Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokat az emberek, akik...

Azokat az emberek, akik szerint az életben erős kell lenni, mi élteti őket abban az esetben, ha nem találják meg a boldogságot?

Figyelt kérdés
Miért kell kitartani szerintük ha az életben nincs amiért élni?
2020. szept. 21. 08:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

10


Igen egyetértek. Az elégedettség érzés az mégis elviselhetőbbé teszi az életet. Viszont sajnos nem találtam meg azokat a dolgokat az életben amelyek elégedetté tesznek. Igazából nem nagyon hiszek semmiben. Ez a fő gond. És félelemmel tölt el az a gondolat, hogy lehet nincs is itt semmi számomra ami elégedettséggel töltene el, nem beszélve boldogsággal.

2020. szept. 21. 10:15
 12/22 A kérdező kommentje:

9


Ez igaz. Lehet velem van a baj, hogy semmiben nem lelem örömöm. Vagy csak egyszerűen furák az igényeim, vágyaim és/vagy rossz bolygóra születtem.


Irigylem azokat az embereket akiknek minden igényét ki tudja a földi élet elégíteni. Ők igazán szerencsések.

2020. szept. 21. 10:16
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Erős ember -megfigyelésmem szerint- nem "megtalálja" a boldogságot, hanem "megteremti" magának.
2020. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

13


De ebben az erős emberben sem hiszek. Ezek csak genetikai talajdonságok. Akik komplexebb emberek, bonyolultabb a gondolkodásuk, személyiségük, érzelmi világuk azok nem tudnak mai értelemben “erősnek” lenni. Akik meg úgymond kicsit egysíkúbb emberek, akiket tartósan motiválni tud ugyanaz a dolog, nem unnak bele ugyanabba a tevékenységbe, azok számára könnyebb ezeket a célokat elérni és motiváltnak is maradni huzamosabb ideig.

2020. szept. 21. 10:45
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.
2020. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

10:19-es vagyok


Ó, kedves Kérdező, csak a felelősséged akarod lerázni magadról. Ki tehet a mentális státuszodról (boldogságodról)? Te vagy másvalaki+az ún. körülmények? Ha másvalaki, akkor miért adod át neki a hatalmat az életed felett? Ha valamely körülmény, akkor miért szolgáltatod ki magad pont annak a körülménynek?

2020. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Te most gyakorlatilag hárítod a felelősséget mindenre és mindenkire, emellett önigazolásokat keresel.

Lehet, hogy erről kellene első körben leszoknod.

2020. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én magamból merítek erőt. Úgy vagyok vele, hogy ha nem törekszem, nem változtatok, nem dolgozom érte, akkor minden marad úgy, ahogy van, hiszen nincsenek csodák. A boldogság nem egy statikus állapot és nem is kell annak lennie, igyekszem apró dolgokban is megtalálni az örömet. Éppen ezért nem török meg, nem adom fel, nem a problémákra fókuszálok, hanem a megoldást keresem, nagyon megoldásorientált ember vagyok, de nyilván nekem is vannak mélypontjaim. Ettől még komplex érzelmi világom van, csak megtanultam őket kezelni, megvannak rá az eszközeim.

Mindig van miért élni, akkor is, ha átmenetileg épp nehéz. Sok súlyos traumából felálltam már, ha azokból sikerült, akkor nincs olyan dolog, amiből ne sikerülne.

2020. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"De ebben az erős emberben sem hiszek."


Ne is higgyj, mert ez így nem is igaz.

Eleve, mi az, hogy erős? Milyen definíció szerint? Meg amúgy is, mit számít ez? Nem attól leszel sikeres, hogy úgymond "erős" vagy.

A siker attól függ, hogy mennyire tudjuk kamatoztatni az adottságainkat.

Van három tényező: a tested, a személyiséged, és az élet. Akkor leszel sikeres, ha mindenhárom igényét ki tudod elégíteni, és közben kölcsönösen tudod formálni mindhármat.

Ha te pl. humán beállítottságú vagy, kevéssé valószínű, hogy műszaki területen valaha is sikeres leszel. Ha magadra erőltetsz egy műszaki egyetemet, nyögve-nyelve nagy nehezen valahogy elvégzed, és esetleg jóval átlag fölött keresel vele, akkor sem leszel igazán boldog.

Vagy ha te introvertált típus vagy, sosem leszel boldog olyan nővel, akinek be nem áll a szája. Olyannal leszel boldog, aki nem bánja, ha sok a csönd a kapcsolatban.

Akkor leszel boldog, ha szereted amit csinálsz, jó vagy benne, és kereslet is van rá. Ha nem motivál semmi, ami a boldogságkeressésel kapcsolatos, akkor nem jó irányba tapogatózol.

2020. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19


Igen, és szerintem az érezni nem tudó emberek csak önfényezésre használják az erős szót. Biztosan zavarja őket, hogy nem tudnak maximálisan megélni élethelyzeteket, eseményeket.


Az introvertált nők viszont leginkább extrovertált pasikat preferálnak, akárcsak az extrovertált nők. Pasiként nagyobb hátrány az introvertáltság mint nőként.0

2020. szept. 21. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!