Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigy vagyok. Mit tudok ez...

Irigy vagyok. Mit tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Bevallom , irigy vagyok. Mindig másokat nézek és annyira lennék a helyükbe. Aztán meg lusta vagyok tenni valamit, bármit csak vagyok mint egy befőtt. Múltkor traffipaxos rendőre irigykedtem, nem lehetek rendőr mert diszkalkuliás vagyok, de ő meg ott van, milyen jó neki. Vagy mentős ismerősöm, folyton lesem, én voltam páv vizsgán és csak a 2-t kaptam meg az 1-re alkalmatlan voltam. Ezért irigykedek rá mert segíthet másokon én meg ugyan úgy egy félős senki maradtam. Van egy katona ismerősöm is, sokat fut reggelente , én is akartam futni mentem is sétálni, de hazamentem aztán el is aludtam a betonon , arra keltem, hogy melegem van , süt a nap. Inkább alszok mint sportolok, dagadt is vagyok ennék ilyen zöldséget meg gyümit, de inkább eszem a vajas kenyeret mert a fehér kenyér az finom. Nincs kitartásom sem mert eddig amit csináltam soha nem volt eredménye. Semminek.


Szóval ezért vagyok irigy mert mindenki jobb nálam. Még néha a tarhálós arcokra is irigy vagyok, én nem mernék máshoz oda menni és pénzt vagy cigit kérni.



2020. szept. 9. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem az irigységed a legnagyobb hiba, ugyanis az irigységet lehet motivációként használni, olyankor hasznos is tud lenni. A te legnagyobb problémád a mérhetetlen lustaságod és az akaraterő hiánya, ezekre kéne fókuszálni és akkor az irigység is eltűnik.
2020. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én akkor voltam irigy amikor nem realizáltam hogy az irigységem tárgya milyen áron jutott oda ahol tartott, bár én más miatt voltam irigy (most nem részletezem).

Ne úgy gondolkodj hogy nálad jobbak, hanem úgy hogy te nem akarod vállalni azt ami ezelkel a munkákkal és képességekkel jár. Te nem akarsz látni embereket naponta meghalni, te nem akarsz gyümölcsöt enni, te nem akarsz futni és edzeni, te nem akarsz tanulni, te nem akarsz dolgozni, mert ott keményebben kell teljesíteni mint a tanulas meg az edzés alatt... Akkor? Akkor mire vagy irigy? Nincs olyan hogy ezek nélkül valaki okos lesz és erős, ha ezeket nem vagy hajlandó vállalni akkor aludjál.

Ha meg belefogsz az életmódváltásba miattuk, akkor az irigységed tárgyai példaképpé válnak.

2020. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minek kellett volna eredménye legyen, ha csak egy lusta dög vagy? Ahogy azt sem tudod, hogy akikre te irigy vagy, az ő munkájukban emberi életekért felelősek. A fotelben ülve ne várd, hogy te is jobb leszel.
2020. okt. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!