Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet érettebbé tenni...

Hogy lehet érettebbé tenni valakit?

Figyelt kérdés
A konkrét eset az, hogy van egy osztálytársam akivel bár barátkozok, de nagyon éretlen. Gyakorlatilag anime nézésből áll az élete és aszerint váltogatja a körülötte lévő embereket, hogy kinek mi a véleménye az ő "munkáiról". Írogat történeteket (amik eddig senkit nem érdekeltek) és elvárja, hogy mindenki a nyakába boruljon a tehetségétől. Rajtam is többször számonkérte miért nem fejeztem ki jobban a tetszésemet. Nem akarom neki megmondani a véleményem, mert akkor engem állít be gonosznak és ezt nem akarnám. Mindenkivel kicsinyes, nem érdekli a tanulás semmilyen szinten és az érzelmi intelligenciája egy 5 évesé. Szeretnék vele barátkozni, mert nem stílusom csak úgy elhagyni embereket, de ez így nagyon fárasztó nekem. Mit tehetnék azért, hogy kicsit felnőjön? (kilencedikesek vagyunk)

2020. okt. 6. 09:59
 1/2 anonim válasza:
100%
Mond el neki őszintén a véleményed. Legyen gerinced ha megsértődik hagyd, hogy hisztizzen aztán idővel vagy megérti vagy nem. Az ilyen barátok nem barátok, nem érdemes az időt ami pénz ilyenekre fordítani. Vagy próbáld meg az ő szemszögét nézni, illetve segíts neki írni a történetét, ha engedi. Az érettség nem csak ebbe mutatkozik meg. Nem ismerem de, amiket leírtál róla... Nem szívesen barátkoznék vele.
2020. okt. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne mondj neki semmit. Nem neked kell megszabni másnak a fejlődési ütemét. Vannak későn érő típusok, és semmi előny nem származik abból, ha ebbe erőszakosan belepiszkál valaki. Minden életkornak megvannak a maga kötelező körei, amiket le kell futni.
2020. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!