Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mernétek gyereket vállalni 30...

Mernétek gyereket vállalni 30 évesen havi 270 ezerből ebben az országban?

Figyelt kérdés
Ebből havonta lejon 60ezer az alberletre, plusz 20ezer a rezsire, ami fix koltsegunk. Tehát 190ezerbol élünk, úgy hogy mindketten dolgozunk. Megtakaritasunk ebből a fizetésből nem igen van,mert nincs miből félre tenni a hó végén altalaban.

2020. szept. 6. 11:26
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
86%

39 Igen, amikor meg lesz gyerek, ott dupla ennyi váratlan kiadás lesz. Ezek a problémák nem szűnnek meg, csak hatványozódnak.

Egyébként nem rossz szándékból, de te magad írod, hogy a kajátokon is spórolni kell,inkább tésztásat eszte stb. Ha kismama leszel mit fogsz enni? Vitaminokat miből veszel? Az is drága.

2020. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%

Ötvenezerért nem szabad használt mosógépet venni. Szinte ugyanannyiért már kapsz egy újat, két év garanciával. Tudom mert nemrég vettünk és nem egy no-name márkát.

Próbáld felírni, mire megy el a pénz, és gondolkozz, mit tudnál máshogy csinálni. Megértem, hogy nehéz, de a kifogásokkal nem lehet előrejutni, ha vannak céljaid.

2020. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam hogy zöldséget nem eszunk. Van kis konyhakertem és anyukamnak is van.. A zoldsegekkel nincs gond, se a vitaminokkal. A megélhetés a nehéz...
2020. szept. 6. 21:24
 44/56 anonim ***** válasza:
84%
43 Igen, nehéz a megélhetés. Az tök jó, ha annyi féle gyümölcsöt zöldséget megtermelsz otthon, hogy normálisan tudtok étkezni, bár a hús az kevéske, az majd a gyereknek is fog kelleni ha lesz. Télen honnan veszel friss zöldséget gyümölcsöt? Télen csak fagyasztottat eszel amit nyáron eltettél?
2020. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim válasza:
100%
270 ezerrel meg sem fordulna a fejünkben a gyerekvállalás... Jelenleg 610 kettőnk jövedelme (Budapesten, mindketten pályakezdőnek számítunk), minimum 800ra fel akarjuk tornázni előbb, és utána jöhet a gyerek. Mondjuk nekünk a lakáshitel 130
2020. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

Pinceben tartjuk a zöldséget, nem fagyasztjuk.


Budapesten elhiszem hogy annyi a fizetés, de higgyétek el, hogy falun más a helyzet. Nem mindenki teheti meg sajnos, hogy elkoltozzon Pestre, főleg aki falun élt mindig. Nekem mindkét szülőm el szerencsére, viszont ápolásra szorulnak már, ha én nem lennék akkor nem szamithatnanak senkire se. Egyszer lehet lesz lehetőségünk elkoltozni, de babát ha szeretnénk egyszer, akkor bele kell férnünk abba az időintervallumba. 30 éves vagyok már es ugy erzem, hogy kezdek kifutni az időből...

2020. szept. 7. 08:47
 47/56 A kérdező kommentje:
Férjem mezogazdasagi munkás én pedig konyhán dolgozom az iskola menzán. Mindkettőnknek van erettsegije es szakmaja, de egyikünk se tud jelenleg elhelyezkedni a szakmajaban.
2020. szept. 7. 08:50
 48/56 anonim ***** válasza:
87%

Tipikus önző hozzáállás..

'Nem tudunk megélni ennyiből'

'Nem tudunk félretenni, nincs megtakarításunk'

'Nem tudunk falunk elhelyezkedni a szakmánkban'

'Elköltözni sem tudunk, mert szülőket ápolunk'

'De azért szeretnék gyereket merthát jaj de cukik meg elindult a biológiai órám és már 30!!! vagyok...'

Könyörgöm ne tegyétek tönkre egy gyerek életét, ha már ti ennyire életképtelenek vagytok. Vagy menjen ki a férjed külföldre pár évet vagy keressen egy szállásos gyári munkát, amivel többet tud keresni 130 ezernél. De ilyen körülmények közé ha van egy kis eszed, akkor nem fogsz szülni. Várjatok 5 évet, még bőven ráérsz 35 évesen is szülni. Addigra meg szedjétek össze magatokat anyagilag, mert jelenleg a komfortzónás fosban fetrengetek, mert hát 'falun élünk, itt ennyi a lehetőség' . És nekem ne mondjátok, hogy ennyi a lehetőség, én is falun nőttem fel mégis ki tudtam törni, ahogy a másik több ezer ember IS. Csak persze könnyebb a komfortzónában fetrengeni...

2020. szept. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
Utolsó! Örülj neki, gratulálok neked, hogy sikerült! A legjobbakat kívánom!
2020. szept. 7. 09:20
 50/56 anonim ***** válasza:
100%
De ha úgyis ti apoljatok a szülőket miért nem költöztok oda legalább míg összejön egy önerő a saját házra. Nyilván nem ideális de megoldásokat kell keresni.
2020. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!