Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekkori traumák törtek...

A gyerekkori traumák törtek meg ennyire?

Figyelt kérdés

Egész életem egy nagy szenvedés volt. Egy alkoholista pár első gyermekeként láttam meg a nap világot. A legelső emlékem kb. 4 éves koromból lehet, mikor apám brutálisan szétverte anyámat. Emlékszem, hogy sírtam és könyörögtem, hogy hagyják abba. Az idősebbik öcsémet rendszeresen verte anyám, volt hogy szexuàlisan is zaklatta. Volt, hogy feltépte a bőrt a nemiszervén és ömlött belőle a vér. Volt, hogy folytogatta. Ha bármi rosszul sikerült anyámnak, a testvérem kapott. Rendszeresen szexeltek elöttünk , mellettünk, szóval láttam mindent , hallottam mindent. Egészen kis koromtól kezdve. Olyan 5 éves korom óta rendszeresen maszturbálok és napjába akár 5-6szor is elmegyek. Folytatom:


Bekerültem az óvodában, néha voltak rajtunk kék foltok, de általában nem látszódott a verés nyoma. Óvodában elkezdtek csúfolni. Hormonzavarom van, eléggé szőrősödtem már akkor is. Mindig majomnak csúfoltak én meg takargattam magamat.


Majd bekerültem az iskolába, olyan 10 éves korom körül elkezdtem hízni. Előtte csont és bőr voltam. Aztán elkezdtek malacnak csúfolni, a fiúk megvertek, leköptek. Majd hazamentem és mindig az alkohol szaga lepte be a füstös kis házat. Minden este imádkoztam, hogy ma ne legyen balhé. Ha mégis volt én beálltam közéjük. Direkt rosszat tettem, hogy engem verjenek meg ne egymást.


Majd 6-os lettem. Anyám nem engedett fürdeni, csak egy héten egyszer. Nem mosta nagyon a ruháimat sem. Ápolatlan, koszos kislány voltam. Elkezdtek büdös csótánynak hívni. Egyszer felgyújtották a hajamat, máskor bogarakat tettek a kapucnimba, vagy a tolltartómba. Vagy csak szimplán összevertek.


Tűrtem, elballagtam. Jött a középiskola, nyugalomra vágytam. Itt a csendességem miatt hamar ki lettem közösítve. Magányos voltam. Végül 16 évesen meguntam és leszámoltam.


Ezután nem sokkal megkaptam otthon, hogy hülye, ostoba sz@rházi vagyok. Nagyon gyorsan hozzak haza pénzt, mert a családit elvették és kell a pénz. Nem elég, hogy lógtam mindig az iskolából, még ezt is megtettem.


Itt kezdődik a legrosszabb része az életemnek. Ami miatt többször próbáltam öngyilkos lenni. Feltettem magamat a rosszlányokra cirka 16 évesen. Majd összecsináltam magamat mikor megállt mellettem az autó. Azt hittem, hogy elrabol vagy megöl. Valamiért paranoiás voltam. Egy durva franciát kért mélytorokkal, 15 ezer forintért cserébe. Megtépte a hajamat, leköpött, fojtogatott. Én meg tűrtem. Tűrtem mert kellett a pénz. Mert enélkül semmit sem érek én. Hazavittem a pénzt anyámék undorral néztek rám. Viszont örültek a pénznek. Én meg folytattam. Mire felocsúdtam már nyakig benne voltam a kis “vállalkozásomban”. Utálom magamat. Utálom az életem. Megakarok halni. Mi az én felelősségem pontosan a sztoriban? Mit tehettem volna másképp?


2020. okt. 8. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a legjobb, ha nem a múlton rágódnál, hogy mit tehettél volna másként, hanem elmennél pszichológushoz aki segít továbblépni és fejlődni, meg a traumákat feldolgozni.

Még mindig velük élsz?

2020. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 vantel ***** válasza:
100%

A film pereg és hamar a végére érsz!

Most már te rendezed a filmet.

Az élettapasztalatom alapján azt mondom ,hogy keveseknek sikerül változtatni. Legyél te a kevés!

