Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem jár be, lóg...

Ha valaki nem jár be, lóg gimiből, érettségi előkészítőről (szakmai után), annak biztos rossz vége lesz, és aki mindig, minden órán ott van, biztos a siker? Miért?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy utálom az egészet. Igazából belül, lélekben is eléggé roncs vagyok, ideiglenes nyugalmat ad nekem, ha itthon rajzolhatok, akár 12 órán keresztül (képregény). Amikor a szakmai vizsgámra tanultam, abban az utolsó másfél-2 hónapban, naponta 3-11 órákat tanultam, heti 1-2 nap szünettel, és köszöntem szépen, meglett a négyes (ötös is lehetett volna, ha nem blokkolok le az idegességtől). Ez az évem elég ramatyul megy, nem vagyok acélos (nem egészségügyileg). Utálom a koránkelést, a nagy létszámú osztályt, meg az életben lévő, állandó rohanást. Meg nem is tudom... az életből közel 20 év megy el az iskolára. Egyelőre tanulnom kell, hogy haladjak, de kicsit belefáradtam. Persze, csinálom, és majd az érettségit is jó eredményekkel csinálom meg.


Egyik osztálytársam, akivel barátszerűségek vagyunk (ott három év után se tartunk), elküldött melegebb helyre és leszögezte, ilyen kimaradásért nem küldi nekem az anyagot. Rendben. Csak azt nem értem, hogy attól, hogy az ember bent van, attól nem lesz egyenes útja a jó érettségiig. Nekem viszont jelenleg egyszerűen nincs kapacitásom ehhez, nem vagyok "szellemileg jelen". Egyik osztálytárs mindig bent van, de minden órán telefonozik és zenét hallgat. Ennek pláne nincs több értelme, minthogy próbálom összeszedni magam, hogy ne csak írjak bent. Meg, ezt valamennyire még megtehetem, munkahelyen ilyen nem lesz, ott a megélhetésért fogok felkelni reggelente.


Hozzáteszem, többet voltam iskolában, mint itthon, csak így is rengeteget hiányoztam eddig, viszont nem tervezem ezt a "szokást" végig vinni az évben.



2020. okt. 7. 00:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj,érettségin tegyük fel magyar nyelvből van 40 tétel abból ki húzol 1 db aztán felkészülési időt kapsz majd felmondod,szóbeli az ilyen csak legyenek meg milyen tételeket kell ki dolgozni?

Írásbeli is számít, jó ha ott vagy az órán akkor hallasz dolgokat amik megragadnak, jön az írásásbeli és eszedbe fog jutni talán miről beszéltetek órán?

De egyedül is fel lehet készülnek erre is, az utolsó 1 évben vagy fél évben azért járja be,ha minél többet ott vagy annál inkább kevesebbet kell tanulni,ha mindent a vegere hagysz akkor eléggé stresszes lesz sokat tanulni.

2020. okt. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazság szerint, vicc az egész. Matekból felmentett vagyok, földrajzból pedig, azt mondta a tanár, elég lesz a következő tanév (matek helyett föci). Magyarból pedig több lényegtelen dolgot veszünk, mint az önismeret, minthogy írnánk. Összesen kb egy oldalt írtunk magyarból, ezen kívül 1-2 papírt kellett csinálni, de az anyaggal nem haladunk. Bár, fix órarendünk sincs még, mindig kitalálnak valamit. Angolból... abból a tanár próbálja a nyelvtant, de a tizenév angolórákból nudlit nem sikerült tanulnom. Most azzal próbálkozok, hogy fanfictionöket fogok olvasni, angolul, próbálom mondatról mondatra, meg angol feliratú képregények fordítása.


Próbálkozok, hogy rendesen járjak be, ebben az évben is, de amikor siker egy hetet végigvinnem, a következőn legalább egy napon érzem, reggel, amikor nyomom ki az ébresztőt, hogy nekem ez nem megy. Már papírra írtam fél hatkor a tervet, milyen okkal nem megyek, amikor aztán összegyűrtem és beerőszakoltam magam.


Ah, és köszönöm szépen, ment a pipa

2020. okt. 7. 01:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is fel voltam mentve matekból és ez valahol hátrány volt számomra ahova érettségi kellet pl a rendőrségnél anno azt monda egyik rendőr hogy meg kell hogy legyen matekból is az érettségi,rendész fő suli ugrott is ez miatt,de rendész szakközépbe jártam.

El akartam menni logisztikusnak de oda is kellet volna matekból az érettségi így oda sem mehettem.

