Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire baromi kötött...

Miért ennyire baromi kötött és szabályszerű az egész élet? Hogy tudnék szabad lenni úgy, hogy továbbra is lenne tb-m meg biztos lakhatásom/étkeztetésem?

Figyelt kérdés
Utoljára talán csecsemőként éreztem magam biztonságban és szabadnak. Már az óvodában is alkalmazkodni kellett mindenhez (köcsög társak, kaja, lefekvés időben) aztán jött az általános iskola mindennapos tanulással, jegyekkel, aztán jött a mégrosszabb középiskola, 8-tól 18/20-ig tanulással, felelésekkel, szorongással, érettségi gyomorgörcs mindezt azért, hogy utána olyan jegyeim legyenek, amivel felvehetnek egy olyan helyre (egyetem), ahol továbbra is szopok azért, hogy legyen egy olyan papírom, amivel meglesz az esélyem arra, hogy jelentkezhessek egy olyan munkahelyre, amivel megkapom a kötelességet arra, hogy a saját érdekemben (értsd ne rúgjanak ki) fejlesszem magam, nap mint nap stresszesen és elvárásokkal. Nos én megakadtam a munkahely keresésnél, mert a szakmámat is gyűlölöm, az egyetem alatt nem lett szakmai tapasztalatom, de eleve nincs olyan tevékenység amit szívesen csinálnék, csak a számítógépes játékokkal való függés meg alvás és evés. Elegem van, hogy az egész élet kötelességek, szabályok sorozata aminek nem tudok megfelelni. 1,5 hónapja vagyok munkanélküli, mert kibuktam az előzőről és ki tudja a jelenlegi nemtudásommal hol tudok majd elhelyezkedni úgy, hogy alapvetően utálok tanulni, teljesíteni. Nekem tanulásból elég volt az egyetemen. Nem bír többet a testem és az agyam. Elég lenne nekem egész nap dobozokat pakolni, de ilyen helyre főleg diplomával, munkatapasztalat nélkül úgy se vennének fel. Utálom az egész életet, hogy rabszolga vagyok ebben a világban akár szellemi akár fizikai rabszolga. Tudni kell rólam, hogy elég empatikus vagyok, sajnálom a hajléktalanokat, mert magam is elesett vagyok krónikus betegként. Vannak valamilyen karitatív szervezetek, akiktől nem kapok vagy csak kevés fizut de állják a lakhatást/étkeztetést/egészségügyi ellátást és nem várnak egzakt végzettséget a segítségért?

2020. okt. 2. 20:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
költözz ki egy tanyára és foglalkozz mezőgazdasággal :)
2020. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
9%
ugye ez vicc? :D
2020. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Ha rájössz a megfejtésre oszd meg velem is légyszíves.


A megoldáshoz nem tudok hozzátenni, de a végén írod, hogy szeretnél segítő munkát végezni. Na ehhez van hozzáfűzni valóm. Én beleestem abba a csapdába, hogy na majd ez a terület más lesz, mert ez nem olyan, mint a többi terült. Ha egy valamit megtanultam, akkor az az, hogy a szociális ágazat a legmocskosabb, bizonyos területeken legkorruptabb ágazat, ahol minden ugyanúgy megy, mint a többi ágazatban, azzal a kivétellel, hogy az ebben a szférában dolgozók nagyrésze azért dolgozik ott, mert nem vették fel máshova egyetemre, közük nincs a pozitív dolgokhoz (tisztelet a kivételnek), csak akartak egy diplomát, és az utolsó tartalék helyük ez volt. Szóval ezt nem feltétlenül ajánlanám.

2020. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#2: Miért lenne vicc? Nekem nincs eleged, hogy nem vagy szabad? Jó tudom, biztos egy multi cégnél dolgozol, önbeteljesítel, imádod a kihívásokat, az újdonságokat és törtetsz előre 0-24-ben alvás nélkül mint egy humanoid robot, akinek a munka az élete. Tudom, mindenhol ilyen emberekre vágynak, de nekem elegem van a megfelelésekből és a korlátozottságokból. Szabad akarok lenni, ne más mondja meg, hogy minek feleljek meg és le akarom magamról szakítani a munkaerőpiaci bilincset! Már így is sz@r a CV-m néhány hibás döntésem miatt, amiért a cégek megbélyegeznek.
2020. okt. 2. 21:13
 5/26 A kérdező kommentje:

#3: Talán a külföld a megoldás, de nyelveket meg nem tudok. Nyugaton sok civil szervezet van, aki nagy örömmel fogadja a segítő kezeket. Nincs köcsög főnök, nincs embertelen ticketing meg hó végi teljesítményértékelés, nincsenek projektek/tréningek és mocskos álszent csapatépítők olyanokkal akiket legszívesebben megölnél. Ezektől írtózom de nagyon. Már lehet kitaláltátok, igen IT területen végeztem és hányingerem van az egész teljesítményhajhász világtól. De nem tudom hova váltsak, ahol megőrizhetem a lelki egyensúlyom és megszabadulhatok a kötelezettségektől és teljesítménykényszertől.


Pls, segítsetek tanácsokkal!! Idén szűnik meg az OKJ, valamit lépnem kell!

2020. okt. 2. 21:18
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Nehogy azt hidd, hogy külföldön nincs köcsög főnök :D

Én kint vagyok Ausztriában (szerencsére már nem sokáig), kihajtják a belem. Semmi életem nincs, velem végeztetik el a gané munkát. Hulla vagyok egész nap. Nekem megváltás lenne egy otthoni gyári meló is, ezerszer inkább az, mint ez.

2020. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
Hány éves vagy?
2020. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
12%

A jólétet meg kell teremteni, és ahoz rengeteg tudés, és szabályok kellenek.


Lehetsz akármi, de ahoz rengeteg tudás kell hogy versenyképes legyél.


Ezen nem értem mi olyan meglepő.

2020. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Valahogyan eljutottál az egyetemi végzettségig.

Ez csak a szüleid érdeme vagy te is picit magadénak érezted?

Azt tippelem a kifakadásodból,hogy mostanság érhetett valami olyan hatás( szerelmi csalódás,családi probléma...).El fog "múlni" nyugi!

Ami a munkahelyekről írtál...

Ha elmész "dobozokat" pakolni és nem kell hozzá diploma...világos.Nem is kell erre külön kitérned.

Hidd el nem fogja érdekelni a munkáltatót! :)


Javasolnám hogy szerezz jogosítványt PÁV (ha még így hívják) 2-3 vizsgát tedd le.Közben furgonnal,nemzetközi céghez helyezkedj el.Amint lehet C vizsgát is tedd le.

Elfoglalod magad,mész "világba",tanulhatsz közben... :)

2020. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
#7: Nem teljesen mindegy, lassan közel vagyok a 30-hoz és még semmit nem tudtam felmutatni, annyira nem tudok megfelelni a modern munkaerőpiaci követelményeknek.
2020. okt. 2. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!