Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha az állatokat...

Mit tegyek ha az állatokat jobban kedvelem mint az embereket?

Figyelt kérdés

Intézetben nőttem fel, eljutottan odáig, hogy van egy kis lakásom saját erőből, illetve egy kutyusom és egy cicám. Egyre jobban észreveszem, hogy olyan érzéseim vannak, hogy sokkal fontosabbak mint bármely ember lehetne számomra, feltétlen szeretem őket, és úgy érzem szintén feltétlen szeretnek engem. Nincs bennük rossz, és olyan kedvesek, imádom őket. Viszont félek, hogy emiatt kapcsolatot sem tudok sose összehozni, mert úgy érzem sokkal többre tartom az állatokat mint az embereket.


Jogos a félelem, és jó úton tartok afelé hogy 40 évesen macsekokkal és kutyusokkal fogok élni - 21 vagyok most - vagy idővel megszeretem az embereket is?



2020. okt. 4. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell megszeretned az embereket, elég ha találsz egy-kettőt akit megszeretsz és aki fontos neked.

Én konkrétan gyűlölöm az embereket kollektíve, az állatok a mindeneim, de mégis találtam olyat aki fontos nekem és akit szeretek. Vele elvagyok, meg az állatainkkal, a többit meg egyszerűen kerülöm és nem próbálok olyat magamra erőltetni amit nem szeretnék.

Pontosan amiért utálom őket, ezért nem is érdekel a társadalom véleménye, nem próbálok megfelelni idegen embereknek. Nem érdekelne az sem ha nem lenne senkim az állatokon kívül, mondjanak amit akarnak, nem befolyásol olyanok véleménye akik nekem semmit nem jelentenek.

2020. okt. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Huszonegy évesen, intézeti múlttal nem beteges, hogy az állatokat szereted jobban az embereknél. Persze negyvenegy évesen beteges lesz. Ha 20 év alat nem változik az emnber, na, az nem normális. (Nem érdemes olyan önhazugságba bonyolódnod, mint a 06:58-as válaszoló. Ugye egyik mondatában azt írja, hogy gyűlöli őket, másikban meg h nem jelentenek semmit. Javaslom, kedves Kérdező, ne a zavart elméjűek legyenek számodra a követendő példa.)


Ha dolgozol a személyiségfejlődéseden, az ősbizalom felélesztésén, az emberismereteden stb, lehetséges, hogy 20 év múlva emberekkel is tudsz majd interakcióba lépni, kommunikálni, és elfogadni őket tökéletlenségükkel együtt.


Ismerek olyan személyt, aki intézeti múlt után alapított családot, lett gyereke. És megtisztelve érzem magam, hogy a barátjává fogadott.

2020. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Pont a kettes a tökéletes példa hogy miért utálom az embereket :) Nem csodálom hogy te is az állatokat választod helyettük. Egy állat soha nem kötekedik feleslegesen, nem piszkál másokat akik hozzá sem szóltak, egyszerűen figyelmen kívül hagyja őket, nem érzi úgy hogy bele kell kötni másokba és sértegetni kell őket bármi miatt is.

Üdv, a zavart elméjű egyes :)

2020. okt. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Most nem azért, de velem együtt a hármas is mással foglalkozik, nem a kérdéssel. Csak a tisztánlátás végett :)


Amúgy meg 20 év rengeteg idő, nagyon sokat változik az ember. Van esélye a 40es macskás végkifejletnek, de nem sok. Amit tanácsként tudok mondani, hogy ha megállapodtál, stabilan vagy az életedben, akkor hozz be mindig egy kis váratlan dolgot. Pont azért hogy ne süppedj bele a változatlanságba. Aztán persze adj időt magadnak hogy hozzászokj az új helyzethez.

Amúgy én sem szeretem az embereket általánosságban, de van pár, akivel jó a viszonyunk. Ennyi elég is

2020. okt. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek előírások. Úgy élsz, ahogy neked jó. Az is lehet, hogy összefutsz egy hasonló gondolkodású emberrel és változik a felfogásod.
2020. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is így vagyok vele.
2020. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Én családba nőttem fel megis az állatokat jobban szeretem mint az embereket. Meg a vallásomban is az állatok (és a csecsemők) a meg nem rontott lények a felnőtt emberekkel szemben.
2020. okt. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es, te mi alapján mondod meg, hogy mi normális és mi nem?

Kérdező, ha te az állatokkal boldogabb vagy, akkor élj velük. Ha valaki olyan életre kényszerítene, amiben nem vagy boldog, csak azért, mert úgy a "normális", az nem akar neked jót!

2020. okt. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy azért szereted jobban az állatokat, mert nekik nincs tudatuk, azt csinálnak amit az ösztöneik diktálnak Az meg persze, hogy azt diktálja, hogy ragaszkodjon hozzád, aki ellátja őket. Nagyon kényelmes szeretet ez, nincs konfliktus és nem kell egymást megismerni. A jelenlegi helyzetben érthető, gondolom menekülsz a valódi érzelmektől, de remélhetőleg változik ez, mert ha téged tényleg kielégít ez a fajta élet és "szeretet", akkor valóban macskás ember maradsz.
2020. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem jobb hozzáállás lenne, ha nem nem szeretnéd őket (egyes "gyűlölné az embereket kollektíve"), és néhányat szeretnél, hanem mindenkihez pozitívan állnál, hiszen nem tudsz még róluk semmit, és csak azokat kerülnéd, akik konkrétan rosszak voltak és keresztbe tettek, bántottak... bár gyűlölni még őket sem nagyon kéne, mert simán lehet, hogy a bántalmazó is ezelőtt intézetből jött és bántalmazták, valami elromlott benne és nem jutott lehetőséghez javulni, esetleg "gyűlöli az embereket kollektíve", és a gyűlölet gyűlöletet szül, és a sornak sohasincs vége...

Igazából nem is értem, hogy lehet mindenkit gyűlölni, minden ember hasonló, mindenki követ el hibákat és mindenkiben van szeretet is, legfeljebb egy maszkkal elrejti valamelyiket. Te is ember vagy, én is, ugyanaz a faj, elvileg egymásért születtünk. Meg a gyűlölködés alapból nem tesz jót a belsőnknek sem, mint ahogy a nem megbocsátás sem. Ha pedig első körben szeretsz mindenkit, akkor a kisugárzásod is változik, és az emberek szívesebben létesítenek veled kapcsolatot. :)


Viszont ha az állatok nem az emberek ellen szerepelnek, hanem együtt szereted őket, az nagyon jó dolog, én is imádom a cicáimat, olyan puhák, kedvesek, okosak és aranyosak. :D

2020. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!