Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek, hogy lett önbizalmatok?

Nektek, hogy lett önbizalmatok?

Figyelt kérdés
Most elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik ki tudták nőni magukat az önbizalomhiányból, hogy sikerült? Tudtok mondani valami jó tanácsot, praktikát?..Köszönöm a válaszokat.

2020. szept. 30. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Az emberek valószínű egy egészséges önbizalmú embernek látnak, aki simán ki meri nyitni a száját, de egyébként a valóságban belül én is tele vagyok bizonytalansággal. Ez ilyen.
2020. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a korral, illetve a megszerzett tapasztalattal is jön. Minél több dolgot élsz át, annál tapasztaltabb, annál magabiztosabb leszel az életben. Rá kell ébredni dolgokra, legyen szó akár munkáról, akár párkapcsolatról, vagy bármilyen más hétköznapi dologról.

Tudatosítani is kell magadban dolgokat. Például én észrevettem magamon, hogy gyakran van kisebbrendűségi érzésem, meg egy jó adag megfelelési kényszerem. Ha egy idegennel találkozom, mindig nagyobb befolyásúnak éreztem emiatt, akkor is, ha nem volt az, vagy ez lényegtelen volt. Ha nem figyelek oda, ez sok mindenben befolyásol negatívan, mert kevésbé tudok érvényesülni olyan szituációkban, amikor kicsit gátlástalanabbnak kellene lenni.

Emiatt olykor tudatosítanom kell magamban, hogy a másik ember sem több, mint én, és fel kell ismerni azt is, hogy senki sem olyan magabiztos általában, mint amilyennek elsőre gondolnánk. A fellépésen van a lényeg, ahogyan az állatvilágban is. Tegyük fel, valaki beléd akar kötni, és elkezd pofázni. Ha meghunyászkodsz, oda fog menni hozzád, és méginkább dominálni akar. Ha viszont erélyesen lépsz fel, tuti, hogy elsőre visszahőköl, onnantól egyenrangúak vagytok, vagy át is veheted az irányítást. Ezekre a dolgokra kell rájönni.

Nekem a módszerem az, hogy ha tartok valakitől, mindig elképzelem, milyen lehetett gyerekként, milyen idegesítő kis óvodás lehetett anno, és hogy ő tulajdonképpen most is az az idegesítő kisgyerek, csak azóta megnőtt. (Ahogyan én is, persze.) Így aztán rögtön nem tűnik olyan felsőbbrendűnek.

2020. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tenyleg idovel es tapasztalattal. Van, aki igy szuletik. De aki nem, az nem tudja csak ugy atugrani az arnyekat.
2020. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy megismeretem önmagam, és tudtam milyen az ízlésem, mit szeretek.
2020. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mihez vagy,minek kell?
2020. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!