Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek "beteg" ember...

Szerintetek "beteg" ember lennék, amiért így érzek mások iránt, és ilyen gondolataim vannak róluk? Milyen hatással voltak a gyerekkori sérelmek, traumák a mostani énetekre, továbbá mik voltak ezek a sérelmek, traumák? Melyik volt a legrosszabb?

Figyelt kérdés

Elég hosszúra sikeredett, szóval ha nincs türelmed végig olvasni, akkor csupán lapozz lejjebb és oszd meg a saját történeted.

Régebben mikor még kisebb voltam, eléggé empatikus, és hihetetlenül érzékeny voltam, tapintatos, kedves másokkal. A körülöttem lévők imádtak a társaságomban lenni, hisz mindig csak biztattam őket, segítettem nekik, és ez engem is jó érzéssel töltött el. Általános iskolás koromban nagyon féltem egyedül lenni, még sírtam is sokszor az egyedüllét miatt. Az iskolába vezető úton, az iskolában, a haza felé vezető úton mikor egyedül voltam, mindig attól rettegtem hogy elkapnak, és megvernek a korombeliek, vagy idősebbek. Ráadásul otthon majdnem minden nap dúlt a harc a szüleim között, sokszor volt hogy az éjszaka közepén arra ébredtem fel, hogy a szüleim veszekedtek, és anyám pakolja a holmijait..stb.

Ezek után az iskolában az osztályomba került egy pár nem túl magas érzelmi intelligenciával rendelkező egyén, akik a terrorizálásomban lelték örömüket.

Elérkeztünk a jelenbe, és most középiskolás végzős diák vagyok. Most már inkább gyűlöletet érzek az emberek iránt, és élvezem, ha szenvedni láthatom őket, vagy szenvedést okzohatok nekik. Nem hinném hogy éreznék bármit is, ha előttem meghalna valaki(esetleg izgatott lennék, gyönyörködnék a látványban, ha úgy halna meg hogy tiszta vér minden, testrészek össze vissza a földön..stb), persze ha a családomat érné ilyesmi biztos fájdalmasan érne(bár néha mikor belegondolok abba hogy meghalnának, akkor azon aggódok hogy milyen nehézségekkel kellene szembenézzek nélkülük, hiszen az élet megy tovább nélkülük). Mikor beszélgetek valakivel elképzelem hogy hogyan okozhatnék neki mentális, fizikai fájdalmakat, és itt nem olyanokra gondolok hogy megütném, bántanám szavakkal, hanem feldarabolnám, megnyúznám..stb, lerombolnám az önbecsülését,önbizalmát, az önmagáról kialakított képét elrondítanám..stb. Ezek a képzelgések nem csupán számomra ismeretlen, vagy nem túl közelálló személyekről szoktak történni. Van amikor a családomat is ugyanúgy elképzelem(a saját szüleimet,testvéremet), viszont róluk csak rosszabb napjaimon szoktak képzelgéseim lenni. Mindemellett volt már hogy állatot is bántottam(nem lett komolyabb baja). Persze ha megöltem volna se hagyott volna bennem mély nyomokat. Egyébként nem szoktam bántani az állatokat, hiszen mondhatni ártatlanok, és védtelenek, nincs bennük rossz indulat.

Ennyi lett volna az én történetem röviden(persze sok egyéb csalódás,fájdalom is ért ezek mellett), és annak ellenére hogy ilyen lettem én elfogadom, és szeretem magam. Valamint szerintem, ha máshogy alakultak volna a dolgok, akkor most lehet egy empatikusabb, és jobb ember lennék. 18/F



2016. nov. 8. 14:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Érdekelne még az is hogy:

Mit gondoltok milyen emberek lennétek most, ha akkor régen máshogy alakulnak a dolgok?(esetleg jobb vagy rosszabb emberek lennétek)

