Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Munkahelyen az ember lányának...

Munkahelyen az ember lányának miket nem szabad elárulni magáról, hogy ne legyen támadható? (családalapítás témakör)

Figyelt kérdés

Ezért érdekel a kérdés, mert nem akarok többé ilyen szituációkat:

1 hónapja vagyok az új munkahelyemen, és a régi tapasztalataim miatt próbáltam minél kevesebb "csámcsognivalót" kiszivárogtatni magamról. Ámde a tegnapi napon - céges bulin - megittam 2-3 korsó sört, lazábban vettem ezt a dolgot, és a kollégák kérdezősködéseire őszintén válaszoltam. De kár volt...


A legmeredekebb kérdés az volt, hogy mikor tervezek családot alapítani. Megmondtam őszintén, hogy millió érvem van ellene, többek között nem vagyok anyatípus, sőt fiús vagyok, rossz géneket örökítenék tovább (cukorbetegség, hormonális zűrök, gyerekkori púposság), belátható időn belül nincs kilátásom arra, hogy saját lakásom legyen, nincs stabil párkapcsolatom, és különben is sokkal jobban szeretek egyedül lenni, nem mellékesen én úgy látom, hogy rossz irányba halad a világ (kapitalizmus/felszínesség)... Még jó, hogy azt nem meséltem el kábulatomban, hogy apám vert, full csórók voltunk és ezért 14-15 éves korom óta szuicid vagyok...


Erre ki lettem okítva, hogy nekik, az idősebbeknek, az ilyenek miatt - mint én - nem lesz nyugdíjuk, mert nekünk nőknek az a kötelességünk, hogy szüljünk, ez így természetes, így van kitalálva. Erre én azt válaszoltam mérgemben, hogy tojok a társadalmi elvárásokra, engem nem a társadalom nevelt fel, és különben sem kérdezett meg senki, hogy meg akarok-e születni; a nyugdíjkérdés engem is érinteni fog, talán még sokkal rosszabbul is, és különben is a politika tehet a kialakult helyzetről, ez nem a fiatalok hibája...

Szerintem elég racionális érveket mondtam, mégsem ért célba, mert belekezdett abba, hogy a régi nők így meg úgy, ők voltak a jók... A többiek csöndben ültek és hallgattak... Gondolom valamennyire egyezett a véleményük a kollégáéval, csak nem akartak ők is megsérteni. Nem gyengén van generációs crashem.


Nekem az az álmom, hogy senior informatikus legyek (egyenlőre Second Level-en vagyok), nagyon szeretek ebben dolgozni és ezt tanulni, akár szabadidőmben is. A jelenlegi cég iszonyat jó lehetőség, és nem szeretném, ha a motivációm mások piszkálódása miatt alábbhagyna (ma is piszkálódtak, hogy a mai fiatalok így meg úgy).


Meg akarom találni az arany középutat, ahol jóban vagyok velük, de nem adok támadási pontot, plusz nem vagyok még annyira introvertált, hogy bunkónak tartsanak.


Saját tapasztalatokat szívesen vennék :)


26/N



2017. dec. 21. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat mondtál el magadról , es minden amit kimondsz ellened forditható , lehetsz egy tiszta hófehér papir , ha rossz közössegbe kerulsz , ahol minden szavad kiforgassak , akkor nehéz lesz.

Ide is szerencse kell

Ne magyarazkodj , hanem adj rövid valaszokat

Vigasztaljon a tudat amire 40 evesen jöttem rá, h vagy elfogadnak úgy ahogy vagy , vagy nem , az elfogadast nem lehet kieröltetni , tehat legy önmagad , de ne is add ki magad teljesen amig nem tudod h megérdemlik e

2017. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azert is tesznek fel ennyi szemelyes kerdest mert új vagy , es erzik a megfelelni vágyást benned . Nagyon pofatlanok tudnak lenni
2017. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem szabad ennyire őszintén megnyílni a munkahelyen. Legközelebb vetíts,tégy kitérő sablonos válaszokat.

"Egyelőre nincs tervben." "Meglátjuk." "Ki tudja mit hoz a jövő."

A másik lehetőség, hogy fogod magad és leszarod ki mit gondol. A bunkókat meg ignoráld.

2017. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valóban nem :( Szidom is magam, hisz tudom magamról, más vagyok, ha iszok; de nem akartam elutasítani őket. Egyébként csöndes vagyok nagyon, nem szoktam panaszkodni, csak alkohol hatására megered a nyelvem, mintha be akarnék pótolni mindent, amit magamban tartottam :(


Am. köszi a válaszokat, zöldkezeztem!

2017. dec. 21. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

1. Ne igyon, aki nem bírja... Túl sokat mondtál el magadról.


2. "hogy nekik, az idősebbeknek, az ilyenek miatt - mint én - nem lesz nyugdíjuk" - Már a lassan 80 éves nagyanyám sem kap annyit, amennyi járna neki, és nem azért, mert nincs, aki dolgozzon, hanem mert összevissza jelentették be, amíg dolgozott. Mellesleg bár ő már nem teheti meg, de aki még aktív dolgozó, annak nem szabad kizárólag az állami nyugdíjra hagyatkozni, kell valami egyéb megtakarításról is gondoskodni, még ha nem is nyugdíjpénztár vagy hasonló. A szüleimnek is van megtakarításuk, nekem is. Amúgy meg ott van a sok élősködő, akiknek eszük ágában sincs dolgozni, de tartják a markukat a segélyért, na, először is őket kellene elzavarni dolgozni...

2017. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerös szitu kulönben, rosszindulatu reakcioik vannak , en ilyen helyzetben vittem sutemenyt , kedveskedtem , helyettuk dolgoztam es sokat is dicsertek de a legvegen derult ki h gyulölnek , nem sikerult semilyen sutemenymennyiseggel öket megvesztegetni , tehat ne törödj vegezd a munkad mert lesik minden tévedésed
2017. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Senior informatikus akarsz lenni. 😏 Hmmm. Én hősnőm. 😍
2017. dec. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

"hogy a régi nők így meg úgy, ők voltak a jók... "


Ja,hogyne.

A régi nőket senki se kérdezte akar e szülni,mert munkahelye sem volt,saját egzisztenciája sem volt,így ha megakart élni szét tette a lábát,ha akarta,ha nem.


Az ilyeneknek mondjuk annyit mondanék,hogy "haver,hazamegyek szülni,ha te helyettem is dolgozol azért,hogy a családomnak mindene meglegyen":D


Lefogadom az ilyen megnyilvánuló férfi volt,és azt is lefogadom,hogy életében nem végzett házimunkát.

2018. márc. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen, pont ilyen férfi, mint amit leírtál.
2018. okt. 2. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!