Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Betegen második munkahéten?...

Betegen második munkahéten? Többi lent.

Figyelt kérdés

Két hete vettek fel. Iroda, minden második héten home office.

Ezen a héten (39.) dolgoztam otthonrol. Szerda ota meg vagyok fazva, de ma mar csunya szaraz kohogesem is van csupa takony vagyok ki se keltem az agybol.

Lazat nem mertem de nem raz a hideg.


Jovo heten benn kene dolgozzak, az se jo ha betegen bemegyek hiszen ez megvan tiltva, de uj vagyok kvazi, betegszabira biztosan nem mennék el ha elkuldenenek ra akkor se. Ha meg home officet kernek az meg milyen mar hogy egy hetet otthon volt megegyet akar harom hetig nem latjuk.

Szerintetek mit tegyek?


2020. szept. 27. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne szórakozz mostanában ilyennel. Mondd,hogy beteg vagy, és ne menj emberek közé. Nem szabadságra akarsz menni, hanem beteg vagy, erről nem tehetsz.
2020. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent az,hogy beteg vagy?

Ezt a főnököddel kell megbeszélned.

Esetleg megoldás lehet,hogy otthon maradsz,utána meg két hétig bemész.

2020. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja,visszaolvastam.

Száraz köhögés korona is lehet,lázat is kéne mérned,és a háziorvosoddal konzultálnod.Nem ártana teszt,ha lehet.

Ne menj be,kérlek.

2020. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a céged most komolyan veszi. Ne menj be.


Én a helyedben beszélnék egy kollégával vagy vezetővel és tök őszintén elmondanám, hogy ez a gondom, szeretnék dolgozni, szerintem megfázás, de ugye a COVID egyik tünete a száraz köhögés és nem mered kockáztatni mások egészségét. Szerintem simán tudnál egy kollégával cserélni.


Nézd, a céged, ahol dolgozol, most egy ilyen helyzetbe került és egy csomó dolgot megtesznek azért, hogy a működés biztosítva legyen, miközben nem veszélyeztetik mások egészségét.


Ha te most bemész száraz köhögéssel, kb adtatok a székletnek egy maflást. Az a lényeg, hogy a működés biztosítva legyen és ne veszélyeztesd mások egészségét. Ez számít a munkaadódnak és erre keress megoldást.

2020. szept. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és ha lehet jelezd nekik minél előbb, hogy valaki ne hétfőn reggel tudja meg, hogy mennie kell helyetted.
2020. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ket csoport van paros es paratlan het szerint tehat senki nem fog bemenni helyettem es cserelni se tudok emiatt, itt a gond hogy nemreg kezdtem nem akarok betegszabival indítani.
2020. szept. 27. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Picit munkaadói szemmel, megmutatom másként.


Aki most Home office-ba menne, az nem szabadnapos. Neki ugyanúgy dolgoznia kell, mintha otthon lenne. Persze néhányan otthon maradnak a gyerekkel, de van aki szívesebben dolgozik bent.

Én eléggé eltérek a többi munkaadótól, de nekem abszolút nem lenne jó pont ha bejönnél. Értem a problémád, csak az van, hogy ilyenkor levágós, hogy nem a projekt miatt meg a csapat miatt mész be, hanem mert nem akarsz pénzt veszíteni vagy félted az állásod.

Én a sajátjaimnak mindig mondom ezt, hogy annak nincs sennmi értelme, hogy úgy jöjjenek dolgozni, hogy veszélyeztetnek egy projektet vagy másokat, netán valaki mástól vegye el a munkát, csak mert kell neki a pénz. Annak meg pláne nem, hogy hetekre vagy hónapokra tönkre vágják magukat, csak mert megpróbálnak dolgozni.

Az szokott lenni, hogy jönnek, gyötrődnek, ami feltűnik az ügyfeleknek is, a munkájuk nem sokat ér, 1-2 óra múlva pedig vagy én vagy más kolléga már viszi is haza azt aki gyötrődik. Mindig elmagyarázom, hogy nincs értelme annak, hogy valaki tönkre tegye magát és esetleg másokat. Bemész, köhögsz párat, majd később kiderül, hogy COVID 19 fertőzésed van és karanténba megy a fél cég. Annak mi értelme lenne ?


Nálam jó pont lenne, ha még betegen is dolgoznál otthon, más kérdés, hogy nem hagynám.

Jó esély van rá, hogy a főnököd nem olyan mint én, de szerintem, ha totál őszintén elbeszélgetsz vele erről, akkor megtudod az álláspontját. Egyébként azt írtad, tilos így bemenni, szerintem ez no comment, elveszítheted az állásod ha így bemész. -Ami azért rosszabb mint a beteg állomány.

2020. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Schrödinger macskája:

Kicsit a másik szemszögéből is, nem veled akarok vitatkozni, te rendes főnöknek tűnsz.

Nálunk nincs HO, viszont bármikor el lehet menni betegszabira, de nem tesszük. Hogy miért nem, azért mert vagy szabit veszek ki, vagy TP-re megyek. Egyik sem jó móka, közben persze a feladataim halmozódnak csak. Úgyhogy, igen, én is meg vagyok fázva, és a kollégáim is. Ilyen a náthaszezon kezdete... Nem mondhatom mindig, hogy nem jövök dolgozni, amikor folyik az orrom kapar a torkom, mert a végén magamat sem tudom eltartani.

2020. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!