Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember ilyen lesz az...

Minden ember ilyen lesz az időskor közeledtével, vagy csak az én nagyszüleim ilyenek?

Figyelt kérdés

Az még semmi, hogy mindenbe bele ütik az orrukat és mindent tudni akarnak, hogy ki hol van, mettől-meddig, mit csinál, de az se tetszik nekik, hogy anyukámmal néha elmegyünk a kozmetikushoz, mert szerintük pénzkidobás. Peddig nem gyakran, évente 2x megyünk. Anyukámon jelentkeznek a klimax jelei, nekem meg érzékeny a bőröm, aknékra hajlamos, ezért szeretnék nagyobb figyelmet fordítani az arcomra. Egyébként tudok olyan 80 éves nénit, aki kozmetikushoz jár, és számomra becsülendő, hogy ennyi idősen is szeretne jól kinézni. Az se tetszett tulságosan a nagyimnak, hogy ennyi "kencém" van (arclemosó, arckrém, alapozó, szempilla spirál, dezodor, parcüm, hajspray) - mondván, hogy ő sosem használt semmit.

Amikor elővettem a kézfertőtlenítőt egyszer (azt elég ritkán használom), rám szólt, hogy még csak a szagát sem bírja, meg ugyanúgy a nedves törlőkendő használatakor is ránk szólt, hogy nem bírja a szagát,stb.


Ez mellett bolhából is elefántot csinálnak, folyton mindenben csak a problémát keresik.


Van remény, hogy én ne legyek ilyen? 24/L



2020. okt. 14. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Nincs. Már fiatalon is olyan vagy mint ők.
2020. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom születésük óta falusiak a nagyszüleid, ott dívik ez a mentalitás, minden téren. Ezenkívül valószínűleg nagyon közel (talán egy lakásban?) is éltek egymáshoz, nyakig benne vannak a mindennapjaitokban.

De mivel a negatív példa is példa, te mivel látod, hogy ez milyen primitív és zavaró viselkedés, nyilván nem fogod csinálni.

2020. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Lehet nem tudja magát mivel lekötni és a számára negatívumokat is túlreagálva...
2020. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Egyutt eltek?

Van gyogyir, koltozz el:)

2020. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1, ment a piros pacsi...


#2, nem egy lakásban lakunk (szerencsére), de nem messze egymástól. Igen, tényleg falusiak, de városba költöztek. De ígyis mindig mindenkit körül kérdezgetnek, ki hol van, mit csinál, stb. Igazából nem engedjük nekik az irányítást, ez a legnagyobb problémájuk.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2020. okt. 14. 14:04
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Az idős emberek fokozatosan kiesnek a jelen történéseiből, viszont a hírekre/pletykákra/új információkra éhesek, ezért kérdezgetnek. Régebben a kozmetikushoz a városi "afféle" nők jártak, falun ez szinte ismeretlen volt. Nem olyan egyszerű elfogadni a másfajta életvitelt és szokásokat.
2020. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

#6

"Az idős emberek fokozatosan kiesnek a jelen történéseiből, viszont a hírekre/pletykákra/új információkra éhesek, ezért kérdezgetnek."


Ezzel nem értek egyet, mert általánosítás!

70 éves vagyok, semmiből nem vagyok kiesve, de legfőképp senkit nem faggatok semmiről. Ha valaki el akar mondani valamit úgyis elmondja, ha nem akar, akkor hazudozásra kényszerítem.

És ezzel nem vagyunk egyedül a feleségemmel, mert a kiterjedt baráti körünk is ilyen mentalitású emberekből áll.

Ez nem kor, hanem intelligencia és neveltetés kérdése.

2020. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem minden öreg lesz ilyen, de sokakra jellemző.


Vannak, akik nem tudják elfogadni a világ változását. Ha mamád a mai korban nevelkedett volna, neki is sok kencéje lenne.


Egyébként a kozmetikus nem pénzkidobás. A krémek van, hogy tényleg nem használnak, de egy kozmetikus csodákat tud tenni. :)


Kézfertőtlenítő... Hm, érdekes, hogy egy világjárvány közepén erre tesz megjegyzéseket pont a veszélyeztetett korosztály.

2020. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ahogy öregszünk mi is egyre több hasonló dolgot teszünk majd,ami egy fiatalabb szemét szúrja.

44 vagyok, barátnőm 49,szoktunk erről beszélgetni, hogy ő is én is észre vettünk magunkon változásokat.

Sőt..anyukám 68,mindig mondta hogy szóljunk ha úgy viselkedik, mint nagyanyám...Aztán ha szólsz neki valamiért, akkor rácsodálkozik.


Egy dolgot tudsz tenni, nem foglalkozol vele.


Hogy te hogyan ne legyél ilyen?

Ha odafigyelsz arra, hogy nem kell mindig véleményt mondani másokról,akkor sem ha közeli hozzátartozó ,az szerintem sokat segít.

Hidd el nem olyan könnyű.


15 évesen vettem egy cipőt egyedül. A pénzt anyu adta és megvettem. Nem tetszett neki és emlékszem hogy a kolléganőivel beszélték,hogy ez a mai divat....meg az ő idejükben...stb..

Azt gondoltam ,na én nem leszek ilyen.

Aztán nem a fenéket..

Nézegetem a mai srácokat..mint a lányok, testalkat, öltözködés viselkedés..és sokszor eszembe jut róla az a cipő, meg a fogadkozásom.

Azt szoktam mondani, ha már nem érted a divatot, akkor öregszel. Nekem ez elég hamar bekövetkezett.

Kis odafigyeléssel lehet érte tenni, hogy az öregedéssel ne menjünk a fiatalabbak agyára, de nem könnyű.

2020. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem, attól még, hogy a te nagymamád egy kiállhatatlan vénasszony lett, nem lesz mindenki ilyen.
2020. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!