Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek megéri a szenvedél...

Szerintetek megéri a szenvedélyt életben tartani a lelkünkben?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy elmúltam harminc, de soha nem engedtem, hogy a szórakozás iránti szenvedélyem alább hagyjon. A kortársaimból szépen kikopott ez az érzelem, semminek nem tudnak már úgy örülni, de viszont semmin nem is bánkódnak annyira. Én igyekeztem úgymond nem felnőni, mert a felnőtté válás egyenes ágú következménye az érzéketlenség, az elfásulás. Persze megvannak a maga előnyei, mint mondtam, hogy a rossz dolgok se hatnak ránk olyan szinten, de véleményem szerint az élet esszenciája onnantól már íztelen lesz. Én úgy fel tudok pörögni érzelmileg mindentől, hogy a vérnyomásom felszökik az egekbe. Például mikor meccset nézek, és a kedvenc csapatom játszik. Vagy mikor számítógépen játszom, az alapjáraton 128/75 körüli vérnyomásom 160/100-ra is, a szívem majd kiugrik, de valahogy úgy érzem, szükségem van ezekre az érzelmekre. Nem tudom, miért, de kell. Kell a kínlódás, és kell az eufória. Kellenek a hullámvölgyek, és a hullámhegyek. Szerintetek ez egészséges? Jó ez a szívnek, az érrendszernek, ha érzelmileg ennyire csapong az ember, ha ugrál a vérnyomása, a pulzusa? Vagy jobb lenne úgymond fásultabban élni?

2020. szept. 7. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Játék közben méred a vérnyomásod?

Egyetértek valamennyire a mondandóddal, én is szeretem a boldogat és a szomorút is nagyon-nagyon megélni, de honnan tudod, hogy ennyi a vérnyomásod?

2020. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendszeresen mérem. Játék előtt, játék után, kondizás előtt, után, lefekvéskor, stb. Néha furcsán nagyokat dobban a szívem, és kicsit féltem is. Ennyit verni intenzíven nem veszélyes e.
2020. szept. 7. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem, de ennek a lelkesedéshez semmi köze. Kérj kardiológiára beutalót, vagy ha tudsz, menj el magánba.
2020. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sportolóknak is felszökik a vérnyomása, főleg mikor gólt rúgnak, győznek, stb. Ez természetes reakció. Az öröm, a bánat, mind befolyással van a szív működésére. Alapjáraton nincs semmi bajom, nemrég voltam CN-t, vérvételen, teljesen rendben van minden. Még csodálkozott is az orvos, hogy ennyire tökéletes vérkép elég ritka.
2020. szept. 7. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg miért tetted fel a kérdést? Élj tovább boldogan.
2020. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak mert még most egészséges vagyok, nem garantálja hogy az is maradok. A jövő miatt tettem fel a kérdést. A fiatal szív mindent kibír, de ez az életvitel folytatódhat idősebben is?
2020. szept. 8. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:
A kardiológus erről többet tud, ezért ajánlottam.
2020. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!