Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért váltak az emberek...

Miért váltak az emberek bunkókká nagytöbbségben?

Figyelt kérdés
Szinte mindig azt tapasztalom hogy ha bemegyek bárhová, legyen az bolt, hivatal, bármi köszönök és nem köszönnek vissza. Egy normális kulturált ember alap hogy köszön ha bemegy valahová. Ezek meg mintha ők volnának a valakik én meg egy szar.. Nagyon fel tud háborítani. Miért ilyen bunkó direktben a legtöbb ember? Vannak persze kivételek ezért is írom így. Mire jó ez? Mit akarnak bizonyítani? A parasztságukon kívül persze...?
2020. okt. 14. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Boltban minek köszönni?
2020. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Te bolhából csinálsz elefántot. Pszichológus látott már téged? És, mi van, ha nem köszönnek vissza? Miért kell egyből magadra venni a dolgot?
2020. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Azért mert. XD
2020. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkit tanítottak meg erre.

Ráadásul szerintem a nagyvárosi élet által is kikopott, például én nem tudom, kikkel utazom egy buszon, kik vannak a boltban. A kisebb falvakban viszont még a mai napig is mindenki ismer mindenkit.

2020. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Engem is nagyon zavar, ha nem köszönnek vissza az emberek! Nem neked kell a pszichológus, hanem azoknak, akik direkt vagy magukat magassabbrendűnek vélve nem köszönnek. Saját magukat jellemzik ezzel...
2020. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

A kis falvakban nem csak ismerősnek köszönnek, hanem ismeretlennek is a mai napig, ha mész velük szemben az utcán.

De tény, hogy nagyjából 60 évtől felfelé, esetleg még egy-két 50+os.

2020. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem hinném, hogy aki bunkó az bárkinek bármit is próbál bizonyítani. Egyszerűen hülye. Dolgoztam boltban és annál nagyobb idiótákat, mint a vásárlókat még nem láttam máshol. Tudom valaki meg az eladókat szólja le, persze tudom köztük is van bunkó. De a vásárlók olyan szinten lenéznek mindenkit maguk körül, hogy felháborító. Gondolom úgy vannak vele, mit akar ez a kis tudatlan, képzetlen eladó, de az eszükbe se jut, hogy amúgy nyári munkán vagyok és mellette egyetemen tanulok. Kaptam sokszor nagyon bántó megjegyzéseket csak úgy, mert bal lábbal keltek és rajtam vezették le, holott semmi közöm nem volt a problémájukhoz. Utána pár nap múlva mikor újra jött vásárolni hasonló hangulatban és stílusban beszéltem én is vele, mondanom sem kell vérig volt sértődve. Szerencsére csak pár hónapot dolgoztam ott, utána mentem vissza tanulni, de minden elismerésem a bolti eladóknak, akikkel ilyen igazságtalanul bunkó f*szok a vásárlók. Néhány vásárló elfelejti honnan jött.
2020. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztalom. Engem is arra neveltek, hogyha bemegyek pl egy üzletbe, vagy felszállok a buszra, akkor az a minimum, hogy köszönök az eladónak/sofőrnek/ügyintézőnek, ha a közelemben van. És igen, borzasztóan zavaró, amikor ennyivel nem tisztelnek meg, hogy viszonozzák.


Jó, azt én is túlzásban tartom, ami nálunk faluhelyen is megy, hogy tök ismeretleneknek is köszönni kell az utcán, de ha valakivel szóba elegyedsz, akár csak 1-2 mondat erejéig, akkor bizony már elvárható, hogy az elején köszönj, a végét meg esetleg megtoldd egy "köszönöm"-mel. Ezek egyáltalán nem teljesíthetetlen dolgok szerintem....

2020. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mo.-n nem lehet semmire sem ésszerű magyarázatot, hogy ki miért minek cselekszik/nem cselekszik úgy, ahogyan.
2020. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

„Gondolom úgy vannak vele, mit akar ez a kis tudatlan, képzetlen eladó, de az eszükbe se jut, hogy amúgy nyári munkán vagyok és mellette egyetemen tanulok.”


Igazi egyetemista nem eladóként dolgozik, hanem a leendő szakmájában.

2020. okt. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!