Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyanokat szeretnék kérdezni...

Olyanokat szeretnék kérdezni akik már elmúltak 60 - 70 évesek, szerintetek mi az élet értelme, mi a fontos az életben?

Figyelt kérdés

2018. jún. 13. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

dr. P.J-né szerint: 3 dolog: 1/ legyen normális családja, 2/ legyenek viszonylag egészségesek, 3/ ne nyomorogjanak (azaz középszinten legyenek képesek megélni).

Hogy mi az élet értelme ? Azt csinálni kell neki, mert önmagában véve nincsen. Ha azonban valaki kellően nyitott, érdeklődő és nem döglusta, akkor mindig megtalálja azt, ami neki és a környezetének is hasznos, amiben örömét leli.

2018. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Olvasd el vagy nézd meg a "Gyertyák csonkig égnek"-t
2018. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem keresem az élet értelmét. Élem az életem.
2018. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Nemrég olvastam hogyan égnek csonkig a gyertyák, és nem értek egyet. Nem vagyok 60-70 az igaz.
2018. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akárhány éves vagy , magadnak is tedd fel ezt a kérdést.

Tudsz e rá válaszolni?

2018. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom 25 éves vagyok, de igazából eddig szerintem nem sok érdemes dolgot értem el...csak voltam mint a hal a vizben.


Őszintén szólva a világ elvárásai 1/ legyen normális családja, 2/ legyenek viszonylag egészségesek, 3/ ne nyomorogjanak ...ezek a céljaim de valahogy soha nem tudom rá szánni magam a dologra mindig megakarok fejteni mindent.


Viszont ha csak élem az életem az is szar valakinek...bonyolúlt téma ez.

2018. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Az evés és a dugás, nem viccelek, nincs más értelme, élsz, hogy szaborodj, ahhoz, hogy élj pedig enned kekk. Ezen felül mindenki magának adja meg az értelmet, de a természet csak a táplálkozásról és fajfenntartás szól.


Csak mi emberek szeretünk többre vágyni, magasabbak az igényeink, de a mi létezésünknek sincs több értelme, mint a gombákénak. Azt, hogy te miért élsz, milyen értelmet adsz az életednek magadnak kell eldöntened, rajtad múlik nagyrészt.


Igaz csak 59 vagyok, remélem nem gond

2018. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

70 éves vagyok. Nem kerestem az élet értelmét, de tudtam, hogy nekem mi a legfontosabb az életben.

Vannak gyerekeim és unokáim, szerető nagy családom, a munkám és a hobbim azonos volt, viszonylag egészséges vagyok.

2018. jún. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem hinnem, hogy bárki is "megfejtette" volna már az élet értelmét, akárhány éves is legyen.
2018. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 30 múltam, annyi rossz dolog történt velem, ami mással 100 éves koráig nem történik, hatalmas élettapasztalatra tettem szert, a szenvedés minden lépcsőjét megjártam, de fogalmam sincs, hogy mi az élet értelme. Csak annyit tudok, hogy az adott helyzetből a lehető legtöbbet kell kihozni a legjobb tudásunk szerint.
2018. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!