Utólag bele gondolva matekból is le kellet volna érettségiztem, ott úgy is csak írásbeli van, akkor van szóbeli ha majdnem el éred a kettest, bele gondoltam a dolgokba és valahogy csak össze tudtam volna szedni írasbelin a kettest.

2020. okt. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el az akaraterő könyvet, hát ha segíteni fog, sok sikert és szívesen.
2020. okt. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont a véghajrában lazítasz és pontosan akkor nem jársz be? Adódhatnak tanárok, akiknél ez ellenérzést kelt esetleg, amit majd éreztetnek veled és akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy "nade Xy is bentvan és órán telózik, zenét hallgat, mennyivel lenne jobb ha bent lennék?"...

Egyébként az "én időmben" (19 éve) nem tudtuk volna ezt csinálni, szigorúan volt véve, bármi félreértés volt, az számon lett kérve. Valaki hiányzónak be lett írva egyetlen órára, a tanár máris számonkérte: "azt ellógtad?", mire kiderült: az illető fel lett mentve abból a tárgyból és nem kellett órán bent ülnie.

Volt hogy mentem valahova tömegközlekedéssel és hallgattam 17 évesek beszélgetését, akik éppen dolgozni mentek (iskkolaidőben, diákmunkára), hencegtek azzal, hogy mennyire nem járnak be.

Továbbtanulás előtt nem kellene elkezdeni ezt a lazaságot. :-(

2020. okt. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a rendszer, hogy 40 igazolatlan óra után kirúgták az embert, ami kb 5-6 napból össze is lehetett szedni. Hidd el, addig örülj, míg suliba jársz. 31 éves fejjel én is rühellek minden reggel dolgozni menni, de muszáj, mert nem apám a Dagobert bácsi, ráadásul a sulinak látod a végét, a munkának nem. 40-45 évet tölt vele az ember, hidd el én is szívesebben csinálnám a hobbim, de akkor éhenhalok.

Most alapozod a jövődet, lehet nem akarsz továbbtanulni, de a kiskaput hagyd nyitva magadnak, egy jó érettségivel. Járj be, legalább ezen ne találjon senki fogást.

2020. okt. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem 100%, de nagy valószínűséggel igen
2020. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az életben nincsenek 100%-os sikert garantáló dolgok, viszont ha direkt nem jársz be, akkor még a jóindulatú tanárokban is ellenérzést tudsz kelteni a nemtörődömséggel. Nem hiszem hogy túlságosan meghatna bárkit a "dehát ha bejárnék, szellemileg akkor se lennék jelen", "úgyse tudnék koncentrálni" stb. A tanárokban is kialakul egyfajta kép: "kik azok akik nem veszik komolyan".

Nem értem ezt az egészet, hogy miért "pont most" kellett elkezdeni ezt? Érettségiig miért nem lehetne bejárni és végigcsinálni? Mellesleg az is szemet szúrhat egyeseknek, hogy érettségi előkészítő sem fontos számodra, amit nem véletlenül tartanak, azért, hogy segítsenek, segíteni tudjanak......

Én nem tudom, mi van ma egyes iskolákban, nálunk 3 késés után figyelmeztetés járt (következő lépcsőfokokat nem tudom, mert senki se jutott el odáig), igazolatlan órákat meg minden héten osztályfőnökin el kellett magyarázni, amikor az osztályfőnök a naplót ellenőrizte.

2020. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Életem során, soha nem volt egy igazolatlanom se, késésem is a tizenvalahány év alatt annyi, hogy 10 ujjamon meg tudom számolni (téli időszakban).


Nincs életkedvem. A két kutyám, a képregényrajzolás és egy írónőnek a könyvei és azok iránti rajongás tartják bennem a lelket, egyébként a béka segge alatt vagyok. Alapból aszociális vagyok, ami sokat javult az évek során, már nem mondhatni, hogy fóbiában szenvedek, de így is, amikor letargikus időszakom van, csak itthon lenni, enni akarok, egyedül, lehúzott redőnnyel és behúzott sötétítő függönnyel. És az a bizonyos... ezt csinálni kell, mert kell és kész, és meg is lesz az érettségi, de közben belül olyan jelentéktelennek érzem az egészet, hogy ehhez kell alkalmazkodni, tanulni, dolgozni, csekkeket fizetni, aztán végre meghalni.

2020. okt. 7. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, nekem se volt, a négy év alatt érzékszervi fogyatékosságaim miatt aláztak (krétával dobálás, kórusban nevetgélés rajtam, különféle kellemetlen helyzetek teremtése számomra), mégis bejártam, mert szerettem volna érettségit.

Egyébként nem akartalak megbántani válaszaimmal.

2020. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!