Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják mostanában...

Miért mondják mostanában egyre többen, hogy " nem érdekel, ha másnak nem tetszik, nekem tetszik és csak ez számít"?

Figyelt kérdés

Mostanában barátaim sok mindent változtatnak magukon. Furcsa frizurákat nyiratnak, mindig festik a hajukat, telelyuggattyák magukat piercinggel, tettkót csináltatnak, 19 évesen azt mondják 16-nak érzik magukat, úgy hogy nem sikerült összejönniük a kiszemelt pasival azt mondják biszexek;, pánszexuálisok vagy lezbikusok. Ha csak a külsejük változna nem lenne vészes, de ezzel azonosítják magukat is. Még az elején mondtam, hogy ezt inkább ne vagy gondolkozz még rajta, de mindig megkaptam: "Nekem tetszik és csak ez számít" .

Miért lehet ennyivel letudni? Nekem ez nem megfelelő válasz, nagyon fura ahogy egyre jobban kinéznek, én nem ilyen barátokat akartam, viszont sok év után nem szeretném megszakítani velük a kapcsolatot emiatt, de engem nagyon zavar a mostani viselkedésük. Mások miért nem tudják visszafogni magukat, ha kilépnek otthonról? Miért kéne mindent elfogadni?



2020. okt. 8. 02:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azóta is úgy gondolom, hogy emberek vagyunk, társas lények és igen is számít mit gondolnak rólunk az emberek.

Nem tehetünk meg akármit, mert közösség vagyunk és egymás tolerálása miatt működik a társadalmunk.

Én sem bírom, mikor a tömegben vagyok, de nem kezdem el lökdösni az embereket, mert én ki nem állhatom ha sokan vagyunk.

Eltávolodtam azoktól a barátaimtól, akik szerint minden mindegy. Mert semmi nem mindegy, minden számít és fontos. Végtelenül frusztráló olyan emberekkel lenni, akik tojnak a világra, mintha ők nem is ugyan itt élnének.

2022. febr. 24. 16:45
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Te beszélsz a tolerálásról mikor te magad sem vagy rá képes? Bort iszol és vizet prédikálsz. Ha annyira komolyan gondolnád ezt a tolerálás dolgot, úgy fogadnád el a barátaid ahogy vannak.
2022. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A szememben meghaltak, és Te is!
2022. febr. 27. 22:24
 14/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért a lökdösődés meg az, hogy valaki tetkót csináltat, messze nincs egy szinten. Normális ember olyan dolgokban a saját ízlése szerint dönt, ami a másiknak a fizikai és lelki épségére nincs hatással. Ha hatással van, persze, akkor gondolja végig.
2022. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!