Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hamár mindenen spórolni kell...

Hamár mindenen spórolni kell akkor minek élünk?

Figyelt kérdés

Rengeteg topic nyilik sajnos,hogy nem tudnak kijönni az emberek a pénzükből,és jönnek a tanácsok,hogy mi mindenen lehet spórolni.A fűtésen, a villanyon,a kaján, a vizen,a TV-net előfizetésen,a mobilon, a szórakozáson...stb.De kérdem én,ha otthon fagyoskodom kell,"szemetet" eszem,rongyokban járok,+x meggondolom,hogy le merjem-e húzni a Wc-t,nem szórakozok akkor...?Persze lehet így is élni,de ennyi erővel akkor akár a híd alatt is lehet élni...De kérdés,hogy hogyan ,meg minek?!


Sokan osztják itt az észt a nehéz helyzetbe jutott például munkanélkülieknek,hogy mondd le a netet,mobilt,stb.De kérdem én,akkor,hogy lenne esélye a mai világban egy állásra?!E-mail cime?...Hát,az nincs...,mobilszáma?...Hát az sincs.Ja és foghijas is vagyok,mert nincs többszáz ezrem fogpótlásra...Kiváncsi vagyok,hogy az aki az ilyeneken spórolást ajánlja nem nézen-e e erre az emberre úgy mint egy marslakóra kb,és felvenne-e dogozni egy mobil,internet nélküli fogatlan embert?Amikor egy csomó melóhelyen már az autó is,ha nem is elvárás de legalábbis előny...


2012. febr. 18. 22:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy meg sem érted az élet összefüggéseit.


Az, hogy valaki ÁTMENETILEG nehéz anyagi helyzetbe kerül egy dolog. Ilyenkor jön képbe a spórolás, amin csak lehet egészen addig, amíg meg nem oldódik a helyzet vagy szerencsésebbre fordul.


És ez különbözteti meg az okos és tehetséges embert a pazarló agyatlantól. Az okos ilyenkor spórol AMÍG KELL (legyen az egy hónap, egy fél vagy akár több év), míg a buta kölcsönkér, hitelt vesz fel, pazarol, hogy "ne rongyokba kelljen járnia", stb.


És általában az okos kikerül a nehéz helyzetéből előbb vagy utóbb, míg a buta eladósodik és utána csak panaszkodik...

2012. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Már bocs de amiket írtál eléggé nevetségesek.

Mobilt már kapsz 2000ft-alatt újat, nem előfizetés nincs felesleges kiadás, telefonálni pedig lehet vele, hihetetlen de arra való, mást nem kell tudnia.

Több helyen pedig ingyen hozzá lehet férni az internethez, vagy éppen fillérekért, könyvtár 30ft, e-mail-hez pont elég.

Hogy az autó elvárás, hát nem csomó helyen, a legtöbb helyen nem kérik, olyat kell keresni és a tömegtaxit használni. És nem csak a szám jár mielőtt nekem esnél, szükség esetén én is megtette, lemondtam mindent és a kocsimat is eladtam mert muszáj volt.

Az olyanokat meg nem igazán tudom megérteni akik kocsival furikáznak, szívják a 600ft-os bagót és sírnak hogy nincs pénzük, amíg ezekre telik addig ne sírjon.

És hogy minek élni? Hát kösd fel magad ha neked ezek nélkül nincs élet, a te dolgod, de élnek emberek ennél sokkal rosszabb körülmények között is és nem kötik fel magukat, tudnak örülni minden kis dolognak.

2012. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem nyavalyogni kell ha valakinek nem tetszik a helyzete hanem tenni ellene. A mai világ ilyen, hogy 8 általánossal, vagy talpraesettség nélkül nem viszik semmire sem az emberek, és persze mindenért a Fidesz, meg az IMF, meg a szomszéd macskája a hibás.


Faterom egy szakmunkás autószerelő papírral volt egy Német cég ker. igazgatója, mert értett az emberekhez, meg a munkájához, nekem volt hogy 5000 ft-al mentem fel pestre, mert nem volt munkám, 1.5 év múlva új autóval gurultam haza, majd mikor megint csak kilátástalan lett a helyzet Londonba költöztem, és nem otthon siránkoztam, mert egyszerűen elegem lett hogy már az élelmiszeren is spórolnunk kellett, és kerestem a megoldást. Sajnos sem a kormány, sem a rokonok, sem a barátok nem fogják helyettünk megoldani ezeket a helyzeteket, és nem fognak nekünk lakást, ételt, ruhát venni.

