Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egyes embereknek...

Hogyan lehet egyes embereknek annyi az életük egy átlagos munkahéten, hogy elmennek dolgozni, majd ledöglenek a TV elé és alvás?

Figyelt kérdés
Rengeteg hobbi, társaság, játék, sportlehetőség állna az emberek rendelkezésére, 8 óra munka után pedig még ott van legalább 8-9 óra ezeket elintézni. Még ha a házimunkát és teendőket is nézzük, akkor is a minimum kellene, hogy legyen, hogy napi-kétnapi szinten másfél-két órás sport.
2020. jan. 5. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Aha, akkor te még nem dolgoztál! Nekem is volt hobbim az első 2-3 hónapban, de utána annyira lefáraszt a munka, hogy hétköznap örülök, ha hazaérek! És ha egyszer leültem, akkor onnan nem fogok felállni! Nem vagyok dagadt vagy ilyesmi, reggel futok is munka előtt, de agyilag lefáraszt a monotonitás!
2020. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

Ez is te vagy? Mellesleg te mit dolgozol, hogy a sport mellett (gondolom, csinálod te is, nem csak a szád jár) még arra is marad időd, hogy itt köszörüld a nyelved másokon rosszindulatúan, ítélkezően?

Mi közöd van hozzá amúgy, hogy ki sportol meg ki nem? Én mindig is gyűlöltem, sosem volt benne sikerélményem (pedig piszkafa voltam mindig is), biztos, hogy nem fogok olyat csinálni, amihez csak negatív élmények kötnek, majdnem sírtam örömömben, mikor vègre eljutottam az utolsó gimis tesióráig. Többet nem kényszerítheti rám senki. És nem, rohadtul nem érdekel, hogy ismeretlenül itt hogyan kezded el osztani majd az észt nekem, hogy mit hogyan kellett volna/kellene csinálnom. Ja és mielőtt netán a testemet kezdenéd el fikázni, továbbra sem vagyok kövér, mert igyekszem egészségesen enni, és álló-szaladgálós munkát végzek, kb esélytelen, hogy elhízzak mellette.

2020. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy mit dolgozol meg hogyan közlekedsz. Amikor olyan munkám volt ami mentálisan nem fárasztott le és autóval jártam addig én is minden nap csináltam sok mindent. Úgy is hogy 9 órát dolgoztam minden nap.

Most "csak" 8-at dolgozok. De olyan munkám van hogy egyszerűen mentálisan lefáradok. Egyszerűen nem azért nem csinálok mást mert nincsenek igényeim. Erőm nincs jelenleg.

Emellett engem a tömegközlekedés is kivesz a tevékenységből. Nagyon fárasztó napi 2-4 órát tömeg-közlekedni. Ugyan ennyi autóban meg se kottyan.

2020. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert neked mennyi van
2020. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Van, aki egyedül van, nincs nagy motivációja, hogy ezen változtasson.
2020. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az alapfelvetés rossz:


8 óra munka+3 óra utazás+1 óra ebédszünet =12 óra (reggel 7-től este 7-ig)


+ (péntek) 6 óra egyetem (rögtön 7-8-ig)+ szombaton is egyetem+ otthoni tanulás (7-8:15-ig) + ügyintézés (majdnem minden hétre jutott valami az elmúlt 5 hónapban, hol a gàzszerelő, hol a vízszerelő, hol a nagyszülővel kórházba, hol én mentem rendelésre, ezeket le kell csúsztatni + fél/egy óra naponta 😫)


Ha este 9-re érsz haza rendszeresen az agglomerációba, akkor minden bezár addigra, este meg nincs tömegközlekedés, csak óránként). Otthon persze lehetne.... 😏

2020. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"8 óra munka+3 óra utazás+1 óra ebédszünet =12 óra (reggel 7-től este 7-ig)



+ (péntek) 6 óra egyetem (rögtön 7-8-ig)+ szombaton is egyetem+ otthoni tanulás (7-8:15-ig) + ügyintézés (majdnem minden hétre jutott valami az elmúlt 5 hónapban, hol a gàzszerelő, hol a vízszerelő, hol a nagyszülővel kórházba, hol én mentem rendelésre, ezeket le kell csúsztatni + fél/egy óra naponta 😫)"


8 óra munka, max 45-50 perc utazás a normális oda, 45-50 vissza, ha nincs közelebb, akkor költözni kell. Az ebédszünet 30 perc, de van, ahol a 8 órás munkaidő része a fél órás ebédszünet, nálunk is.

Ügyintézés nem olyan sűrű, mint azt te leírtad, nem értem, miért kellene a szerelőknek hetente járkálni?

2020. jan. 5. 22:53
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Hát irigyellek, hogy te ennyire bírod a strapát, de nem ez az átlag, gondolom a környezetedet is leírtad, akik nem értettek veled egyet, hogy orrba-szájba rohangásznának még hétköznap is, ahogy gondolom te, hanem mennek haza dögleni, ahogy általában én is.

Jó pár éve én is bírtam, de ahogy öregszik az ember, úgy egyre jobban elfárad. Nemrég váltottam munkát, szerettem az előzőt, de muszáj volt váltanom es ott olyan szinten elfáradtam agyilag, hogy hazaértem és sokszor csak úgy dőltem befele az ágyba, már a tömegközlekedésen bealudtam hazafele. A mostani melómban annyira nem fáradok el, de ha tehetem, akkor nem rohangászom és nem csinálok programokat, meg télen amúgy is jobb bent a házban. Nyáron sokat vagyok kint.

2020. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

“ha nincs közelebb, akkor költözni kell“

Te mit képzelsz, valami rózsaszín univerzumban élünk, hogy ezf MINDENKI megteheti csak úgy? Persze úgy könnyű osztani az észt, hogy anyu-apu pénzel(t), és soha nem szorultál rá pl hitelre. Meg ezek szerint te még arról sem hallottál, hogy munka (pláne jól fizető) bizony nem terem akárhol. Ha messze van, akkor be kell vállalni a több utazást. És nem, nem elköltözni, mert amúgy mi van, ha fél év múlva kirúgnak? A következő munkához megint eladod a lakást, viszed a gyerekeket is mindenestül?

2020. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem még van annyi felelősségtudatom, hogy nem vállalok addig gyereket, ameddig nincs többmilliós megtakarításom.
2020. jan. 6. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!