Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik országban nem foglalkoz...

Melyik országban nem foglalkoznak azzal az emberek, hogy hány éves vagy?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy ha Magyarországon elmúltál már 30 éves, akkor szinte idősnek kezelnek az emberek és igen, többnyire az idősek is úgy viszonyulnak hozzád, hogy már benne vagy a korban. Többször is megkaptam családtagtól is és ismerőstől is, hogy "már öreg" vagyok, pedig tényleg csak alig múltam 30. Érdekes módon ezt mindig az idősebbek mondják, olyanok, akik jóval korosabbak nálam. Ilyenkor szívesen visszakérdeznék, hogy ha én idősnek minősülök a szemükben, akkor ők micsodák, aggastyánok? Persze a jó neveltetésem ezt nem engedi, de roppant mód zavar a dolog. Az lenne a kérdésem, hogy melyik országban jobb a kultúra (ebben is) és hol nem foglalkoznak annyira azzal, hogy ki hány éves? Lehet oda kellene költöznöm. F

2018. dec. 14. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Úgy morogsz meg panaszkodsz mint egy nyugdíjas :)
2018. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Lehet, hogy azért mert már úgy kezelnek mások! Elmúltam 30, mindjárt itt a nyugdíj! :)
2018. dec. 14. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Angliában és Skóciában, ott senki se foglalkozott a korommal, most Írországan élek, itt se foglalkozik vele senki, nem is kapok semmiféle megjegyzéseket. Nem szól be senki azért sem, mert épp nem a hagyományos értékrend szerint élek, nem akarok gyereket, stb. Lehet, hogy csak én veszem körül magam normális emberekkel, de a környezetem szerint is elég jól működik itt az "élj és hagyj élni" elv.
2018. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen szempontból már Budapest is elég jó, kb. a kutyát nem érdekli ki vagy. Sajnos a vidéki városok 20 év lemaradásban vannak. Ami meg a kedves ismerősőket illeti, nyugodtan mondd meg a véleményed.
2018. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 46 éves vagyok, és soha senki nem mondta, hogy öreg vagyok, senki nem foglalkozott a korommal. Max akkor ha kellett valami hivatalos ügyben mondani. Ez nem országfüggő. Vannak olyan emberek akik állandóan a korukkal vannak elfoglalva, fiatalon sírnak, panaszkodnak mintha 50 évesek lennének. A hátamon feláll a szőr amikor 20-30 évesek szerint már vége az életüknek.
2018. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pupusz ***** válasza:
Irakban, Szíriában, Afganisztánban nem nagyon foglalkoznak vele tudtommal. De azért ne költözz egyelőre egyikbe se, ha javasolhatom.
2018. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem csak vidéken tapasztaltam, a fővárosban is, igaz ott is családi körben. Anyós célzott rá finoman szólva, hogy akkor 33 évesen jó lenne már letennem valamit az asztalra (épp akkor néhány hónapja nem volt munkám).
2018. dec. 14. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyós :D nehéz az élet
2018. dec. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 grénusné válasza:
48%
ÉN már 8 évesen idősnek számítottam ,nem értettem hangot a velem .vagy 15 éves társaimmal.de normálisan elbeszélgettem a 30-70 éves korosztállyal!
2018. dec. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!