Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha a megélhetésem...

Mit tegyek, ha a megélhetésem forog kockán amiért nincs barátnőm és leendő családom?

Figyelt kérdés

27 vagyok édesanyámmal élek együtt munkanélküliként és nem tudok elhelyezkedni egy olyan diplomával, amit csak óriási szerencsével szereztem meg és szinte semmit nem értek hozzá és nyelvtudásom is rossz pedig ez a szakterület maximálisan megköveteli. Ami még rosszabb, hogy van egy genetikai krónikus autoimmun betegségem, amivel küzdenem kell.


És itt jön az első gond: mégha lenne is munkám, akkor sincs esélyem csajra, mert ronda vagyok és egészségi problémám miatt sovány és alacsony vagyok (csontritkulásom is van így kondi kizárva) így egy lánynak se lennék vonzó főleg, hogy gyereket a betegségem miatt senki nem vállalna be, mert örökölné.


ÉS ITT JÖN a hatalmas gáz: ugye nyomatják most orrba-szájba a CSOK-ot és mindenféle kedvezményt. És csak ezek a házaspárok tudnak normálisan megélni (adókedvezmény, közös kassza), arról nem is beszélve, hogy közösen is lehet bérelni albérletet, de ahhoz is kell egy barátnő, ami nekem soha nem lesz.


Szóval jelenleg az a helyzet, hogy kénytelen vagyok mamahotelben élni és még akkor is, ha lenne munkahelyem (ami fél éve nincs, mert senkinek nem kellek), mert egyedül esélyem sincs kifizetni az albérletet, viszont így sose lesz barátnőm, mert nincs saját életterem, de mindegy is, mert a külsőm és krónikus betegségem miatt úgyse jönne össze velem egy csaj sem. 22-es csapdája. Mi a fenét csináljak akkor?! Kössem fel magam vagy milyen kiút van ebből a csapdából, hogy legalább elérjem azon célom, hogy egy nővel együtt öregedjek majd meg, akire számíthatok és ne magam kapjak agyvérzést tehetetlenül az utcán magányosan.



2020. okt. 17. 14:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az az agyrém, amit a 8-as pontokba szedve leírt, kb olyan mintha egy önmagában súlyosan bizonytalan embernek azt tanácsolnád hogy kérjen segítséget a Scientológsoktól vagy Jehova tanúitól.
2020. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A mamahotel hatasa hogy az ember egy idö mulva tagbaszakadt szerencsetlennek erzi csak magàt. Ez a trükk benne.ezert nem lèpnek le az ilyenek 50 évesen se anyucitol
2020. okt. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

1: próbálj meg más területen dolgozni.

Gyakorold a nyelvet, játssz, nézz filmeket, olvasgass angolul.

2: nem csak a kondizás jelenti a sportolást, emlékeim szerint pl. úszni nagyszerűen lehet csontritkulással is.

Sokféle sport van a világon, beszélj sportorvossal, mit ajánl.

3:Szinte biztosra veszem, hogy sokan vannak, akik betegek, előnytelen külsejűek, de mégis párban vannak. Miért? Mert kihozták a maximumot a helyzetből, s ez magabiztossággal tölti el őket.

2020. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 KJUsul ***** válasza:
77%

Majdnem hasonló helyzetben voltam én is, csak a betegségem súlyossága volt enyhébb és gyógyszerem viszonylag megfizethető volt. Visziont nincs diplomám, 9 évig volt rokanntságin,ami mellett 5 évig egy sztalag mellett melóztam. Vagyis tapasztalatom nulla. Ez iszonyú nehéz helyzet, nem foglak sem elítélni, sem hülyeségekkel traktálni vagy hiú reményt ébreszteni benned. Vannak lehetőségek, bár nem lesz könnyű. Az nem olyan tragédia, hogy édesanyáddal élsz, az már nagyobb, hogy gyakorlatilag a nyakán élősködsz még ha részben nem is te tehetsz róla. Ez, bármennyire szeret, őt is fel fogja őrölni. Édesanyád se él örökké, még nem késő, hogy tegyél valamit. Diplomád van, ma a diplomások 3/4-e síkhülye, mégis van állása, szóval erre nem kéne hivatkoznod. Ez lenne az első, mert az összes többi gondodat könnyebben oldanád meg ha lenne állásod. Amikor én voltam ilyen helyzetben, kerestem állást, de egyre kisebb intezitással, mert elhagytam magam és annyira elkeseredtem, hogy nem is hittem benne. Nálad is ez van egyértelműen, ne is tagadd.


