Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan lehet tudni , hogy a...

Honnan lehet tudni , hogy a világ ami a fejemben van tükrözi a valóságot? Nem pedig elferdült vagy torz, görbe

Figyelt kérdés
2020. szept. 4. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem lehet tudni. Lehet az is, hogy minden csak egy hallucináció, semmi sem számít és soha nem lesz semmi.

De egy belső intuíció azt mondja nekem, hogy onnan tudhatod, hogy mennyire vagy közel a valósághoz, hogy mennyire érzed magad jól. Amikor az ember önmaga, akkor tapasztal a legélénkebben, akkor képes befogadni mindent, akkor tud figyelni igazán, akkor nem vesz magára semmit, stb. Tehát szabad lesz, könnyed, jó, és jót okoz másoknak is. Szerintem a végső valóság az ilyesféle állapot és ennek erősebb fokozatai, amikor minden tökéletes.


Szóval minél rosszabbul érzed magad, annál távolabb állsz a valóságtól, annál inkább élsz egy hallucinált rémálomban, amivel kínzod magad.

Tépj be, aztán meglátod hogy mivan.

2020. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszön a válaszod érdekes gondolat :)
2020. szept. 4. 21:03
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm*

Nekem valami olyan van a fejembe , hogyha téves akkor időnként "beleütközöl" dolgokba mert nem úgy van a világ ahogy elképzeled és ha nyitott az elméd akkor szabadon áramolnak a gondolatok

2020. szept. 4. 21:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogod megtudni! Lehet, hogy senki, semmi nincs rajtad kívül, mindent csak hallucinálsz.
2020. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sehonnan nem lehet tudni. Ráadásul az is előfordulhat, hogy amit valóságnak, külvilágnak gondolsz, az sem valódi.
2020. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. szept. 4. 21:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam:D
2020. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha még nem láttad, akkor mindenképp nézd meg a matrix című filmet
2020. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem bánod meg a döntéseidet. Úgye akkor nem tévedtél, hanem csak rávetítetted a valóságra az illúzióidat. Érezz,láss,hallj tisztán.
2020. szept. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy igen jó kérdés.


A Vaszistha jóga c. könyv ad erre részletese választ.


Mindennapi szinten pedig az, hogy boldog vagy-e. Mondok egy eklatáns példát: ha a boldogságod feltételekhez kötött, akkor a világlátásod alapjaiban téves.

2020. szept. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!