Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudatos gyermektelenek, akik...

Tudatos gyermektelenek, akik legalább 40 évesek! Megbántátok-e, milyen az életetek, elfogadnak-e Titeket?

Figyelt kérdés

Közel állok a 30-hoz és nem akarok gyereket.


Részben mentális 'rendellenességek' miatt, amelyek miatt szerény véleményem szerint még a párkapcsolat is kihívás lesz.

Részben extrém magamnak valóságom miatt - amin mellesleg nem is akarok változtatni.

Részben azért, mert a gyermeknevelés egy életforma. Ha valaki gyereket, gyerekeket vállal, akkor 20+ évig a gyermeknevelésnek szentel mindent.

Én szeretnék lassan élni, eleget aludni, eleget sportolni és hobbizni. Igen, lehet, hogy önzőség. Őszintén: nem érdekel.

Nem is vagyok valami egészséges, "életrevaló" típus.

Nem akarok megélni egy vagy több terhességet se.

Ha összejön a karrierem (ami még nem biztos), akkor az is egy ok lesz. Mert az egyik félnek se egészséges és természetes, ha fél év múlva visszamennék dolgozni, de ha nem, akkor feleslegesen tanultam annyit.


Nem akarok rohanni, kihagyni a reggelit, 15-20 évig nem sportolni, nem foglalkozni a hobbijaimmal.. Vagy ha mégis, mindkettőt lopott időben.

Igen, valaki számára a világon a legszebb dolog a gyerek. Viszont szerény véleményem szerint nem mindenki van ezzel így!


Ismerni nem ismerek tudatos gyermektelen párokat.

Itt, ezen az oldalon olvasom többektől, hogy nem akarnak gyereket és "élőben" is kaptam már el olyan beszélgetést, hogy XY ismerőse nem akar gyereket...


Nade mi történik azzal a párral, amelyik tudatosan dönt úgy, hogy kettesben marad?


Hogyan lehet elviselni a szemrehányásokat/győzködést/amikor közlik, hogy önző vagy?

Nem válik sivárrá az ember élete? (Mert azért ettől félek kicsit.)

Egy idő után nem válik vitatémává, szakítási okká magánál a párnál? (Amikor összejönnek, egyikük se akar, de később az egyik mégis.)



2020. szept. 8. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Leszarom, ha bárki (idegen) ítélkezik. Aki ismer, az meg tudja, hogy nem önzésből nem lett eddig gyerekem, egyébként 40 múltam 2 hónapja.

Amúgy én még nem szembesültem azzal, hogy olyan nagyon elítélnék a gyermekteleneket, személy szerint meg most éppen fordítva gondolom: némi pénzzel megkenve nyakra-faszra szülik a gyerekeket az emberek, bármiféle felelősség nélkül egy életre eladósodva. Ez inkább vet fel morális kérdéseket, mint a gyermektelenség.

2020. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Én 29 vagyok és pont ugyanígy gondolkodok mint te kérdező. Párommal sok éve együtt vagyunk már, a család folyton kérdezgeti hogy mikor lesz unoka stb. de ő teljesen elzárkózik a gyerek témától és én sem érzem azt, hogy szülni akarok. Pontosan azok miatt amiket írtál, csak még pluszban idegesítenek is a gyerekek vagy csak manapság nincsenek megnevelve, nem tudom. De tesómmal mi soha nem viselkedtünk így mint a mai kölykök. A másik ami engem is idegesít, hogy sokan a semmibe szülik a sok gyereket, 3-4 gyerekkel albérletben élnek és épphogy nem halnak éhen. És persze az ilyenek pofáznak, hogy "hát milyen ember az aki nem akar gyereket?". Más részről viszont attól félek, hogy 40 évesen jövök majd rá, hogy nekem kellett volna gyerek. Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom, rengeteget hülyülünk együtt és én is szeretnék egyszer ilyen viszonyban lenni a gyerekemmel. Csak azt a röpke 18-20 évet ugranám át amíg fel nem nő.
2020. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Sztem senkit nem érdekel annyira ez a téma, mindenkinek önálló döntése, hogy mit csinál az életével. Ha te szívből ezt akarod, akkor ne törődj más véleményével.


