Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a tanulási...

Hogyan győzzem le a tanulási fóbiámat?

Figyelt kérdés
Annyira félek a szégyentől, amit akkor érzek, ha sokadszor sem értek meg valamit, hogy már bele sem merek kezdeni a tanulásba. Főleg mateknál, fizikánál, kémiánál van ez.

2020. szept. 11. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Nem tudom hány éves vagy, de nekem is vannak tanulási és koncentrációs zavaraim, viszont az segít, ha nem egyedül csinálod. Továbbá szerintem lehet benned egy kevés maximalizmus is, amit én úgy igyekszek legyőzni, hogy bebeszélem magamnak az ellenkezőjét és azt, hogy ha hibázol, az nem a világ vége. Ne kerülj bele egy ördögi körbe, mikor félsz amiatt, hogy mikor tanulsz, nem érted meg, ezért nem tanulsz, emiatt pedig a jegyeid bánják és végül rosszabbul jössz ki.
2020. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nincs miért szégyelned magad, nem mindenki úgy született, hogy a kisujjában van a tudás. De azért, ne add fel a tanulást!

Keress az adott tantárgyra alternatív anyagot a neten, olyan kulcsszavakkal, mint közérthetően, játékosan, mindenkinek, alapok, stb.

2020. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Üsd el humorral. Senki nem várja el, hogy mindent érts.


Egyébként tudom mit érzel. Én mindig úgy éreztem a suliban, hogy mindent én értek meg utoljára...:D

Akkor nagyon égett a pofám, de mára már sajnálom, hogy ennyire komolyan vettem. Senkit nem érdekelt valójában, hogy hülye vagyok.


Egy tipp, döntsd el, hogy mennyi időt szánsz a reál tárgyakra és ahhoz tartsd magad, utána engedd el. Nézz olyan anyagokat, ahol eleve le van vezetve a feladat megoldásának menete.


Ha ennyire frusztrál az egész gondolj bele, hogy úgyis olyan egyetemre/főiskolára fogsz menni, ahova ezek nem (annyira) kellenek. Vagy! Egy jó kis szakmát "kitanulsz".

2020. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek a készségek jó anyagokkal fejleszthetők.


Sík hülye voltam ezekhez. Azt se értettem mi az a nyomás.:D

2020. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd a jövődet, hogy ez a fejlődésedhez szükséges. Később értékelni fogod.
2020. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!