Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyik ismerősöm állandóan...

Az egyik ismerősöm állandóan kölcsön kér tőlem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm állandóan kölcsön kéreget, amit soha nem ad meg.

Tudni kell, hogy nem nagyon dolgozik így pénze sincs, amikor összefutunk meg szoktam hívni egy colára, ebédre ilyesmi, amit egyáltalán nem bánok, aztán hazafelé a búcsúzásnál mindig az a végszó, hogy "nem tudnál egy ezrest kölcsön adni?"

Két szer adtam összesen kb. 3000-3500 Ft-ot, amit sosem kaptam vissza. De most megint kért.

Amikor meghívom valamire teljesen szívesen teszem, de a kölcsönadogatásból elegem van.

Mit tehetnék? Én sem vagyok pénzautomata.

Azt sem tudom mondani, hogy nincs pénzem, hiszen ha meghívtam valamire, akkor nyilván van.

Én sem termesztem a pénzt, csak dolgozok és néha-néha havonta 1-2 szer megengedhetem, hogy beülök valahová egy ebédre, vacsorára.


2020. szept. 20. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz őszinte lenni, akkor nincs nálam kp.

De szerintem lehetsz őszinte, adok szívesen, azután, hogy visszaadtad azt az X ezret, amivel még tartozol.

2020. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy itt elmondtad szépen hogy mit akarsz ugyan úgy elmondod ezt a kérdést ismerősnek is .
2020. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát ne hívd meg többször és akkor mondhatod hogy nincs nálad pénz. Ha most nem állítod le akkor ezt fogja csinálni örökké.
2020. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ne haragudj Józsi ez nagyon kellemetlen nekem, múltkorrol is tartozol nekem x Fttal és én is pénzből élek meg nem tudok tobbet kölcsön adni.
2020. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Kerj kölcsön te töle
2020. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
#5 Így van, uno reverse cardot vedd elő és még mielőtt tarhálna, kérj te.
2020. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet egyszerűen megmondani neki, hogy "bocsi, nem szeretnék adni kölcsön, mert nekem is szükségem van a pénzre, ráadásul még a múltkorit sem adtad meg"?

Menjen el dolgozni vagy vegyen fel hitelt, kérjen a szüleitől/barátaitól. Nem vagy bank 🤷‍♀️

2020. szept. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond ki 1*, és mindenkorra, hogy NEM!
2020. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző meg, amikor találkoztak, egyből, az első pillanatban kérj te tőle! Mondd, hogy azt us, amivel tartozik, de még azon felül is kérnél kölcsön, mert most nagyon kell neked!
2022. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kezdd azzal még mielőtt bementek az étkezdébe, hogy tud-e kölcsönadni egy ötezrest, mert nagyon kéne. Ha nem, akkor meg, hogy sajnálod, de annyira nincs pénzed, hogy most éppen egy kólát se tudsz venni, szevasz, és elmész.
2022. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!