Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lenne erre a megoldás?

Mi lenne erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Nemreg kezdtem el a gimit, mar lassan 2 honapja. Nincs bajom senkivel, en mindig is visszahuzodo voltam, es most is egyedul jobban vagyok. Eddig Szlovakiaban eltem, most Bekes megyeben kolis vagyok. Gyomoridegem van az iskola gondolatatol is. Tanulni nem tudok, mert orakon at csak sirok. Haza nem tudok menni a hatarzar miatt. Gondolkodtam, hogy magantanrendet igenyelnek, mert nem birom. Minden ejszakat atsirok. Ahogy eljovok az iskolabol, bemegyek a WC-re sirni. Nagyon jo tanulo voltam, de a jegyeim teljesen megszenvedtek ezt. Minden nap ez volt. Otthon se szerettem lenni, de itt meg rosszabb. Ennyire melyen meg nem voltam. Mentalisan kivagyok, rosszul vagyok minden nap, és ez megy 8 hete. Ugy erzem, lassan depresszios leszek, de ne legyen igazam. Ahogy felkelek, mar a hanyinger, es sirhatnek kerulget. Szunetre mig mindenki hazamegy, en nem tudok atmenni. Akik fontosak nekem, azokat nem látom, max. átjönnek, de a szüleim egész nap csak dolgoznak, és hulla fáradtan jönnek velem találkozni. En ezt nem birom tovabb, ezt meg akarom allitani.

Mit tudnek csinalni? Mar odajutottam, hogy Gyakorira irom ki ezeket. Minden nap ez van. Mar fizikalisan is rosszul vagyok.

Koszonom, ha eddig elolvastad. Legyen szep ested!



2020. okt. 20. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Talalj csak egy baratot vagy szpbatarsaddal legyèl joban
2020. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nézd, csak a legradikálisabb lépést tudom neked javasolni: el kell jönnöd onnan, MOST! Úgyis most lesz őszi szünet, el tudod gondolom intéztetni a szüleiddel, hogy ne Magyarországra kelljen jönnöd tanulni, hanem Szlovákiába. Amiket leírtál magadról, azok a depresszió előjelei. Nem szabad ezt így folytatnod semmiképp sem, egyszerűen bele fogsz rokkanni. Ne foglalkozz a tanulmányaiddal, az legyen az elsődleges célod, hogy olyan suliban legyél, ahonnan haza tudsz menni értelmesen.
2020. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Anyum azt mondta, birjam ki. Nem engedne, hogy hazamenjek. Az iskola sem enged haza szunetre. Nem tudom mit csinaljak. Belehalok, ugy erzem, es ezt nem kivanom senkinek...

koszonom a valaszokat!

2020. okt. 20. 21:48
 4/9 A kérdező kommentje:
A magantanrendrol van valakinek barmi tapasztalata/velemenye? Megeri?
2020. okt. 20. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Angyalom, ez nem lesz jó, nagyon nem lesz jó neked. Ekkora honvággyal és idegenérzettel tönkre fogsz menni és még tanulni sem fogsz semmit. Nagyon kéne neked legalább egy osztálytárs, vagy kollégiumi barát/barátö.

Legalább annyi idöre eröltessed meg magadat, amíg megszólítasz valakit.

Próbálj odamenni a neked szimpatikusnak tünö emberkéhez, és kérdezzél töle a sulival, a kollégiummal kapcsolatos dolgokat, kérjél tanácsot töle, vagy hívjad meg egy eszpresszóba egy kávéra, de szerezz kapcsolatot magadnak !

2020. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valami klub, hobbi csoport, bármi van ott? Lehetne, hogy akik szünetben s zintén koliban maradnak, valakikkel megismerkedsz? Ilyenkor, ha kicsi a létszám, egész családias légkör tud kialakulni, baráti kapcsolatok szövődhetnek... Teljesen más lehet most egy kis közösség... Barátságos, szeretetteli.
2020. okt. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus ha van az iskolában, hozzá fordulhatsz, esetleg nem tudom kollégiumban is van -e hasonló szakember.
2020. okt. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van bármilyen hobbi, tevékenység, amihez éreznél kedvet? Tudom írtad nem szeretnél közösségbe járni de bármilyen érdeklődésednek megfelelő helyi Facebook csoportot kereshetnél, eleinte az írásbeli beszélgetés még jó is lehet a zárkózottság miatt, a közös érdeklődés pedig megalapozhatja a beszédtémát is, élőbeni találkozás is lehetséges lenne.
2020. okt. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem azóta jobban vagy.


Békésmegyei vagyok, de sokat vagyok Szlovákiában,fél családom onnan van.


Szerintem pont a gimis hangulat sokkal jobb Szlovákiában


Kár, hogy ilyenek a szüleid. :(



Békéscsabán van szlovák ház.

dec. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!