2012. febr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én Pesten kerestem munkát kb 1 évig. E-mail címet nem minden helyen kértek, kocsira is csak kevés helyen kérdeztek rá.

Internetezni, telefonálni nyilvános helyről is lehet; sőt, vidéken a munkaügyi központokban ingyen is (legalábbis 7 éve még lehetett).

Olyan apró luxuscikkekről kell lemondani, ami fel sem tűnik az embereknek: cigi, egy süti, egy feles, egy üveg bor, autó stb. Ha ezek elmaradnak, akkor az ember fel tud állni és utána lehet újra ezekre is költeni.


Fogatlanság: fogkefe 100 ft, fogkrém szintén. Persze nem a legjobb minőség, de átmenetileg megteszi.

2012. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én nem tudom,honnan veszitek,hogy,aki sz@r helyzetben van annak 8 elemije van csak...Mintha legalábbis a diplomások mind százreket kersenének.Anyám pl tanár,meg lehet nézni a fizuját...

Meghogy mindenki aki sír az tuti bagózik,meg piál,és ezért nincs pénze.Se nem bagozom,se nem piálok,és autónk sincs.Erről jut eszembe,hogy azért rengeteg ember alapnak veszi,hogy van,mert nem egyszer irták,hogy úgy lehet spórolni,ha nagy tételbe veszel dolgokat.Ja persze.Cipeljem el a mondjuk 9 l ásványvizet BKV-n,aztán fel az ötödikre a lift nélküli panelben és még rakajm is valahová a 28nm-en....Ja,bocs,persze igyak csapvizet:-)

A fogról meg annyit,hogy nem csak azért lehet valakinek gondja a fogával mert nem mos fogat,de ha bármi bajod van ránéz a fogdoki és úgy kezdi,hogy 50ezer...Anyámnak 300e volt fogpótlása,csak hitelből tudtuk kifizetni és nem azért volt rá szükség mert nem mos fogat....

De ettől függetlenül elképesztőenk tartom,hogy egyesek kioktatják a másikat,hogy mit képzel már mit akar olyan "luxust",mit meleg lakás,meg internet,meg egszséges étkezés...Írja ezt(tisztelet a kivételnek) a 2 szintes budai házból...Ha neki lennének ilyen gondjai mindjárt nem lenne luxus a net,meg a mobiltelefon:-)

2012. febr. 19. 14:02
 6/22 A kérdező kommentje:
Ja az "átmenetiségről" meg annyit...Az Édesanyámnak már átmenetileg 35 éve röhelyes a fizuja:-)És még sok más szakmában tisztességesen dolgozó(!),(most mindegy,hogy diplomás vagy nem) embernek.Szetintem pedig igenis társadalmi prbléma,mert pl utcaseprő is kell,és annak is meg kellene tudn élni tisztességesen(!!!) a fizetéséből.Nem csak a multiban dolgozó középvezetőnek stb.Persze aki ügyes,élelmes tanult stb,az keressen többet,nyaraljon belőle a Bahamákon,de azért a buszvezetőnek vagy az ápolónőnek is telljen legalább arra,hogy a Balatonra eljusson...
2012. febr. 19. 14:10
 7/22 anonim ***** válasza:
Esküszöm, nem értem a kérdést. Ebből számomra az jön le, hogy az életed célja a pénzköltés..
2012. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Mit lehet ezen nem érteni?

Egyáltalán nem a pénzköltés az életem célja,de ha úgy vesszük...A lakhatás,a kaja,a ruha,a közlekedés mind pénzbe kerül és nem is kevésbe...És átlag fizuból lassan már erre se tellik...Ez a baj!

2012. febr. 19. 19:18
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Már nem azért de teljesen egyetértek a kérdezővel.Nekem is elegem van,hogy állandóan azon gondolkodunk,hogy kaja vagy számla.Se szórakozás se semmi.Csak melózunk és aluszunk(melegítőben,sok takaróval,mit a hajéktalanok mert spórolni kell a gázzal)Ennyi erővel munkatáborban is lehetnénk!Ja nem cigizünk és nem piálunk+ autónk sincs!De csak a bérlet kettőnknek 20e itt Bp-en!Vagy egyesek szerint már a BKV is luxus???!!!Menjetek már a...nem mondom én hová.Szerintek így kéne élni egy tisztesséesen dolgozó embernek a 21. században???
2012. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, megkérdezhetem, hogy mit dolgozol?
2012. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!