Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan mindent határidő utolsó...

Sokan mindent határidő utolsó pillanatában teljesítenek (idegeskedve, kapkodva), miért jó ez nekik?

Figyelt kérdés

Lehet, furának hangzik a kérdés, de én sokszor elgondolkodtam már éleem során olyan típusú embereken, akik határidő előtti hetekben bőven teljesíthették volna az adott dolgot, legyen szó bármiről (munka elvégzése, szakdolgozat beadása, bármi), de határidő előtti hónapokat lazsálással töltötték, utols pillanatban pedig megy a kapkodás, éjszakába nyúlóan kínlódnak az adott feladattal, ekkor mindig ingerültek mindenkivel.

Másoknak tett ígéreteiket az ilyen életmód miatt elfelejtik, mert az utolsó pillanatban történő kapkodás miatt csak az adott pillanatban legfontosabbra van idejük.

Találkozókor biztos, hogy elkésnek, hogy valamit otthon felejtenek, utolsó utáni pillanatban érnek oda, elhagynak valamit a nagy rohanás miatt...

Mindig megvan az indoklás/mentegetőzés, a lassú forgalom, a balesetek, bizonyos emberek hibáztatása.

Éjszakábanyúlóan csinálják ezt, kapkodás, kimerültség, stb a következmény.

Miért csinálják ezt az életmódot az ilyen emberek? Nem hiszem, hogy annyira felszabadító érzés a nagyarányú stressz és az örökös kifogások keresése amikor "oda kell telefonálni", hogy késnek, vagy nem érnek oda és miattuk módosítani kell az adott programot.

Szeretném megérteni, mert én olyan típusú embernek tartom magam, aki határidőre már el is felejti az adott dolgot, nem tudom másoknak miért jó örökösen határidők és elkésések miatt stresszelni, kialvatlanul kétségbeesetten rohangálni halogatott feladataik befejezése után, miután előtte lévő időszakban ezt megtehették volna.



2017. aug. 9. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert lustäk. Tudjäk hogy x napuk meg hätra van , ezert halogatjäk.. ök sem tervezik, hogy az utolso pillanatban teszik meg amit meg kell , de annyira halogatjäk , hogy vegül igy sikerül :D Gondolom eeen... :P


Vagy annyira sok mäs dolguk van , hogy ez a legkisebb gondjuk , es megprobäljäk kesöbbre halasztani.://

2017. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Legtöbbnek akivel én találkoztam, nem volt dolga, az ilyeneknek mikor mondtam, hogy neki kellene állni, akkor jött a "ne hülyéskedj már, van egy hét, addig megváltom a világot is" és hasonló mentalitás, aztán amikor rájött, hogy nehéz lesz egy nap alatt csodát csinálni, mindenki hibás volt, aki körülötte volt...

Sokaknál annyira fokozódik ilyenkor a rohanás, kialvatlanság, hogy személyes tárgyaikat is képesek elhagyni.

2017. aug. 9. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:

igen igen jol tudom milyen ez :D Az a baj. hogy reszben en is ilyen vagyok.. Iskola mellett föleg. De mär azon vagyok ,hoyg hanyagoljam ezt a tulajdonsägom☺ De magam is egy spontän ember vagyok , ezert sokäig biztam abban,hogy majd lesz valahogy.. :D

Szobeli felvetelire kb. 7 tetelt majdnem ejfelkor kezdtem el rendesen megtanulni , elotte csak olvasgattam..

Aztän Nemetorszägba utazäsnäl ,a cuccom szinten ejfelkor kezdtem el pakolni , ugy hogy hajnali 4-kor induläs van XD Ez azert van , mert Tudom , hogy secc perc megcsinälom:)

2017. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokan motiválatlanok/depressziósak/ki vannak égve és emiatt képtelenek rávenni magukat arra, hogy megcsinálják amit kell, egészen addig amíg az utolsó pillanatban a hatalmas stressz ráveszi őket, hogy mégis csináljanak valamit.

Van olyan ismerősöm, aki több mint fél évig minden nap hajnalig fent volt mert annyi dolga volt és természetes, hogy csak az utolsó pillanatban volt ideje belekezdeni mindenbe.

Illetve olyan is van, hogy valaki tudja, hogy ez neki egy laza feladat lesz, úgyhogy inkább későbbre hagyja, addig kiderül ha van valami változás, lehet, hogy addig valaki átküldi a megoldást, vagy bármi történhet, ami miatt megéri várni.

Az meg, hogy valaki elhagyja a dolgait, meg elfelejt dolgokat, az más kérdés. Az előbbiek közül mindegyik típusú emberrel volt dolgom és semelyikőjük sem felejtett el dolgokat és nem vesztették el a dolgaikat sem.

2017. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én olyanokat ismerek, akikkifejezetten tv-nézéssel, szórakozással ütik el az időt ahelyett, hogy megcsinálnák amit kellene például.

Összefüggést pedig abban látom, hogy amikor kétségbeesetten rohangálnak az örökösen halogatott feladataik teljesítése miatt, elhagynak ezt-azt, sokmindent elfelejtenek, ami az adott feladat szempontjából mellékes ("miközben megyek ide-oda, beugrom X-hez is, visszaviszem neki amit kölcsönkértem tőle") stb.

2017. aug. 9. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!