Most össze kell szedned minden erődet, elszántságodat és egy nagyon intenzív álláskeresésbe fognod. Nem tudom kaptál-e rokkantsági százalékot, de ha igen rehabilitált munkahelyen diplomával elég jól el lehet helyezkedni, de utána kell járni! Ajánlom a Rehabjob nevű álláskereső oldalt. Ha nincs legalább 40%-od (nekem se volt mert elvették 2012-ben), akkor viszont nincs mese rá kell szánnod legalább egy hónapot (vagy akár többet) és minden nap járnod a munkaügyi központba, cégektől cégekig, naponta akár 4-5 helyre. Cégjegyzék alapján a környékbeli cégek HR osztályait felhívogatod kikönyörgöd, hogy küldhess Önéletrajzot, jelentkezést vagy még jobb, ha sikerül személyesen bevinned. Legyél elegáns amennyire tudsz, mosolyogj, akkor is ha legszívesebben zokognál. Nekem végül is bevált. Ha hiszed ha nem, 1 hónap alatt 110 helyen voltam jelentkezni. Csak így van esélyed.


Aztán ha az megvan kezdd el az egészséges étkezést, vitaminokat, ásványi anyagokat, nem olcsók, de megéri. Onnan kezdve helyrebillen lelkivilágod és az önbizalmad is, és elkezdhetsz keresni magadnak megfelelő párt. Én már láttam olyan ronda manusokat, hogy a gyomrom felfordult, méghozzá csinos nővel. Egy nőnél sosem tudhatod épp mi fogja majd meg.


Próbálj meg annyira pozitív lenni, amennyire lehetséges, küzdj az öngyűlöleted ellen, mert ha nem teszed, maga alá fog gyűrni.

Nem lesz könnyű harc, de az élet nem könnyű! Ez egy mocskos, kegyetlen, részvétlen világ amiben szinte csak magadra számíthatsz, de mindig vannak olyanok, akikre rátalálhatsz.


És ami érdekes, hogy amikor végre valóban teljes szívedből elszánod magad, hogy változtatsz a sorsodon, akkor hirtelen maga a Sors is besegít. Tudom miről beszélek! Szóval gyűjts erőt, készülj, aztán hajrá!

2020. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#14: Jézusom, ennek még a végigolvasása is lefárasztott és elkeserített. Ha tényleg csak ez az egy út, akkor inkább marad a kőröshegyi völgyhíd.
2020. okt. 18. 12:49
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a 14-es teljesen reálisan leírta, hogy mi a helyzet. Ha nem próbálkozol, sosem vesznek fel sehová. Mégis mit szeretnél ezzel az önsajnáltató hozzáállással elérni? Össze kell szedned magad. Sok minden megalázó az életben, de valahogy muszáj egyről a kettőre jutni, máshogy nem fog menni. Nem várhatod el anyukádtól sem, hogy ez az állapot évekig tartson. Meg tudod csinálni, még fiatal vagy! :)
2020. okt. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

15: Tehát szándékodban sem áll változtatni a helyzeteden...

Akkor ne panaszkodj nyilvánosan.

A hibát magadban keresd!

2020. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

Azt tudod, hogy egy baátnő pénzbe kerül. Költeni kell a kapcsolatra. A család része méginkább ilyen. El nem tudod képzelni, mennyibe kerül egy gyerek nevelés.

Sokan azért nem vállalnak gyereket, csúsztatják, csúsztatják, mert nincs rá energiájuk, idejük és pénzük, hogy akár le is késnek róla.

A CSOK azért van, mert elejét akarják venni ennek. Jelenleg többen halnak meg, mint születnek. Tehát nem a CSOK-ból élnek emberek, ahogy képzeled, hanem egy kis motiváció, hogy be merjék vállalni, neki merjenek egyáltalán kezdeni a nagy és folyamatos kiadással járó családalapítrásnak.

Amúgy sem pénzt kapnak, ahogy hiszed, hanem a családalapítás miatti kiadásaikból kedvezményt. A kérdésből ekéggé úgy tűnik, hogy azt képzeled, hogy ha barátnőd van, meg családod, akkor anyagilag sinen az életed... :DDD

2020. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A csok egyedul az epitkezesi vallalkozokat tamogatta meg akik az elso evekben felvettek, a csaladosok ugyan ott vannak ahol voltak nelkule a dragulas miatt, a szinglik meg eselytelenek normalis ingatlant venni. Normalis csaladtamogatas kene, nem ez a peldanelkuli vicc ami itt megy. A kerdezonek azt ajanlom hogy ha nem akar dolgozni az eletminosege javitasan, akkor ne legyen semmi elvarasa, ha nincsenek elvarasok az elet fele nem fogsz csalodni.
2020. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!