Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy nárcisztikus vagyok?

Lehet, hogy nárcisztikus vagyok?

Figyelt kérdés
Volt egy kollégám, akinek rengeteget segítettem, sokszor kérés nélkül is. Elhívott az otthonába, beavatott a családi titkaiba. Ebből gondoltam, hogy közeli barátként tekint rám. Én is így kezeltem őt. Mivel elvesztette az állását, segítettem neki az álláskeresésben és még ajánló levelet is írtam az érdekében. Elkortájt napi szinten beszéltünk, volt hogy többször is. Mindig felvettem a telefont, ha hívott és még a munkámat is félre tettem ha róla volt szó. Aztán az ajánló levél alapján felvették egy új helyre, de a munkába állás még nem történt meg. Innentől kezdődtek a gondok. Nehezen éltem meg, hogy ha telefonáltam, sokszor fel se vette, volt hogy kinyomta, az üzeneteimre nem válaszolt vagy csak arra írt, amire akart. Feltűnt, hogy felőlem nem nagyon érdeklődik, a közös programokat is inkább én vetettem fel, és csak arra jött, ami őt érdekelte, az otthonába már nem hívott be, volt hogy a programunkra rászervezett két másikat másokkal. Aztán bekattantam. Egyszer üzenetben érdeklődtem felőle, és durván elküldött azzal, hogy dolga volt. Régen mindent elmondott magáról, most meg semmit. Úgy éreztem végleg eltörött bennem valami. Sajnos sértő kifejezéseket is használva visszairtam, hogy írhatok a munkahelyének azért, hogy visszavonom az ajánló levelet, mert ha korábban így viselkedett volna, biztosan nem írok az érdekében. Erre azt válaszolta, hogy én teljesen megváltoztam és emiatt elvesztette a bizalmát bennem, többet ne is keressem. Tény, hogy az ajánlólevél visszavonásával megfenyegettem, ami hiba volt, viszont úgy éreztem, hogy egy csúnya kihasználás áldozata lettem és óriásit csalódtam abban az emberben, akiben annyira bíztam korábban. Sajnos sokszor megsértődök, ha valaki nem ugy viselkedik, ahogy én vele, de a sértődésem hamar elmúlik. Az még érdekes, hogy én mindig bocsánatot kértem ha hibáztam, ő semmiért sose. Viszont az ilyen fenyegető viselkedés a részemről úgy érzem énidegen, de kritikus helyzetekben előjön. Vajon nárcisztikus vagyok vagy mi lehet ennek az oka?

2020. szept. 15. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Simán a volt barát a bunkó. Az emberek nagy része sajnos ilyen. Amíg nekik kell valami, addig jó vagy, utána le sem sz@rnak. Ilyen az élet. 😪
2020. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem nincs itt nárcizmus (ennyiből persze ezt nem tudhatjuk).

Kicsit talán túl komolyan vetted a dolgot. Azt gondolom, vannak ilyen "érdekkapcsolatok", és ezekkel nincs is semmi gond, én a magam részéről hagynám, hogy azt csináljon, amit akar. Velem is volt már ilyen, mindkét oldalról, igazából én ezt úgy tekintem, hogy egy ideig egy másik emberrel egy úton haladtunk, aztán ő arra, én meg erre.

Az valóban nem volt okos dolog, hogy fenyegetőztél (és azt is érdemes átgondolod, hogy stressz alatt miért fordul elő ez gyakrabban, és hogy mennyire vagy labilis ezen a téren), de ha bocsánatot kértél, akkor igazából ez a dolog le is van rendezve (neki pedig szíve joga, hogy ezután ne keressen, nem kell feltétlenül haragtartónak lennie ehhez).

2020. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem hinném, hogy az volnál. Szerintem minden jó ízlésű emberben felmerül a kérdés, hogy ő csak kihasznált téged. Ami nyilván neked nem is esik jól. Kinek esne jól? Igen megfenyegetni valóban nem kellett volna, mert magad minősítetted ezzel akkor is, ha egyébként igen is megérdemelné, hogy az amit kihasználással elért abból semmi ne maradjon. De ettől még kár volt ezt írnod neki. Persze mindenkivel előfordul, hogy mérgében és idegesen olyat ír vagy mond a másiknak amit utána megbán. Szóval hagyd rá, legalább tudod milyen ember. Máskor már hamarabb észreveszed, ha ki akarnak használni.
2020. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem nárcisztikusság. De ha esetleg meg tudod ezt beszélni ezzel az emberrel, akkor kérdezd meg, hol romlott ez meg? Jó lenne ezt megbeszélni, azért jön ez elő belőled, mert támadva érzed magad és érzelmileg felkavarodsz és ilyen reakció jön, ösztönből. Figyelj oda erre.
2020. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem nárcizmus, csak sima kicsinyesség és pocsék konfliktuskezelés.
2020. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az. A barátod használt ki csúnyán. Szóval ez természetes, hogy így reagálsz.
2020. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy nárcisztikust nem izgatna, hogy nárcisztikus-e. ;) Az természetes, hogy ha bizalommal fordulunk valaki felé és ez nem kölcsönös, az bántó. De lehet, hogy a kapcsolatotokban csak megbillent az adok-kapok egyensúly, túl sokat adtál és ilyenkor bármilyen irracionális is, általában az borítja fel a barátságot, aki túl sokat kapott.
2020. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, van mit tanulnom nekem is. Sajnos elég rosszul kezelem az ilyen élethelyzeteket, de a jövőben megpróbálok odafigyelni a jelekre, hogy megelőzzem a konfliktusok kialakulását és hogy lehetőleg indulatoktól mentesen tudjam kezelni a problémákat.


Az érintett személlyel ezt a dolgot azért nem fogom tudni megbeszélni, mert elég viharosan váltunk el és minden megbeszélési kísérletemet elhárította eddig.

2020. szept. 15. 13:34
 9/21 A kérdező kommentje:
Igazából az adok-kapok egyensúly már régen megbomlott köztünk. Természetesnek vette, amikor kocsival elvittem, amikor kaját hoztam neki, de cserébe már jó szót is alig kaptam az utóbbi időben. Már nekem is rossz volt ez az egész, lehet hogy ezért fakadtam ki annyira.
2020. szept. 16. 09:00
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az embe nem lehet mindig diplomatikus, néha kell hogy vigyenek az érzelmeink. Sajnos ez az illető nem barát volt, hanem kullancs. Jól kihasznált és amikor rájöttél kiborultál, ami természetes, aztán most még ő próbálja elérni, hogy szarul érezd magad. Szerintem örülj neki, hogy megszabadultál egy ilyen embertől.
2020. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!