Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért lettek...

Az emberek miért lettek ennyire bunkók és érzéketlenek a COVID óta?

Figyelt kérdés

"Kit érdekel hogy meghalt xy ember"?


"Senkit nem érdekel ez a kamuvírus, egy jó immunrendszer megvéd (a selejtek pedig nyugodtan elhullhatnak)"


"A nyuggerek és krónikus betegek senkit nem érdekelnek, de a normális emberek szabadságát korlátozzák"


"Legszívesebben letépném minden emberről a maszkot"


Ezekhez hasonló kommenteket lehet olvasni különböző fb cikkek kommentjei között. Oké, hogy sokak szerint kellemetlen, de hogy a fenébe lehetnek ennyire szívtelenek az emberek, hogy meggyalázzák a hallottak tiszteletét?


Egy bunkó pali az "Eddig 70 ezer halott van Mexikóban" cikk alá azt írta, hogy "a lőtéri kutyát sem érdekli". Most komolyan, Mengele szelleme most született újjá a koronavírus kirobbanásával?



2020. szept. 13. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Eddig is ilyen volt a magyar, mindenki pusztuljon el, csak neki jó legyen.
2020. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem feltétlenül bunkóság, egyszerűen a többséget érthetően szarul érinti, hogy az élet minden területén be van korlátozva egy relatív szűk veszélyeztetett réteg miatt.


Másrészt meg semmi értelme annak hogy fennakadsz "valakik" kommentjén "valahol" :D

2020. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Engem se érdekel ki hullik ki, csak az én szeretteim ne haljanak meg. Vadidegen emberek nem érdekelnek.
2020. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
"hadd hulljon a férgese!" … ez egy szolas-mondas
2020. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Pszichológus ismerős szerint ez az elme védekezési mechanizmusa. Nehéz állandó félelemben élni. Sokan sokféleképpen védekeznek ellene. Van, aki elbagatellizálja, van aki érzéketlenné válik, van aki viccet csinál belőle. (És persze van, aki mindig is önző volt - úgy gondolja, hogy ő fiatal és egészséges, ezért őt nem érinti, másokkal pedig nem foglalkozik.)

Ha belegondolsz, aki tényleg komolyan veszi a járványt, és félti a családját, azok többsége nincs túl jó lelkiállapotban. Csomó ember szorong. Mert azt sem lehet tudni, hogy meddig tart ez az egész. Évekig? Rengeteg kérdés van. Erről próbálják elterelni a figyelmüket az emberek.

2020. szept. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos én is a szorongók közé tartozom. Pedig márciusban még nem vettem komolyan. Túl sokat olvastam róla, angolul is. Ez elég nagy hiba volt.
2020. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez volt a célja a médiának és a kormánynak, rettegésben tartani az embereket és érzelemmentes droidokat csinálni belőlük
2020. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is ilyenek voltak az emberek csak ez most jobban kihozta.
2020. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
18%
Ez a kérdés nettó hazugság. Pont, hogy a covid hatására lettek sokkal figyelmesebbek, empatikusabbak az emberek.
2020. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek frusztráltak a sok kenyelmetlensegtol.
2020. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!