol a dolgot anyagilag jó támpont. Sok mindent nem is számolnak bele, amit kellene, mást meg eltúloznak. 10 perc az egész, érdemes meghallgatni. Nem az egyszeri dolgokkal van gond. Persze lehet venni használt babakocsit, ezzel nincs gond. De ugye az már necces, ha sz/r pelenkára futja csak, vagy silány minőségű bébiételre és még sorolhatnám. Arról nem is beszélve, hogy kell-e nagyobb lakás, vagy elférnek gyerekkel is a mostaniban? A rezsi nyilván emelkedik valamennyit. Ha meszebb megyek milyen szint az amikor nem nyomorodik meg lelkileg a gyerek, hogy mit engedhetnek meg maguknak a szülei anyagilag az ovis csoporttársakhoz, iskolatársakhoz képest pl. Sok tényezős dolog ez. Továbbra is azt gondolom, ahol most nincs lehetőség még csak minimálisan is növelni a megtakarítást, mert elfogy a pénz hó végére folyamatosan, ott nincs pénz gyerekre. Olyan esetekről tényleg nem is beszélve, ha ne adj isten beteg a gyerek, vagy beteges és sokat kell vele otthon lenni, vagy az átlagosnál nagyobb összeget kell fordítani orvosi kiadásokra, manapság ez egyáltalán nem elképzelhetetlen. És a gyereknek nem mondhatod, hogy ne sz/rjon be két hétig, mert elment a havi keret lázcsillapítóra.


#31

2020. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
23%

Igen, ezt értem, és igazad is van sokmindenben. De rá lehet erre gyúrni. Szerintem ennyi pénzből, ha akarnának, tudnának megtakarítani + falun lehet növényeket termeszteni a semmiből, ha pl.van kerthasználatuk, de ha máshol nem, a szülők kertjében dolgozni kicsit. Ezt csak akarni kell. de én pl. "zöld" anyukaként egyáltalán nem vennék eldobható pelenkát, sem bébiételt, amiben ki tudja, mi van. Mi sem könnyebb és olcsóbb, mint leturmixolni valamit, ráadásul sokkal egészségesebb is. Egy kisgyerek nem eszik ám sokat. Kenyeret is lehet sütni fillérekből.

Én azt mondom, nyilván kell a megtakarítás, és meg kell tanulni olcsón, mégis egészségesen főzni. Pl. tojáshoz szinte ingyen juthatnának falun, ha lenne csirkéjük, és az nagyon tápláló étel. Stb. Stb. Ki lehet ebből még jól jönni. Sokminden, amit alapvetőnek gondolunk, nem feltétlen az, én pl. sima rendes szappant használok, száz forint alatt már van ilyen, és nem megy el minden fölösleges kencére a pénz, pedig megtehetném. Nincs kocsim, nem viszi a pénzt az se. stb.Szóval át lehetne nézni az anyagiakat, felírni, mire megy el a pénz, megnézni, hol lehetne lefaragni, mit lehetne máshogy csinálni, persze az egészség szem előtt tartásával. És folyamatosan keresni a jobban fizető új állást.

2020. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:
Nem azért megy el havi 200 mert nem tudunk sporolni. Valami mindig van ami miatt elmegy. Pl elelmiszerek, havi bérlet a buszra, mert 40 km-re dolgozom, ferjem cukros es nem 2ft az inzulin se sajnos. Akkor pl pont 3 honapja ment tonkre a mosógép, ami kapasbol használtan is 50ezer ft volt. Elotte kellett fogaszatra jarnom ami 230ezer...es nem élünk nagy labon. Mi luxus dolgokat nem veszunk. Húst kb heti 2 nap eszünk, inkabb teszta feleket csinalok. Probalok sporolni, de ebből a kis pénzből nehéz.
2020. szept. 6. 21:12
 40/56 A kérdező kommentje:
Zöldséges kertem van, egy kicsi. Azt szoktam csinálni.
2020. szept. 6. 21:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!