Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes spórolni, ha már...

Érdemes spórolni, ha már megvan mindened?

Figyelt kérdés

Most ezen gondolkozom. Itt vagyok én, 45 éves, egyedülálló, gyerekem már nem lesz, nem is akarok.

Van saját tehermentes lakásom, autóm.

Kb. mindenem megvan, amire szükségem van. Oké, hogy legyen az embernek egy biztonsági tartaléka, 1-2 millió ft, vész esetére.

De nekem most jelenleg van 16 millió ft-om. Nem kellene ezt elköltenem (legalábbis egy nagy részét)?

Mert mi van ha meghalok, és akkor azért spóroltam egész életemben, hogy másra hagyjam?

Szóval ha úgy halnék meg, hogy nem költöttem el, nagyon mérges lennék.


2020. szept. 27. 18:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Más két évre nem tud előre tervezni, nehogy már én 20 évre előre gondolkodjak! Igen lehet ez meg az, meg lehet hogy addig alapilletmény lesz, vagy atomháború. Amúgy meg a franc sem akar addig élni. Mihelyt nem tudok normális emberi életet élni, kötöm is fel magam.
2020. szept. 27. 19:46
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én vennék belőle egy lakást és kiadnám. Ez passzív bevételi forrást jelentene.

Közben elgondolkodnék nekem mi a fontos az életben. Én valószínű sokat utaznék. A nyugdíjhoz közeledve pedig lehet, hogy 10-15 év múlva meglépném azt, amit mondasz. Addigra gondolom megint szép summád összejön. Felmondanék, felélném amim van. Ha elfogyott és a lakás kiadás nem fedezi a költségeim, eladnám és azt is felélném. Aztán ha úgy alakul még ott van a mostani lakás ára is. Akár egy jó nyugger otthonba is befizetheted magad és életed végéig le van a gond mindenről.

2020. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12. Na ez már kedvemre való ötlet.
2020. szept. 27. 20:19
 14/20 anonim ***** válasza:

Örülök. Szerintem ezzel a tervvel össze lehet hozni annyi pénzt a nyugger évekre, hogy nagy anyagi biztonsággal tényleg soha semmire ne legyen gondod a (természetes) halálodig. Ha most mondasz fel, azért nekem az kicentizés. Igen is gondolni kell rá, hogy mi lesz ha 65 év helyett 67-et élsz. :)

Nem kell szoros övvel tengetni a mindennapjaid, de az egy tök jó célt adhat a spórolásnak, hogy korábban nyugdíjazhatod magad. Számolj utána mennyi pénz kell most neked egy hónapra, adj hozzá némi inflációt. Találd ki mikor mennél nyugdíjba. Mondjuk hasra ütök: 58 évesen. Addig mennyi pénzt tudsz összeszedni, ha most veszel egy lakást, amit kiadsz? Hány év alatt éled fel? Kb. mikor kell majd elgondolkodnod az eladásán? A jelen értékéből hány évig lennél még el? A végén, amikor már kell, vagy csak jól esik a gondoskodás, akkor meg még simán befizeted magad valami vagány öregotthonba.

2020. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Csak egy bökkenő itt is, mi van ha mondjuk 5 év múlva rákos leszek és meghalok? Akkor megint csak ott marad a pénz vagy a lakás. Amúgy meg a családban 3 generációt visszamenve se élt senki 60 évnél tovább, sőt.
2020. szept. 27. 20:46
 16/20 A kérdező kommentje:
Már nekem is van ennyi évesen is 180-as vérnyomásom meg egyéb szív-problémák.
2020. szept. 27. 20:52
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

akkor viszont ne barbár módon,de kezdj el költekezni.

pl utazásra.

kezdj el csajozni és csinálj 1 gyereket.

aztán ha megvan a gyerek 2 évig csak nyáladzik,de utána amikor el kezd nyílni az értelme...akár új célt is nyerhet az életed ha szánsz arra időt,hogy megismerd a műved.

am én is egy hitetlen vadállat voltam amíg nem lettem apa.

de aztán azt tettem amit tanácsoltam és új életem lett.

2020. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Dehogy csinálok én már gyereket 45 évesen.
2020. szept. 28. 08:39
 19/20 anonim ***** válasza:
Miért temeted már magad 40évesen?:D egyébként tényleg felesleges ennyi pénzen ülni,én a helyedben utazgatnék,amíg megteheted...60felett már szerintem tökmindegy mennyi pénzed van,úgysem tudsz úgy élni mint 40x évesen már,biztos van hobbid vagy ami szórakoztat,költs arra,vagy tényleg a lakás még a legjobb ötlet,az fix bevételt hoz szinte tökmindegy mi történik a világban
2020. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem költekezhetsz bátrabban, mint előtte. De még ne mondjál fel a munkahelyeden.
2020. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!