Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan hülyének néznek a...

Sokan hülyének néznek a hatalmas ambícióm miatt, velem van a gond?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, sokan nem értik meg, hogy egyszerűen nagyra törekvő vagyok. Nagyok az álmaim és érzem magamban, hogy ha teszek érte, elérhetem őket. Sokak szerint majd kinövöm stb.. Én vagyok a furcsa, mert nem szeretnék majd megelégedni azzal amivel majd mások igen? Lehet, hogy nagyképűnek hangzik, de esküszöm, hogy csak kíváncsi vagyok. Izgulok és várom a nagybetűs életet, de sokan csak tologatnák az egészet. Semmi gond ezzel, csak az nem én vagyok.. :D Jelenleg is gyűjtök egy gitárra, az ára nagyon sok, annyi, hogy elszörnyűlködnek tőle a legtöbben, még én is amikor először láttam. De rájöttem, hogy ez KELL. És nekivágtam. Feláldoztam a nyaraimat, iskola után is dolgoztam, falun belül füvet nyírok stb.. Lehet, hogy felnőtt szemmel ez nem tűnik soknak, de igen is az és lépéseket teszek a célom felé. Szóval... Velem van a gond? Remélem nem nagyképű a kérdés :)
2020. okt. 4. 21:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen nem a zenélésből szeretnék megélni, csak beleszerettem a témába. De értem a lényeget, ha kell még C terv is lesz! :D
2020. okt. 4. 23:32
 12/13 anonim ***** válasza:
Legalább van akaratod, és ez jó. Csak néha át kell gondolni, realizálni kell azt.
2020. okt. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezted veled van a gond? Nos, nincs veled gond, csak a legtöbb embert más motiválja, másként él, más mozgatja meg. Mivel pedig eltérsz az átlagtól az átlag furcsának tart. Ez mindenben így van, még akkor is ha bal kezes vagy a jobb kezesek között, rácsodálkoznak ahogy bal kézzel írsz.


Azért lenne neked néhány tanácsom. Egyrészt az életnek több területe van és azt javaslom, hogy ha már vannak céljaid, mindegyik területen legyenek. Legyen egyfajta egyensúly, mert ha az élet valamelyik területén nincsenek világos céljaid, akkor azokat a területeket fel fogod áldozni, azokért a területekért amelyben vannak céljaid.


Például írod, hogy áldozatokat hozol, hogy feláldozod a nyarad, stb, ha jól megnézed, akkor ilyenkor az élet bizonyos területeitől elveszel, időt, erőforrást energiát. Viszont fontos, hogy az emberi kapcsolatok, családi vagy baráti kapcsolatok terén, az egyezség terén vagy a szabadidővel kapcsolatban ugyanúgy legyenek céljaid, sokan elkövettük azt a hibát, hogy például csak anyagi célunk volt és feláldoztuk a többi területet az anyagi célok oltárán, megfeledkezve arról miért és kiért tesszük igazán.


Aztán nagyon fontos az amit el akarsz és el fogsz érni, azonban közben ne felejtsd el értékelni azt amid most van. Ennek nagyon egyszerű az oka, az a gitár egyszer csak meg lesz, el fogsz érkezni a pillanathoz amelyben meg van a gitár. Ez a gitár egy olyan dolog lesz akkor ami már meg van és nem olyasmi amiért küldesz. Ha nem szánsz időt arra, hogy értékeld amid van, nem fg boldoggá tenni a pillanat amikor eléred egy célod, ürességet fogsz érezni.

Aztán még egy fontos dolog, ne olyan legyen a cél listád vagy a cél füzeted, mint egy bevásárló lista. Az a gitár akkor klassz cél, ha egy akció terv része egy rész cél, ami egy másik célod egyik lépcsőfoka.

Az se baj ha az a cél egy másik kategóriában is jelen van, például szeretnél gitározni vagy gitározni tanulni a szabadidődben vagy szeretnél egy együttest. Bár szerintem ezeken a célokon már dolgozol.


Sok sikert neked !

2020. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!