2016. nov. 8. 14:22
 2/6 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem normális... Szerintem jó lenne ellátogatnod pszichológushoz, mert ez már pszichopataság. Nem érzel semmit,ilyeneket gondolsz, bármikor kitorhetsz és megteheted ezt a barátaiddal, családoddal, állatokkal... És még a rossz gyerekkor is stimmel, akkor alakulnak ki ilyenek. Viszont az jó, ha belátod hogy fura még lehetséges hogy lehetne javítani rajta.
2016. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 evimeri ***** válasza:
Hát ha ez nem vicc amit leírtál, szerintem sürgősen kérj segítséget, amíg el nem szakad benned valami és a képzelgésből valóság válik. Szerintem te még menthető vagy, mert felismerted, hogy valami nem stimmel. Egyébként meg szerintem nem lehet mindenért a múltat és másokat hibáztatni. Én sem egy ideális családban nőttem fel - de ezt inkább nem részletezem - még sem érzem azt, hogy valakinek szívesen okoznék fájdalmat. Nem vagyunk egyformák, valakit jobban megviselnek dolgok, míg egy másik személy könnyebben túl lép rajtuk. De felnőttként már van saját akaratunk. Tudunk különbséget tenni a jó és rossz dolog között, tehát el tudjuk dönteni, hogy melyik utat választjuk. Egyik sem lesz könnyű. Én mindig úgy fogom fel, hogy a negatív dolgok csak megerősítenek. Azért sem adom fel és nem hagyom, hogy a rossz dolgok tönkre tegyék a jövőmet. Hidd el amilyen háttérrel rendelkezem és sem itt tartanék most, ha hagyom hogy a múlt beárnyékolja az életemet. Sokkal nehezebb jó embernek lenni, mint rossznak. Rossz bárki lehet, ahhoz se ész, se érzelem nem kell. Benned szerintem még van mind kettő.
2016. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pszichopata(szerencsére). Vannak érzéseim, csupán nem törődök velük. Ezek a kegyetlen gondolatok, amikre régebben gondolni se mertem, olyanok lettek mostanra számomra mint egy fal(minden ilyen elrettentő gondolat egy apró eleme ennek a falnak), ami biztosítja számomra úgymond a biztonságot. Hiszen amíg tudom hogy rosszabb, gonoszabb vagyok másoknál, addig nincs sok esély rá hogy újra áldozatként találjam magam(ha így is lenne csupán tovább kellene erősítsem ezt a falat, ami természetesen a mentális állapotomon csak rontana). Jelenleg nincs rá lehetőségem hogy elmenjek egy pszichológushoz, de amint lesz rá lehetőségem elmegyek majd, és remélem tud majd segíteni lebontani ezt a falat, majd rávezetni hogy hogyan építsem fel újra, viszont ezúttal tiszta és pozitív gondolatokból.
2016. nov. 8. 22:11
 5/6 evimeri ***** válasza:
Szia. Nem akarok okoskodni, de szerintem ezer pszichiáter sem tud rajtad segíteni, ha te nem segítesz magadon. Én is járok pszichiáterhez más okok miatt. Hála istennek én jól vagyok, de nem érzem úgy hogy ő segített volna. Nagyon sok beteget láttam a kórházba ahova jártam és a többségük csak egy zombi lett. Tele nyomjál őket nyugtatókkal. Neked kell magadban helyre tenni a dolgokat. Elgondolkodni azon, hogy vajon tényleg te vagy - voltál - az áldozat. Szerintem inkább azok az emberek azok, akik rosszat tesznek a másikkal. Hiszen ők azok, akik képtelenek a jóságra. Ők az áldozatuk a saját gonoszságuk áldozatai. Ha eltudod ezt fogadni akkor rájössz, hogy te csak jobb és különb vagy náluk, mert nem tudtak téged legyőzni a gonoszságukkal. Egyébként meg nem minden ember rossz és gonosz, vannak még jók is. Biztos, hogy a te életedben is volt már, aki jó volt hozzád. Az ilyen emberekből meríts erőt, a többit meg figyelembe sem kell venni. Ha hagyod, hogy az életedet az ilyen emberek befolyásolják akkor tényleg áldozat leszel végül és ők fognak győzni. Azért is mutasd meg, hogy te tudsz jó lenni. Egyébként meg nem értem, hogyan lehet egy ártatlan állatot bántani. Nekem két kutyám van, de jobban szeretem őket mint az embereket. Bennük még nem csalódtam. Ők azok akik feltétel nélkül szeretnek és soha nem bántanának.
2016. nov. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem írsz a családodban uralkodó érzelmi viszonyokról, pedig a problémák forrása ez szokott lenni. (Egy egészséges érzelmi világú gyermekre az iskolában tapasztaltak nem tudnak ilyen mértékben hatni, csak akkor, ha van mihez kapcsolódni.)


Az agresszív fantáziálásoknak van egy olyan szintje, ami kifejezetten hasznos. Ezt bizonyos irányzatok még tanítják is: a fantáziálás egy teljesen ártalmatlan módja az agresszió, az indulatok megélésének. Ilyen érzések ugyanis kivétel nélkül minden emberben vannak, csak elfojtjuk, mert a társadalmunk nem túl megengedő az agresszió és indulatok megélésével szemben. Már egészen kisgyermek kortól arra tanítják az egyéneket, hogy fojtsák el az indulataikat, legyen bűntudatuk miatta. Aztán jönnek az öndestruktív gondolatok, betegségek, stb... Nekem szakemberek tanították, hogy fantáziában hogyan tudom kiélni az indulataimat, és amíg ez ott marad (nem válik fizikai tettekké) és megkönnyebbülést okoz, addig ez egy egészséges kezelési mód. Hasonlóan megélhető az agresszió pl. játékban, sportokban, stb.

Én azt javaslom, hogy próbáld meg tisztázni magaddal, hogy ezek CSAK fantáziák, és bűntudat nélkül megélni! Ha bűntudat nélkül meg tudod magadnak engedni az ilyen típusú fantáziálást és megkönnyebbülést okoz számodra, akkor semmi baj vele.

És ha ezt így, ilyen formán megteheted, akkor - tapasztalat - nem lesz késztetésed arra, hogy a valóságban is kiéld.

Tudatosítsd magadban, hogy ez CSAK fantázia, amivel senkinek nem ártasz.

A másik pedig, hogy mikor elmúlik az indulat, érdemes megvizsgálni, hogy egyáltalán mi okozta: milyen viselkedésével, tulajdonságával hozta ki belőled az illető. Azt is fontos lenne tisztázni, hogy valójában kinek szól! Írsz a családodról, az elvesztésüktől való félelmedről, ezért gyanítom, hogy velük szemben érezhetsz ambivalens érzéseket... (ami normális).

Ha egyedül nem sikerül rendezni az érzéseidet, akkor érdemes szakember (pszichológus) segítségét kérni.

2016. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!