Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszer sem néz rám? Mi lehet...

Egyszer sem néz rám? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre hogy egy nő soha nem néz rám, még egy pillantást sem tesz. Viszont amit észre vettem, az az, hogy másokra simán ránéz pl egy beszélgetésnél.. Amikor viszont én beszélek, akkor meg soha nem néz még csak egy pillantásra se rám. Vagy a cipőm hegyét nézi, vagy kb olyan semmilyen tekintettel néz dolgokat. Tipp?

2020. szept. 23. 19:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem Te pontoztál le. Én csak nem értem, hogy ha ekkora nagy szakértője valaki a témának, akkor miért nem segít neked, miért nem fejti ki, hogy szerinte miért nem néz rád a nő. Vagy szerinte miért nem helytálló amit írok.

Nézd a szemkontaktus, igazából egy szinkronizációs folyamat része. Amikor valaki a szemedbe néz, többek között az elméd kognitív folyamatainak a visszajelzését nézi. Például azt, hogy elképzeled vizuálisan amit mond vagy felidézed, stb. -Ezekhez társul egy szemmozgás minta. Igazából Te is ezt néznéd rajta.


Ebben a szinkronjel, maga a szemkontaktus és ehhez képest értelmezi a tudatalatti az irányokat amerre a szem a kognitív folyamatok közben néz. Ha nem néz rád blokkolja ezt a szinkront.

Ha ez a szinkronizációs folyamat elmarad, akkor a két ember kevésbé érti egymást. A másik vagy nem akar érteni, nem akar rád figyelni vagy nem akarja hogy bele láss.


Például ha Te vagy a főnöke, nem akarhatja, hogy bele lás, de ugyanez a helyzet a fenti helyzetben. Ha nem vagy neki szimpatikus vagy nem érdekled, akkor megint lehet, hogy ezért nem szinkronizál veled, de megint itt van kontrasztnak, hogy lehet hogy tetszel neki és akkor meg pont az ellenkezőjét jelenti. A testbeszéd az ok-okozat alapú és nem jel-jelentés alapú.


Ennyiből amit írtál nem lehet tudni. Nagyon fontos a verbális kommunikáció, az a baj, hogy nagyon sokan túlságosan a nem verbális kommunikációra alapoztok, pedig nagyon is fontos a verbális és a nem verbális szinkronja, kontextusa és az ilyen kérdésekből, szinte soha nem derül ki ez a kontextus.

2020. szept. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Irtam pv üzenetet #11.
2020. szept. 23. 23:03
 13/15 anonim ***** válasza:
Valamiért nem jött át.
2020. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Pedig elküldtem.
2020. szept. 23. 23:14
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálam éppen az ellenkezőjét jelenti. Én akkor nem szeretek egy férfi (vagy nő tökmindegy) szemébe nézni, ha

- vagy unszimpatikis az illető

- vagy olyat mond amivel nem értek egyet

- vagy pedig fárasztó hallgatni.

De ha egyáltalán nem nézek rá, akkor nálam azt jelenti hogy nagyon nem bírom a személyt, és abszolút nem akarok neki szimpatikus lenni. Nő vagyok egyébként. De persze ez mindenkinél más.

2020. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!