Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a párom? Mi vált ki ilyen viszonylag erőteljes változást ráadásul negatív irányba?

Figyelt kérdés

3-4 éve amikor beleszerettem vidám volt, felszabadult, barátságos, éreztem a szeretetét, munka előtt direkt korábban elkészült, hogy beugorhasson hozzám, hazafele sietett, szintén bejött egy fél órácskára, mert útba esek neki, mindenben benne volt, Balatonon hajnalba nyúlóan maradtunk, éjszakai fürdőzések, nála is lehettem sokáig, közvetlenebb és melegebb hangulatú volt (ezt ne értsétek félre, légyszi!).


Időközben váltott pár munkahelyet, jelenleg 3 műszakban van egy gyárban. Mindenben támogattam.


Ahogy pedig az idő telt, úgy nagyon megváltozott. Feszült, sokszor és hamar ideges lesz, meg sem próbál rám odafigyelni, sőt, jellemző, hogy kegyetlenül beszél velem és észre sem veszi milyen fájdalmat okoznak a szavai. Nem tapintatos, elég távolságtartó és már azokra is húzza a száját, amiben régen simán benne volt, nem maradunk későig sehol, én nála már nem lehetek, mert apukájának nem tetszett, hogy ott voltam... már nem igyekszik nekem örömet okozni sem, régen ünnepekre ajándékokkal készült, törte a fejét, igyekezett kedvemben járni, konkrétan meglepetés-szülinapot szervezett nekem... most névnapomra már csak egy cserép virágot kaptam (de természetesen nagyon örültem neki és nem ezen van a hangsúly!)...

Ha rosszkedvű vagy valami bántja akkor a haverjával osztja meg, amúgy is nagyon sokat van már velük egy ideje, neki ők nagyon fontosak.


Nem igen tartja a szavát velem szemben, nem mutat érdeklődést az iránt ami nekem fontos, hamar felkapja a vizet és úgy érzem nem érzi már jól magát velem. Mindig van valami ami miatt elégedetlen velem. Elvár egy csomó mindent, de nekem meg így már nincs kedvem változni miatta és feladni magam.

Én is változtam valamennyit, de nem ennyire rossz irányba, amúgy is lassan teszek meg minden lépést, de pl. az elején amikor még csiszolódtunk volt pár vitánk ebből is például, hogy sok a haverozás. De ez neki fontos és én megértettem, lassan, de elértem magammal, hogy amikor velük van programja akkor mosolyogva jó szórakozást kívánjak nekik.

Vagy más apróságokon amik nagyon zavartak a legelején és vitáztam vele miatta, beláttam, hogy felesleges és elfogadtam olyannak, amilyen. 1-2 éve már sikerült elérnem, hogy nem veszekszem vele lényegtelen hülyeségeken, megváltoztam, hogy ne romboljam a kapcsolatunkat ilyen apróságok miatt.

De mintha már ez sem tetszene neki. Nem tudok jót tenni.


Szét is mentünk... de nem értem hogy változhatott ennyire meg, abból a bohókás, vidám, mindenben benne lévő emberből, akibe beleszerettem, hogy lett ilyen komor, türelmetlen, merev ember. ☹☹



2020. szept. 25. 11:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Meg írtam, hogy régen szakított rám időt délutános és éjjeles hétköznapokon is. Nem sokat, fél órát, de nagyon szép fél órák voltak. Azt kb. 2-3 éve elkezdte leépíteni. Ma már nem is gondolhatok rá, hogy találkozzunk, amikor ő éjjeles vagy délutános műszakban van. Maximum hétvégén az egyik napon.
2020. szept. 25. 11:21
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem változott meg, csak már nem szeret téged. Új nővel ugyanolyan kedves lesz (egy ideig), mint veled volt, amíg még érdekelted. Megunt:(
2020. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A kihívás, az újdonság varázsa mindig felvillanyoz egy férfit, aztán ha mindez elmúlik marad egy száraz, szerelem nélküli kapcsolat. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de nem Te voltál neki az "igazi", mert ha így lett volna, nem hagyta volna elveszni kettőtök kapcsolatát.
2020. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
83%

Férfi önértékelését nagyban meghatározza az, hogy mennyire elégedett munkájával, jövedelmével.

Lehet hogy 3-4 éve még elégedettebb volt, mert középiskolához képest nagy ugrás volt neki az is, hogy kulimunkából lett egy kis pénze, zsebpénznek jó.

Most viszont már lehet hogy nyomás van rajta otthon, hogy önállósodjon, ehhez meg érzi, hogy sehol sem tart...

