Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy gyerek akinek az apja...

Egy gyerek akinek az apja állandóan ordítozott vele és a családjával milyen felnőtt lesz belőle?

Figyelt kérdés
2020. okt. 3. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apu nagyon lobbanékony természet, könnyű kihozni a sodrából, így viszonylag sokat kiabált mindig is. Mivel sok szeretet is kaptam tőle emellett, ezért nem érzem különösebb hátrányát, inkább csak furcsállottam mindig is, hogy miért kell mindenen felkapni a vizet. Részben örököltem ezt a stílust, de az pozitív, hogy én láttam kívülről milyen is ez, így én igyekszem ezeket a helyzeteket máshogy kezelni, nem kiabálással.
2020. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Sérült, depressziós. Ő is hasonló módon akarja majd

a konfliktusait megoldani.

2020. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Belőlem normális felnőtt lett, van normális kapcsolatom, vannak barátaim, rendezett az életem. Velem nem csak ordibált az apám, sokszor megvert és lelkileg terrorizált. Nem tartom vele a kapcsolatot.


Ezzel szemben ismerek olyanokat, akiknek idilli családi élete volt és mégis egy tróger lett belőle vagy alkoholista/drogos/öngyilkos lett.

2020. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában lelki sérült. Nekem is rendezett életem lett felnőtt koromra de kellett pár év mire ez összejött. Mély nyomokat hagyott bennem a korábbi terrorizálás ami a párválasztásaimra is hatással volt, mert semmi önbizalmam nem volt. Most hogy nincs az életünkben a stressz fő okozója mindenkinek kiegyensúlyozott lett az élete a családomban, örülünk hogy nyugalom van.

De sok hozzám hasonló embert ismerek akik labilisak, és kevésbé sikeresek mint azok akiknek normális szülei voltak.

2020. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sok embernél tetten érhető, hogy felnőttként óvakodik attól, hogy az ősöktől látott és elítélt példát utánozza.
2020. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim teljesen normálisan neveltek fel minket. Egyszerű, dolgos emberek voltak. Bántva, megverve soha nem voltunk, max 1-1 pofon, az is inkább anyától. Mégis szorongó, depresszióra hajlamos, befelé forduló ember lettem. Soha nem alázta, vagy kiabáltak velem. Apám meg főleg nem bántott sehogy, aztán mégis ez lett. Akkor?
2020. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
6. Én azt tudom elképzelni hogy mivel a depresszió öröklődhet neked is lehet a családban a felmenőid között aki hasonló volt mint te. Nektek ezt dobta a sors sajnos. Van egy tanácsom viszont. Társnak ne egy hozzád hasonló embert válassz, mert beleviszitek egymást a lehangoltságba.
2020. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!