Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőttként, ha engem letegez...

Felnőttként, ha engem letegez egy idegen, minden esetben visszategezhetem?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan, amikor valaki csak lenézésből tegez le? Nők milyen esetben tegeződnek egy idegen férfival?

2020. szept. 22. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Ha ő a felettesed vagy orvosod vagy ilyenek, akkor ne tegezz le, amig nem ajanlja fel.
2020. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ez egyértelműen korfüggő dolog, míg a felnőttség nem az. Jogilag 18-tól felnőtt vagy (ennek minden velejárójával, jogával és kötelezettségével). Ha letegez egy 70 éves, azt tiszteletből ( a kora iránti tiszteletből) illik továbbra is magázni(hacsak nem vagy te is 50-60-70 éves, ebben a korosztályban - ha nincs nagy rangi/beosztásbeli, alá-fölé rendeltségbeli különbség, akkor már ezek a határok is elvesznek)

Én 38 évesen egyelőre úgy vagyok vele, hogy kifejezetten, kimondottan zavar, ha a mai 20 évesek magáznak

2020. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
En sosem tegezek senkit visszafele sem, ameddig nem ker meg ra. Volt ebbol rengeteg kellemetlen szituaciom gyerekkent az egyik szomszedunkkal, aki allandoan kerte, hogy tegezzem, aztan meg kiosztott, hogy miert tegezem. Ezt rendszeresen eljatszotta.
2020. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha az orvos letegez, akkor én is. Az nem felettes, plusz ez se érdekes, mert az számít, hogy NŐ az illető.

Igen, egy 70 éveset nem tegeznék vissza, de egy 55-60 ig 20 évesen simán. Azért is, hogy vegye a lapot, hogy nem vagyok gyerek, hogy tegezzen és magázást várjon el.

2020. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én is bárkit visszategezek, aki engem is letegez. Nagyon öregeket kivéve.
2020. szept. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
40 éves múltam és már a "B" oldal forog. Emberekkel dolgozom, ha letegeznek, egyértelműen visszategezek, teljesen mindegy, hogy dokkmunkás vagy főorvos az illető (valójában nem is tudhatom, mert mondjuk idegen). Ha idős emberről van szó, akkor magázom (vagy inkább tetszikelem), meglehet akár az unokája is lehetnék.
2020. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!