Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti_el szoktatok olyat is...

Ti_el szoktatok olyat is várni másoktól, amit ti magatok nem tudtok teljesíteni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy ki hogy van ezzel. Én például sosem szoktam elvárni, és nem is szeretnék ilyen helyzetbe kerülni. Tehát pl. nem adnék olyan feladatot egy beosztottamnak se, amit én nem tudok elvégezni (= tehát nem lennék nagy tudás nélkül főnök), vagy mondjuk szülőként nem várnám el hogy a gyerekem ötösöket szerezzen kizárólag irodalomból, mert én se tudtam/akartam ötös lenni anno belőle. De csomószor tapasztalom ennek az ellenkezőjét, tehát nem ez az általános gondolkodás. Csak nem igazán értem hogy miért. Hogy képes valaki olyat elvárni mástól, amit ő maga sem tud megcsinálni?

2020. okt. 6. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha pl. tudom a gyerekemről, hogy velem ellentétben ő jó irodalomból, akkor igen, elvárnám, hogy abból ötös legyen. Velem pont ez volt, anyám tudta, hogy az érdekel, abban vagyok jó, ezért abból már egy négyesnél sem volt boldog. Matekból ha négyest kaptam, azt meg úgy ünnepeltük. Vezetőként ha nekem más a szakterületem, mint a beosztottnak, akkor igenis elvárnám, hogy a saját szakterültében jobb legyen, mint én. A társadalmunk a munkamegosztásra és a specifikációra épül, senki nem érthet mindenhez, de nem is kell.
2020. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az illető önmaga önként vállalta, akkor én igen, elvárok dolgokat.

Kicsit buta példa, de pl. ha repülőgéppel utazok akkor teljesen "elvárom" a személyzettől hogy épségben jussunk el az úticélhoz, pedig én nem tudok repülőgépet kezelni, és nem is várom mindenkitől, de aki önként ezzel foglalkozik, attól igen.

Én nem tudok 50 kilós súlyokat felcipelni a hegyre egymagam, de ha a barátom ÖNKÉNT megígérte hogy átugrik és segít, akkor "elvárom" hogy tényleg jöjjön, rosszul esik ha szó nélkül cserben hagy.


De olyasmit senkitől nem várok, amit én nem tudok nyújtani és még csak nem is vállalta az illető soha.

2020. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy fizetett szakembertől elvárom, persze, azért az a szakmája.

Olyasmi esetén, amihez nem kell szaktudás, persze, nem várok el olyat, amire én nem lennék képes / nem akarnék megtenni.

2020. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Én annyit várok el másoktól amennyit tőlem elvárnak!!!
2020. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te a szívsebésztől sem várod el, hogy a témában a tiednél nagyobb szaktudása legyen?
2020. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ miről is beszélünk. Ha én alkalmazok a műszaki ügyekre egy mérnököt, amíg én közgazdászként vezetem a vállalkozásomat, akkor elvárom, hogy a műszaki ügyekben ők jártasak legyenek, míg én nyilvánvalóan nem vagyok az. Ugyanez fordított esetben is. Ha én műszaki emberként alkalmazok egy könyvelőt, akkor elvárom, hogy a könyvelésemet pöpecül megcsinálja és szóljon ha valamilyen probléma akad.

Ha a gyerekemről tudom, hogy baromi jó matekból, csak lusta leülni tanulni, akkor elvárom tőle, hogy megtegye, mégha én nem is vagyok jó benne.

Szóval alapvetően több összetevős ez.

Ha a beosztottam és énsem értünk valamihez, de egy problémát meg kell oldani, akkor az az elvárásom, hogy konstruktív és együttműködő legyen. Üljünk le, beszéljük meg, ötleteljünk, hátha kijön egy megoldási lehetőség. Ezt próbáljuk meg, nyomjuk végig, ha nincs eredménye kezdjük előröl.

2020. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ, mert a szolgáltatás lényegében erre épül, hogy fizetünk valakinek olyan dologért amit mi nem tudunk megcsinálni. Nem tudok buszt vezetni de a buszsofőrtől elvárom, hogy tudjon, stb.
2020. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze. Nem attól jófej egy vezető, hogy nem várja el olyan feladat teljsítését, amit ő sem tudna véghez vinni, hanem felméri, hogy az adott illetőnek milyen képességei vannak, és asszerint levonja a következtetést, hogy milyen munkát kell tőle elvárni.


A te állításod csak akkor állná meg a helyét, ha mindenki ugyanolyan adottságokkal rendelkezne. De egy nálam jobban teljesítő személytől miért ne várnék el olyan dolgokat, amikre képes, de én nem? Hol lenne itt a személyi fejlődés? Nem tartanák sehol, ha másokat a saját mércénkkel mérnénk...

2020. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Sajna igen.
2020. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!