2020. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Velunk is szinte szorol szora ez tortent. Mi nem mentunk szet, pont mult heten boktuk ki mindketten, hogy igazan mi is a baj. Nekunk a kornyzetetunk valtozasa nem tett jot. A parom total szetkattant attol, hogy felkoltoztunk a fovarosba, szoval megyunk is ki valamelyik kornyezo videki telepulesre. Evekig agyaltunk, mi az ami nem jo meg mindig, hiszen mar annyi mindenen probaltunk valtoztatni. Aztan kipattant, hogy ezen az egyen meg nem probaltunk. Mar attol elkezdett visszafordulni ez az egesz jo iranyba, hogy megbeszeltuk es dontottunk, hogy megyunk innen.
2020. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne érts félre, nem kötekedek, csak segíteni szeretnék. Szerintem ezt vele kellene megbeszélned és nem velünk névtelen málnafagylalt szakértőkkel.


Nem bízhatod a "szakértésünkre", a párkapcsolatod. Azt se tudod, hány éves vagyok, pasi vagyok nő vagyok, hányas a lábam, mi a kedvenc ételem, mihez értek, mihez nem és vajon milyen az én kapcsolatom, van, nincs, sohsem volt ? Ott van egy ember akiről mindent tudsz és persze még sem, De én mondjam meg, hogy mi és miért változott rajta, aki egyikőtöket sem ismer ?


Azt mondod, ha problémája van, akkor a haverjaival beszéli meg. Te vele beszéled meg, vagy most velem, egy kvantum fizikai gondolat kísérlet Nicknevű fickóval ?


Nézd, teljesen világos, hogy ez a kapcsolat kezd kihűlni és hogy ha ez így megy tovább, ez ennél csak sokkal rosszabb lesz. Ha meg akarjátok menteni ezt a kapcsolatot, ezért kettőtöknek kell tennetek, nektek kell megbeszélni, azt hogy ebből vagy előre vagy vissza. Azaz vagy tesztek valamit, hogy jobb legyen a kapcsolatotok (közösen) vagy pedig szakítotok és igen ez is benne van a pakliban.

2020. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én is úgy éreztem, ami nektek is lejött, hogy nem volt már benne szeretet felém.


Csak akkor azt nem értem, hogy amikor egy számomra szintén nagyon bántó nap után megmondtam neki hogy ennek itt vége, befejeztem, nem szeret már, miért erősködött hogy de igen, szeret... amikor számomra is egyértelmű volt a viselkedéséből hogy nulla a tisztelet, nulla a megbecsülés, nulla az odafigyelés és nulla a szeretet is...


Utolsó,

Írtam a végén, már szakítottunk, vagyis én szakítottam, mert ezt harcolta ki a viselkedésével.


Egyébként a megbeszélés nálunk abból állt, hogy a fejemhez vagdosta hogy mivel elégedetlen bennem, és felsorolta, hogy mennyi mindenről én tehetek, amit meg én mondtam, védtem magam, vagy elmondtam az érzéseim ezzel kapcsolatban az szerintem a füléig se jutott el, nemhogy felfogja és elgondolkozzon rajta.

A más szemében a szálkát is sajátjában a gerendát se mondás jutott eszembe róla.


Kívülállók láthatnak olyat amit a benne levők nem vesznek észre, azért tettem fel a kérdést.

2020. szept. 25. 12:49
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően nehéz az embernek megtalálni a "párját". Azt a személyt akivel valóban le tud élni egy életet.


Sok ember van akivel el lehet lenni ideig-óráig, sok közös élmény, boldogság. De aztán valahol mégis eljut az ember oda, hogy neki nem ez kell, nem erre vágyik már.


Ez nem bűn, egyszerűen az ember így van beállítva.


Én legalábbis voltam így nőkkel, lányokkal. Tetszett, külsőre, belsőre, meg jól éreztük magunkat együtt. De mégis láttam, tudtam, hogy a hosszú távú jövőképünk teljesen eltérő.


Igazából nincs értelme a "miérteket" keresni. Egyszerűen van, hogy az ember nem érzi jól magát abban ami van. Akár kapcsolat, akár munka, akár az egész élete.

2020. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Csak nekem tűnik úgy, hogy amíg ő munka mellett nem kevés energiát, időt és pénzt fordított rád, addig a te befektetésed a kapcsolatba kimerült annyiban, hogy nem "cseszegeted" mindenért ami nem tetszik?

Mert akkor nincs min csodálkozni.

2020. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, csak neked!

Épp az volt a szakítás egyik oka, hogy a haverok sokkal fontosabbak voltak mint a párja! Ebben hol is van a nem kevés energia meg az idő!

Menj provokálj mást a gyenge szövegértéseddel.

2020. szept. 25. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!