Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják folyton a...

Miért mondják folyton a tanárok/szülők, hogy a csendes gyerek "érettebb a koránál"?

Figyelt kérdés

Mindig amikor egy gyerek csendes, ritkán játszik a többiekkel, nem koszolja be a ruháit, "ha leteszed valahova, ott marad" és összességében egyedül érzi magát a legjobban, akkor el vannak ájulva a körülötte lévő felnőttek, hogy "na, ez egy mintagyerek".

Miközben 10ből 9szer a gyerek pont, hogy le van maradva a többiektől, nem tud társas kapcsolatokat kialakitani, nem fejlődik ki benne rendesen a kommunikációs készség.


Annyira fontos nekik, hogy a gyerek kezelhető legyen, hogy még bátorítják is azt a viselkedésformát, ami hosszú távon nagy valószínűséggel káros lesz neki?


2020. szept. 3. 05:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem tudják, mi áll a háttérben.
2020. szept. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Mert Magyarország, itt ilyen selejtes tanárok vannak, mint láthatod.
2020. szept. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt soha nem hallottam egyetlen szülőtől, tanártól sem. Annyit igen, hogy sokkal könnyebb velük az élet, mivel egyedül is remekül elfoglalják magukat.


Felnőttként a csendes emberek sajátja, hogy nagyon jó megfigyelők, talán ez lehet a kicsikre is érvényes.

2020. szept. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
#3, igazad van, csak a felnőttként csendesebb embereket nem nagyon fogadja el a többnyire "túl" nyitott társadalom.
2020. szept. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
4-es! Nem tudom, én csendes gyerek voltam és felnőttként is csendes, introvertált vagyok. Engem ez nem zavart soha sem az életben, sem a párkapcsolatban. Hasonló társam lett. Persze, nem mindegy, hogy valaki csendes, avagy már kórosan visszahúzódó.
2020. szept. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem csendes, visszahúzódó, szorongó emberként világéletemben totálisan hülyének (kb értelmi fogyatékosnak) néztek a tanáraim és a kortársaim, pedig intelligencia terén sosem volt problémám, kitűnő tanuló voltam egész végig az iskolában.
2020. szept. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Csendes ember lévén sose mondtak ilyet, olyanokat mondtak hogy szorgalmas vagyok, meg én vagyok a béke szigete :D (jó tanuló voltam).

És elég szomorú, hogy a csendes emberek nagyrésze ki van szorítva, mert én eddig minden csendes emberről akivel találkoztam, simán elmondható hogy szorgalmas, odateszi magát bármiről van szó.

2020. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Te ugyanannyira fájon egszerű általánosítást fogalmazol meg, mint akiket kritizálsz
2020. szept. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Mert látható, hogy nem egy birka a csordában ész nélkül üvöltözve, akikkel csak a baj van s lesz is később mindenben.

Persze, az ilyenekbe belekötnek a nagypofájúak, mert hát csak az jutott nekik ész s kultúra helyett...

2020. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

@08:39


Tudod a világ nem csak fekete meg fehér.

2020. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!