Ha nem te leszel akkor vagy gyermekeid vagy te olyan leszel mint szüleid.

2020. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az én felelősségem pontosan a sztoriban? Mit tehettem volna másképp?


te nem vagy felelős, nem te vagy a felelős.

most viszont menj és keress segítséget, mert ebből egyedül nem fogsz tudni kimászni. túl nagy a trauma..

2020. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Hány éves vagy?

Most tartod a kapcsolatot a borzalmas családoddal?

2020. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
21 éves leszek pár nap múlva. Szüleimmel élek, én látom el a legkisebb testvéremet, illetve tartom el a családot. Az idősebbik öcsém lelépett egy éve, aztán börtönbe került. Jelenleg 19 éves. A legkisebb tesóm meg 12. Ha nem lennék lehet nem lenne mit ennie. :((
2020. okt. 8. 18:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki előítéletes lenne nem vagyunk romák, sem semmik. Magyarok vagyunk, és igen ez velünk is megeshet. :(
2020. okt. 8. 18:16
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
de azt belátod, hogy nem neked kötelességed a testeddel eltartani az öcsédet, ugye..?
2020. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Nem mindenkinek adatik meg az idilli gyerekkor, sőt a többségnek nem adatik meg. Amit leírtál azért nem olyan extrém dolog, elég sok családban megesik ez. Egész életedben erre kenni a sikertelenséged, szerintem szimplán butaság. Te magadra vetted gyerekkorodban ezt az áldozat szerepet, és azóta ebben élsz. Sajnálod saját magad és próbálod másokkal is sajnáltatni mert akkor megerősítenek abban hogy nem a te hibád hogy életképtelen vagy. Pedig az. A gyerekkor elmúlt felnőttként minden döntésedért csak te felelsz. Ami most van azt is te választottad.
2020. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 ő választotta. Mert nem ismert mást, nem tudott jobbat. Gyerekként mégis mivel kellett volna előhozakodni? Megmondja a tutit az alkesz szüleinek akik egymást és a gyerekeiket is bántalmazták es cserébe hopp minden megváltozik? Lesz meló, pénz stb?

Nem vagy normális hogy a kérdezőt okolod...


Kérdező: szerintem kérned kellene a családsegítőt hogy a fiatalabb testvéreid ügyében járjanak el. Te pedig valamilyen módon folytasd a tanulmányaidat, tanulj szakmát, érettségizz. Azt is mondanám költözz el jó messze, hagyd hátra ezt az életet. Érettségivel már lehet elviselhetően keresni. Talán magadhoz veheted a tesódat. Esetleg próbáld meg a külföldi melót. És mindenképp próbálj szakemberhez fordulni aki segít feldolgozni a történteket és helyére tenni a dolgokat. Ha a mostani állapotban maradsz, végérvényesen tönkre fogsz menni és mégsem fogja senki sem megköszönni amit tettél értük.

Magadnak legyél fontos.

2020. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Velem is kb. hasonlóak törtèntek mint veled, a tanàcsom keress valami màsik munkàt, takarítàs vagy akàrmi, nem könnyü, föleg most nem,az öcsèdet Pedig próbàld bejuttatni àllami gondozàsba, mèg ott is jobb lesz Neki mint anyädèkkal, Ja te Pedig menj albérletbe, munkàsszàlló Vagy hostel is jó ha nincs pénzed,ha írsz privâtban tudok mondani olcsó helyeket 1500-2000ft /nap kaukcio nélkül. Ha nem talàlsz munkàt, lehet abban is tudok segíteni, Hollandiàban igaz, De jó a pénz és nem erotikus Vagy szexmunka, üveghàzi, Én is itt vagyok most, ezelott vendèglàsban dolgoztam, most a koronanàtha miatt az nincs, De amit csinàlsz most annäl ez Sokkal jobb, öcsèdet Pedig nem neked kell felnevelni, nem vagy felelös érte, Az intèzetben jô helye lesz Vagy valami rokonnàl.
2020. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!