Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a párom? Mi vált ki ilyen viszonylag erőteljes változást ráadásul negatív irányba?

Figyelt kérdés

3-4 éve amikor beleszerettem vidám volt, felszabadult, barátságos, éreztem a szeretetét, munka előtt direkt korábban elkészült, hogy beugorhasson hozzám, hazafele sietett, szintén bejött egy fél órácskára, mert útba esek neki, mindenben benne volt, Balatonon hajnalba nyúlóan maradtunk, éjszakai fürdőzések, nála is lehettem sokáig, közvetlenebb és melegebb hangulatú volt (ezt ne értsétek félre, légyszi!).


Időközben váltott pár munkahelyet, jelenleg 3 műszakban van egy gyárban. Mindenben támogattam.


Ahogy pedig az idő telt, úgy nagyon megváltozott. Feszült, sokszor és hamar ideges lesz, meg sem próbál rám odafigyelni, sőt, jellemző, hogy kegyetlenül beszél velem és észre sem veszi milyen fájdalmat okoznak a szavai. Nem tapintatos, elég távolságtartó és már azokra is húzza a száját, amiben régen simán benne volt, nem maradunk későig sehol, én nála már nem lehetek, mert apukájának nem tetszett, hogy ott voltam... már nem igyekszik nekem örömet okozni sem, régen ünnepekre ajándékokkal készült, törte a fejét, igyekezett kedvemben járni, konkrétan meglepetés-szülinapot szervezett nekem... most névnapomra már csak egy cserép virágot kaptam (de természetesen nagyon örültem neki és nem ezen van a hangsúly!)...

Ha rosszkedvű vagy valami bántja akkor a haverjával osztja meg, amúgy is nagyon sokat van már velük egy ideje, neki ők nagyon fontosak.


Nem igen tartja a szavát velem szemben, nem mutat érdeklődést az iránt ami nekem fontos, hamar felkapja a vizet és úgy érzem nem érzi már jól magát velem. Mindig van valami ami miatt elégedetlen velem. Elvár egy csomó mindent, de nekem meg így már nincs kedvem változni miatta és feladni magam.

Én is változtam valamennyit, de nem ennyire rossz irányba, amúgy is lassan teszek meg minden lépést, de pl. az elején amikor még csiszolódtunk volt pár vitánk ebből is például, hogy sok a haverozás. De ez neki fontos és én megértettem, lassan, de elértem magammal, hogy amikor velük van programja akkor mosolyogva jó szórakozást kívánjak nekik.

Vagy más apróságokon amik nagyon zavartak a legelején és vitáztam vele miatta, beláttam, hogy felesleges és elfogadtam olyannak, amilyen. 1-2 éve már sikerült elérnem, hogy nem veszekszem vele lényegtelen hülyeségeken, megváltoztam, hogy ne romboljam a kapcsolatunkat ilyen apróságok miatt.

De mintha már ez sem tetszene neki. Nem tudok jót tenni.


Szét is mentünk... de nem értem hogy változhatott ennyire meg, abból a bohókás, vidám, mindenben benne lévő emberből, akibe beleszerettem, hogy lett ilyen komor, türelmetlen, merev ember. ☹☹



2020. szept. 25. 11:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem provokálás.

Felsoroltál sok mindent, amit ő tett, korábban kelt, munka után egyenesen hozzád ment, hogy együtt legyetek, éjszaka sokáig fennmaradt veled. Hosszú távon, huzamosabb ideig így élni, miközben esetleg te otthon vársz csak rá, vagy lényegesen könnyebb életed van. Az frusztráló és idegesítő lehet neki. Ehhez képest, te olyanokat tettél, mint nem b/szogattad annyira mindenért, mint korábban.

nyilván nem fogod ezt elfogadni, még belegondolni sem, mert még nem vagy túl rajta és a pasi az ellenség és a hibás mindenért. De hidd el, ez egy valós probléma lehet. Apróságok, ő azt érzi, hogy megy, csinálja a dolgát, amikor leülhetne megpihenni, akkor még kell egy plusz lépést tennie, hogy neked jó legyen, mert így kényelmes, ebbe bele lehet fáradni.

2020. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Így kifejtve jobban értem, köszi.

Szóval akkor magamnak is nehéz életet kellett volna teremtenem, mert neki is nehéz.

Hát ha valóban így gondolja, akkor nem veszítettem sokat. Én, ha szeretek valakit, akkor nem irigykedem rá, mert neki valamiért szebb és jobb (és egyébként így is van, nagyon mázlista az élettel), hanem segítem, hogy minél könnyebb és boldogabb élete legyen.

A kérdésemben persze, hogy azt soroltam fel, miket megtett a legelején, hiszen róla szólt a kérdésem, az ő változásáról. Az én szeretem feléje sajnos még most sem megkérdőjelezhető. ☹


De igaza van az ezelőtti válaszolónak. Nincs már értelme a miérteket kutatni, ezt a törést már nem feledteti el semmi.

2020. szept. 25. 15:31
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem, egyáltalán nem neked kellene szar életet teremteni, hanem együtt kellett volna felemelkedni. Nem kényelmeskedni miközben neki nehezebb és még a kapcsolatba is ő tegyen többet.
2020. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Te mindezt mégis miből szűrted le már bocs? Nem kényelmeskedtem meg vártam hogy a kapcsolatba többen tegyen!

Úgy látszik az ma már irreális kérés hogy ne a haverokat helyezze az első helyre ha van társa!

Erősen úgy érzem hogy te a saját kudarcodat meg nőgyűlöleted vetíted ki rám amikor megvádolsz a kitalált dolgaiddal... ide ne írj többet, kösz!

2020. szept. 25. 23:35
 15/17 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy, hogy ő miért lett szar ember. neked ezzel nem kell foglalkozni, legyen az ő gondja. A te feladatod, hogy egy normális társat találj, aki megbecsül, és szeret.
2020. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tűnt volna fel, egyáltalán nem hoztam fel a barátok vs. barátnő témakört. De úgy tűnik érzékeny pontra tapintottam, mert harmadszor is személyeskedésbe próbálod fordítani a dolgot.

(És nem, nem vagyok nőgyűlölő, a magánéletem sikereiről, kudarcairól pedig szó sem volt, így inkább te mentél bele a fantáziaháborúba erősen)

2020. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 15! Bár most már nagyon elment a kedvem a párkapcsolatoktól. Lehet hogy egyedül maradok inkább, taszít a gondolata, hogy újra kezdjem.
2020. szept. 27. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!