Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megengedhető hogy a munkahelye...

Megengedhető hogy a munkahelyen KÖTELEZŐ a maszk mindenkinek de egyesek csakazértse veszik fel és mindennemű következmény nélkül megtehetik?

Figyelt kérdés

Sokadszori figyelmeztetés van kirakva immáron írásban hogy a maszk a munkahely közösségi tereiben (folyosó stb) kötelező mindenkinek, és akin nincs, az akár a munkából kizárható /hazaküldhető.

Van is maszk szinte mindenkin. Kivéve 2 de szó szerint véve kettő darab embert akikek csakazért sincs. Járnak kelnek és meg is mondták : ők fel nem veszik.

És nehogy azt higgyük hogy valami szuperfejesek, akikre nem lehet rászólni mert a létra tetején vannak-az egyik aki nem hordja épp a helyi szemétdomb legalján levő karbantartóféle, egy 50-es kopasz csóka.

A kérdésem csak annyi: ezekkel szemben miért nem lehet kőkeményen és határozottan fellépni? Most félnek egy technikustól hogy nem mernek vele szemben erélyesen fellépni? Vagy mi az oka? Oda kell menni és megmondani neki hogy vagy felveszi ahogy mindenki más vagy eltakarodhat hazafelé és aznapra fizetetlen. Egyből felvenné!


nem én látom jól?


2020. szept. 21. 11:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Köszönjük Balázska, hiányoztál már :)
2020. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
26%
Semmi értelme nincs a maszknak, ha nem vagy beteg.
2020. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%
Jelezd a felso vezetesnek, ennyi. Nem a te dolgod kotelezni ra, egyebkent az ilyen embert en ki is kirugnam, ha pedig valakit megfertoz a munkahelyen, mert netan hordozo (csendes gyilkos) es biztosan o hozza vezetheto vissza a fertozodes meg karteritesre is koteleznem!
2020. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
42%

Nem hozzájuk kell odamenni, hanem a főnökhöz.

Aztán, ha nincs következmény, akkor lehet, hogy össze kéne beszélni a kollégákkal (ha van összetartás), és egyik naptól kezdve senki se vegye föl. És ha kérdezik, mondjátok meg, hogy ha nekik nem kötelező, akkor nektek sem.

2020. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"Semmi értelme nincs a maszknak, ha nem vagy beteg."


ezt nem te döntöd el meg nem is én, a cégvezetés kormányrendeletre alapozva ezt tette kötelezővé innentől fogva te az egybites melós gondolsz amit akarsz, ha kötelező akkor kötelező és pont.


Mellesleg: és azt te honnan tudod hogy aki nem veszi fel az nem beteg? Csendes fertőző tünetmentes ilyenről nem is hallottál még?


De ez csak üres szócséplés: ha egyszer előírás akkor előírás és kész, és nem fogadom el hogy aki meg szarik bele, az még a helyén van. Mert akkor mi értelme az egésznek?

2020. szept. 21. 12:10
 6/29 A kérdező kommentje:

", egyebkent az ilyen embert en ki is kirugnam"


Én is!!!!! megmondanám neki hogy egy figyelmeztetés volt még udvariasan szóban, második már írásban lenne, és harmadik figyelmeztetés nem is lenne. Az már a felmondólevéllel érkezne.

Én ezt tenném.

2020. szept. 21. 12:12
 7/29 A kérdező kommentje:

És a legdühítőbb a hozzáállás (nekem senki ne mondja megy hogy hordjak-e maszkot) hát ez egy munkahelyen mégis mi?

Hát ezért páros lábbal kéne röptetni.

2020. szept. 21. 12:14
 8/29 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyeneket én ürszkafanderre kötelezném mint a kerdezö, hogy biztos ne kapjon el semmit.akkor lehet nyugodtabb lenne.
2020. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%
Tök mindegy kinek mi a véleménye a témában, ha a cég kötelezi a maszkviselést,akkor hordani kell, kivéve ha az orvos azt mondja ne (nálunk legalábbis így van). De az is igaz hogy neked mint beosztottnak nem feladatod est felügyelni.
2020. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
22%
Én mindenkit beköpök a főnöknek, aki nem tartja be az előírásokat. Legyen az szünetrend, adminisztrációs feladat vagy akár maszk viselés.
2020. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!