Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen jöttetek rá, hogy...

Hány évesen jöttetek rá, hogy az egész világ felszínes és legfőképpen a külsőd alapján ítélnek meg?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy rondaként nem lehetsz sikeres, mert kitanulsz vegyészmérnöknek/programozónak és egy introvertált munkakörben vszeg a kutyát nem fogja érdekelni, hogy nézel ki (bár így is nehéz lesz az elhelyezkedés, mert mindig van konkurencia, szebb, okosabb, jobb), de nem lesz teljes értékű életed. Nem lesz esélyed szép csajokkal orgiázni, nem te leszel a népszerű partiarc, a boltban, intézményekben lekezelnek az eladó/ügyintéző csajok, mert nem vagy szimpatikus. Mindenféle szociális sikerért sokkal többet kell küzdened, mint egy vonzó, szép embernek. Szóval megbélyegzések sora ér. Ebbe még belekavar az egzisztencia, de szépség nélkül az se lesz igazi eszköz a boldogságod eléréséhez (megveszed a Maseratit és nem magadért fog szeretni a csaj, hanem a pénzedért).

Egy nemet és kort is írjatok (de gondolom csajok alig fognak válaszolni, mert ők jelentik a szebbik nemet)



2020. okt. 7. 16:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 éves koromban tudatosult bennem, hogy a külsőm miatt hátrányosan megkülönböztetnek, addig azt hittem csak a fiúk, de rájöttem, hogy mindenki ilyen.


21 L

2020. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy általánosítás és nem minden ember ilyen de ha te így látod akkor valószínűleg te is olyan vagy. Én azt figyeltem meg hogy mikor egy közösség felosztja a munkát egymást közt az alja szerepek (pl takarító) szinte mindig a legcsúnyább és legbutább emberre jutnak. Nézd csak meg az alja munkában dolgozókat, ők maguk is azt gondolják, hogy ezt érdemlik de mint láthatjuk a munkáltatók se szánnak nekik többet.
2020. okt. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12: Ok-okozat/22-es csapdája. Nem lehet nagyobb önbizalma, mert a környezete külsőleg megbélyegzi, de ahhoz, hogy ne tiporják porig az önbizalmát és ne skatulyázzák be ahhoz pedig jobban kellene kinéznie (vagy nem külső alapján megítélni). Szóval inkább beletörődik, mert úgysincs kiút ebből a helyzetből.
2020. okt. 8. 11:07
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez szerintem hülyeség. A legrondább embereknek is van barátnőjük meg barátaik is. A szimpátiának nincs is igazán köze a külsőhöz. Ha mondjuk igénytelen a ruhád vagy az arcod, az jobban zavarja az embereket. Bár szerintem ez is felszínesség.
2021. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"A legrondább embereknek is van barátnőjük meg barátaik is."


Na de kérdés, hogy milyen?

2021. ápr. 16. 19:35
 16/16 anonim ***** válasza:
Bombázó.
2021. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!