Annyiban azért árnyalnám a képet, hogy bár tényleg 20 évre szól a gyereknevelés, a szívósabb része az első 2-3 évben van csak, utána azért vissza lehet térni a korábbi élethez nagyjából. Sztem az élni és élni hagyni a legfontosabb, a gyerekesek ne bántsák a gyerekteleneket, és fordítva is ugyanez legyen a mérvadó mindkét oldalon...

2020. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
3as én nem bántom a gyerekeseket de ne gondolják már, hogy körülöttük forog a világ.
2020. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem bántam meg. Sokan nem fogadják el, és idegen emberek úgy érzik, szabadon kérdezgethetnek a magánéletemről, de nem nagyon érdekel.
2020. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem bántam meg. 20 alatt még dilemmáztam, hogy vajon tényleg szar lenne-e gyerekkel, 30 fölött, látva kicsit testközelebből a gyerekeseket, biztos voltam magamban és azóta is az vagyok.

Elfogadtak, főleg hogy sokaknak úgy adtam elő egy idő után a sztorit, hogy nem lehet gyerekem. Így tudják a munkahelyemen is például és a tágabb ismeretségi körben.


Van elég dolgom és tervem gyerek nélkül is. És élvezem, hogy a gyerektelenség anyagilag és biológiailag is mennyire megkímélt.

2020. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

46 vagyok, férjem 52 és tudatosan gyerektelenek.

Nem bántuk meg, sőt...! A körülöttünk tapasztalható világ hatására rendszeresen nézünk össze kimeredt szemekkel, hogy "de jó, hogy nekünk nincs". Az életünk (sajnos!) egyáltalán nem sivár, állandóan van valami megoldani való, nyakunkbaszakadt kín, amin idegeskedhetünk, és mondogathatjuk, hogy "csak ezen legyünk túl"... javarészt a családjaink miatt.

2020. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Ismertem valakit, aki mélységesen megbánta, hogy gyerekei lettek. Egy szemétládának tartotta önmagát, azért mert egy mind emberileg, mind megélhetésileg a béka segge alatt lévő világban kell miatta két ártatlan embernek küszködnie.
2020. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Igaz még nem vagyok 40 de nem bántam meg.

És őszintén szólva nem tudok olyan gyermektelenről aki megbánta volna, hogy így döntött. Ellenben fordítottjáról bőven.

Ha a párod meggondolja magát, azzal nem sokat lehet kezdeni. Mielőbb el kell engedni. Neki megadni az esélyt, magadnak meg megspórolni egy csomó viszontagságot és szenvedést.

Azzal viszont nem igazán tudsz mit kezdeni, hogy megszólnak. Építsd le azokat a kapcsolataidat amelyek ilyen téren mérgezők. Amit pedig nem lehet (pl. szülők), azokkal ne állj le vitázni még véletlenül sem. Aki ezt nem tudja elfogadni és tiszteletben tartani, az annyira tapintatlan és primitív, hogy úgyse tudsz vele érdemi vitát folytatni.

2020. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Hát ebben főleg a nők szokták meggondolni magukat, férfiak ritkábban. Szerintem áldani fognak téged, hogy 1-2 év járogatás után nem fogod b*ogatni őket a gyerek témával :D. Családcentrikus férfit nehezebb találni szerintem. Munkahelyekkel nagyobb szerencséd lesz, mint a gyerekeseknek. Könnyebben is váltasz valahol, ahol nem vagy boldog, mert nem vagy kiszolgáltatva mint a családosok. Mások, idegenek véleményére meg nem kel adnod. Nem tartozol magyarázattal senkinek. Attól se félj, hogy sivárrá válik az életed. Öreg néniként nem kell majd újra kötelezően elvárt “műszakot” kezdened az unokázással és lehetsz kisimult, aktív nyugdíjas :D. Az unokáknak szánt csokinyuszi árából meg mehetsz wellnessezni 😂. Nyilván sarkítottam, de ismerek gyermektelen időseket, és halál laza, boldog mindegyik. Aztán ez is inkább személyfüggő. De akkoriban még sokan szültek csak a norma miatt, meg is lehet nézni, milyen besavanyodott némelyikük.
2020. szept. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!