Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben az országban komolyan...

Ebben az országban komolyan nem lehet semmit csinálni, mert mindenért belekötnek az emberbe vagy irigykednek rá?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a kérdéseket, tapasztalom a saját bőrömön, mesélik ismerősök, családtagok. Akármit csinál az ember, ami esetleg több a "reggel elmegyek dolgozni este meg sörrel nézem a tévét" mentalitásnál (csúnya sarkítás, nyilván nem szó szerint kell venni), akkor már egyből jönnek a megyjegyzések:

"Milyen nagyra van magával"

"De magas lóról beszél"

"neki könnyű"

És így tovább. Ez igaz a testalkatra, pénzre, munkahelyre, családi állapotra, bármire. HA valami jobb a másikénál (legyen az akármi), akkor azt már el kell temetni, máglyára vele. Miért? Se ideges nem vagyok, se katatón (még :D), de ezt nem fogom fel. Csak itthon megy ez, vagy mindenhol ilyen gettófelfogás van? Pedig az átlag társadalmi osztályban mozgok, nem is a csúnya szóval mondva "panelproli" szinten.


Szóval két dolog érdekelne:

- Kinek milyen történetei vannak ilyenekről

- És Miért ilyen gusztustalan a magyar mentalitás?



2020. jún. 19. 08:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
De lehet, csak nem kell verni a nyálad, mert csinálod. Nem azért szólnak be mert csinálod, hanem mert ettől többnek képzeled magad náluk és ennek hangot is adsz.
2020. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Eszembe nem jutna soha. Nem győzöm már rejtegetni az életemet. Nem megy jól a sorom, de néhány dologban átlag felettinek TITULÁLT dolgokhoz van szerencsém. Isten óvjon engem attól hogy "verjem a nyálam". Milliószor volt hogy csak tereltem a témát ha olyanról volt szó amiben tudtam hogy "előnyöm" van. És ajánlom újraolvasásra a kérdés első mondatait: Mindenhol ezt hallom, nem az én egyetlen szent életemet emeltem ki.


Köszi a választ.

2020. jún. 19. 08:42
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Tudnál konkrét példát mondani, mert nem egészen értem, miről szól a kérdésed?
2020. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
73%

Viccelsz? Élőben nem púposkodom, ahogy Cyla mondaná, de konkrétan azt csinálom, hogy csak az olcsóbbik kocsival merek megjelenni a munkahelyemen, és környékén, és akinek lehet, annak azt mondom élőben, hogy albérletben lakom.

Ha megyünk Balatonra a nyaralóba, csak annyit mondok, megyek anyámékhoz vidékre, stb.

Hazudok az anyagi helyzetemről, az életstílusomról, mert csak így fogadnak el. Menőzés és flegmázás nélkül, az emberek java a legkisebb sikeredért a szemével meg tudna ölni.

2020. jún. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát engem is konkrét példa érdekelne.
2020. jún. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A 4-es válasza jól leírba miről szól a kérdésem és mikre gondolok.

2020. jún. 19. 08:49
 7/20 anonim ***** válasza:
13%
Hát igen, nekem is beszólogatott a sok irigy ismi a fészbúkon. Mikor felvettem a személyi kölcsönt a thajföldi nyaralásra, azt kiraktam a képeket a fészbúkra. Odaírták, hogy "thajföldön nyaralsz? Aztán miből, mikor a villanyszámlát se tudod befizetni?" meg "rezsihátralékod van, inkább azt fizesd ki" meg hasonlók. A sok irigy bunkó.
2020. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
75%

Konkrét példák még, hogy segítsek a kérdezőnek:


-Kórházban dolgozom. Nekem is fog járni a bruttó 500ezer, amit én kb kenhetek a hajamra, még csak a szellőjét sem érezném meg, hogy azt megkapom-e vagy sem. Közvetlen munkatársak, akikkel nem vigyáztam elején, nagyon minimálisan tudják, hogy élek. Tudnak az autókról, nyaralóról, saját lakásról, fizetésemről, stb. Arról már nem, hogy lakást adok ki még, és az albi pénzből megint új helyre fogok költözni, és ezt az ingatlant ismét kiadom. De még így is, hallottam már, hogy mondták, én miért várom (?) az 500-at, amikor nekem jól megy így is. Pedig én is elkaptam a koronát, én is dolgozom épp koronás betegekkel-nah mindegy :)


-Régi sulitársak állandóan mondták, hogy nekem könnyű, mert a barátom gazdag, és biztos segít anyagiakban, ezért állok szín ötösre az egyetemen mindenből(?-ezt megint nem értem logikai szinten, mind1). Holott, az egyetemet egy nadrágban, vastagabb őszi kabátban csináltam végig, nyomtatott könyvekkel, végigéhezve kb, és mindent amit kerestem, félretetettem a lakásunkba.


A magyar csak azt látja, hogy neked mid van, sőt, szinte kutatja, mert a magyar irigy, még akkor is, ha te 100x annyi erőt fektettél bele bármibe. Saját apjukat megvernék 500 forintért. Na ilyen az átlag magyar. Neki nehéz csak, mindenkinek a sült galamb pottyant az ölébe, mert buta belelátni dolgokba. De mindig ezt mondom. Azért szegény, mert buta, és azért buta, mert szegény :) Azt hogy ezt elérd, nem is kell felvágóskodni...

2020. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Kérdésedre - "zippelve": Igen, itt ilyen egy átlagember, hogy irigykedik és összeesküvés elméleteket gyárt, terjeszt.
2020. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

Példa:


- Munkahelyen megszóltak egyesek, mert jól öltözködtem.

- Évekig nem mertem felvenni a márkás cipőimet, mert egyszer hallottam, hogy emiatt kibeszélnek, meg pletykálják, hogy én gazdag vagyok, pedig ez nem igaz.


És egyáltalán nem vágtam fel semmivel, nem is beszéltem róla, csak látták a márka jelzést, és annyi elég volt, hogy vérszemet kapjanak és rosszindulatból kipletykáljanak, röhögjenek.


De ott van példának az is, hogy mondtam az egyiknek, hogy otthon élek. Azt később megkaptam hogy nekem könnyebb, mint neki, mert nem kell albit fizetnem.

2020. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!